Jaak Nilsoni reisifotod

Viru raba. Peale äsjast tormi võiks minna rappa. Vaikus ja rahu. Väga mõnus jalutuskäik mööda laudteed, kus vahepeal on ka pingid puhkamiseks. Kuigi see teekond on ainult mõni kilomeeter pikk.

http://bit.ly/bdYia7

Jõudu kõigile, Jaak Nilson http://www.jaaknilson.ee

Saaremaa ja Muhumaa. Meretagune koht, kus leidub alati midagi uut ja põnevat. Loomulikult ei saa üle ega ümber tuntud magnetitest nagu Kuressaare, Angla tuulikud, Sõrve Säär, Panga pank ja Kaali kraater. Muhu muuseum, Üühu pank, Pädaste mõis ja Katariina kirik.

Nimekirja võiks tublisti kohti lisada. http://bit.ly/bdCgZB Avastamisrõõmu kõigile, Jaak Nilson http://www.jaaknilson.ee

Lihtsalt väike tähelepanek. Ma saan aru küll, et ei taheta seda, et teised sinutehtud fotosid kasutaks, kuid kas ei oleks mõistlik oma initsiaalid panna pildile alla nurka ja vähe väiksemalt? Mina näiteks lihtsalt ei suuda vaadata pilte, millel fotograafi nimi, slogan, või veebilehe aadress tugevalt üle pildi jookseb.

Ma saan aru, et fotograafidel pulmahooaeg varsti läbi ja tööd vähe jne. aga, mind isklikult häirib leida selles foorumis postitusi, mis tegelikult kujutavad endast varjatud enesereklaami.

Hei,

Mõned fotod nädalapäevad tagasi vette lastud pilliroost tehtud paadist Lainejänes. http://bit.ly/agCSnC Tauno Laasiku eestvedamisel tehakse Tartumaal Alatskivi kandis Roomaad. Viie aasta jooksul on plaanis teha Peipsi äärde kuni 100×100 m suurune pilliroost saar, kus kõik muud hooned oleks samuti pilliroost. See saab olema esimene selline Euroopas.

Samuti toimuvad seal vahel õpitoad. Hoidke silmad lahti ja netist leiab ka infot.

Päikest, Jaak Nilson http://www.jaaknilson.ee

Tere,

Kes plaanib Saaremaale minna siis vaadake http://bit.ly/aCM2ZM galeriid. Enamus turistilõkse ja mitte ainult on fotodel olemas.

Päikest, Jaak Nilson Rohkem reisi-ja looduspilte http://www.jaaknilson.ee

Eesti mõisate fotogalerii. Leiate ehk mõne väärt mõtte, kuhu minna ja mida teha. Loomulikult on see ainult väike osa meie mõisapärandist. http://bit.ly/a2x0Zr Päikest, Jaak Nilson http://www.jaaknilson.ee

Galerii Eesti aerofotodest. Lisaks mõned pildid ka Gibraltari kalju otsast ja Seattle Space Needle tornist. See on päris kummaline tunne, kui lendad paar tundi ilma ukseta helikopteris. Peale maandumist läheb veel tükk aega, kuni enesetunne taastub. Tuul ja müra teevad oma töö. Seda ka suvel sooja ilmaga.

http://goo.gl/uS8g

Reisida võib ka kodumaal. Väike ülevaade Eesti linnadest ja loodusest küll inimestega ja ilma inimesteta.

http://www.photoshelter.com/…ock-Photos-I… . . . Lisaks võttis täna Trip.ee kätte liimipurgi ja kleepis kõik postitaja Eesti reisipildid ühe teema alla! Edaspidi palume kõik oma uued ja Eestimaised fotogaleriid postitada samasse teemasse! Täname.

Kuukivi,

Alati on võimalik pilte mitte vaadata. Minu pildipangas olevad fotod sobivad suurepäraselt reisifoto rubriiki. Pole kordagi pakkunud midagi müügiks ja ei plaani seda teha ka mitte, sest see oleks vist vastuolus selle portaali põhimõtetega. Kuna piltide vaadatavus on suur siis on arvatavasti enamus inimesi pigem positiivselt meelestatud:) See, et fotod asuvad professionaalses arhiivis e. keskkonnas ei tohiks küll kedagi häirida.

Triplekix,

Vesimärgid häirivad tõesti veidi fotode vaatamist. Kuna piltide varastamine on tõsine probleem siis ilma ka ei saa. Käesolevad vesimärgid on siiski osaliselt läbipaistvad ja ei tohiks liiga pealtükkivad olla. Vesimärkide mõte on ka see, et neid ei oleks võimalik kergelt eemaldada. Seega on ebaausal inimesel väga lihtne foto allservas olev märgistus lihtsalt ära lõigata. Ühtlasi edastavad vesimärgid ka infot, et foto võib-olla varastatud.

Tervitades, Jaak Nilson

Kui aus olla, siis tänane autorikaitseseadus on ikka suht kipakas, kindlasti oli see omal kohal kuskil eelmise sajandi alguses, praegu aga mõttetult iganenud. Selline fotode vargus ei ole üldjuhul õige vargus, ehk siis mina liigitaks varguse ainult siis varguseks, kui selle fotoga sai varas rahalist kasu. Muudel juhtudel aga on tegu autori foto levitamisega. Miks ma nii arvan. Esiteks on tänapäeva tehnika soodustanud nn autorile tasuta promomise ja lihtsama töö, seda nii musa, filmi, pildi jms asjade näol, ehk ühtepidi antakse autorile kandikul kõik kätte ja kui keegi tahab selle kandiku vilju maista, siis peab tema autoriga läbirääkimisi pidama hakkama. Ilmselt oleks aeg küps nn maailmahindade(ntx üks pilt 1 eek) kehtestamiseks aga kahjuks on suurkorporatsioonid selle vastu ja väiketegijad vigisevad ka vahel mokaotsast kaasa. Nii et Jaak, pane oma pildid paberile ja mine laatadele promoma, ehk keegi ostab mõne pildi või see oleks liiga suur töö? Kuda see lause oligi, Kunst kuulub rahvale?

Palun väga - pange oma teostesse (referaat, magistritöö, raamat, blogi) mõni Jaagu pilt ja kirjutage korrektselt alla

Foto: Jaak Nilson, ning akadeemilistes töödes ka täpne internetiviide, kust pilt võetud.

Keegi ei tule haukuma. Küll aga siis, kui võõrast tööd esitatakse iseenda omana. Plagiaat on taolise asjanduse nimi ja näiteks enamikes endast lugupidavates haridusasutustes visatakse selle eest koolist välja.

Teemast välja küll, aga punkeli kommentaari peale ei saa kuidagi reageerimata jätta. Mul on hea meel, et punkelisugused seadusloome ligi ei pääse :)

Väljend "niinimetatud autor" näitab paraku ilmselgelt halvustavat suhtumist autoritesse.

Miks ainult fotodele hind 1 eek? Mina tahaks ka raamatuid lugeda ja ma leian, et hinnad on liiga kõrged. Äkki teeks kohustuslikuks ka raamatuid müüa hinnaga 5 krooni tk? Ja kõiki muid tooteid. Samuti võiks siis palgad ühtlustada, kõik saaksid olenemata firmast, positsioonist ja haridusest sama palka.

Uh, nii asjatundmatut arvamuseavaldust autorite aadressil nagu see punkeli oma, polnud ammu lugenud.

Muusik teeb aastas plaadi, KOPEERIB seda 5 tuhat, saab 200 000 pappi, ehitaja ehitab aastas 3 maja saab 200 000 eeku. Muusikul tiksub autoritasu edasi, ehitaja mitte - kus on loogika? Küll tuleb aeg, kus inimese töö saab reaalse väärtusena tasustatud, mitte nii nagu praegu õunte pealt. Kapitalismi on niigi raputatud küll siia sinna, küll ka paremasse vormi jõutakse.

Loogika on seal, et see mees, kes füüsiliselt plaadivalmistamisprotsessis osaleb (nö. tehasetööline), ei saa hiljem enam mingit pappi. Samuti ei saa ka maja ehitaja.

Autor, esitaja (muusik) ja plaadifirma (kes selle lõbu reaalselt kõik kinni maksab), saavad hiljem tõepoolest tasu, nagu saab ka arhitekt.

Mõlemad teevad tööd aga peale tööd peab veel autorile edasi tiksuma mingi tasu, mille eest? See oleks sama kui sulle tuleb sõber külla ja pelleris harjaga poti puhtaks lükkab ja tsiusangi firmale harja kasutamise eest 5 eeku peaks maksma. Arhitekt saab raha projekti eest, mitte maja kasutamise eest. Tee endale asjad selgeks, mis teemat mina üritan valgeks rääkida. Ma vabandan juba ette, teema läbustamise eest.

Ei tahaks reisifoorumit läbustada autoriõiguste jms müügiteemaga.

Punkel, soovi korral võid teha oma põhitööd 1 kroon tükk või tund. Teiseks esine oma nime all, kui julged. Delfi debiilikud kirjutavd ka sõimu ja roppusi anonüümselt. Maailmas on enamus pildipanku, mis müüvad pilte mitusada või tuhat dollarit tükk. Ja üldse ei puutu see siia teemasse.

Nagu ma mainisin siis kõik, mis on internetis nähtav ei ole tasuta kasutamiseks. Jah tõepoolest saab panna mõne pildi oma blogisse viitega autori fotole. Korrektne on lisada link, mitte foto. See on väga lai ja keeruline teema ja lõpliku tõde ei ole. Arusaam, et kui keegi paneb fotograafi tehtud foto kusagile teise blogisse on reklaam pole ka päris õige. Ma eelistan pigem tasu tehtud töö eest, mitte reklaami. Niimoodi võttes võikski fotograafile mitte maksta, sest milleks talle raha, kui saab tasuta reklaami. Ainult fotograaf jääb siis tõesti nälga. Võtke alati autoritega kontakti ja mõistliku soovi korral leiab enamasti ikka mõlemaid osapooli rahauldava tulemuse.

Üldse on arusaamatu, kust ja kuidas tulevad sellised tigedikud nagu siin üks ülalpool mainitu on. Vabandan veelkord, et reisifoorumit on nüüd tõesti kasutatud mitte sihipäraselt:)

Parimate soovidega, Jaak Nilson

Lgp. Jaak kah. Sõlmime nüüd vaherahu - paneme nt vahelduseks varbad suhu :) ja lepime kokku, et kõik sinu fotod pesitsevad edaspidi ühe teema all.

Teiseks võin ma sinuga pikalt ja laialt rääkida oma pärisnime kasutamise funktsioonist foorumis. Viimast siis soovitatavalt privas (kasvõi homsest päevast alates kuni aasta lõpuni, kuna sa juba Delfi foorumit mainisid).

Sibulatee Varnja-Kasepää-Kolkja Peipsi ääres Tartumaal. Päikese käes säravad sibulavanikud loovad mulje vahemerelisest värvimängust. Peenrad on sügavad liigse kevadise vee tõttu. Päris huvitav ja hoopis teistsugune Eesti. http://bit.ly/aKZ5Yo

Parimat, Jaak Nilson