trip-krainetrip-ukraine-dark
Jagage kogemusi Malaisiasse reisimise asjus.

Head uut aastat kõigile! Oleks soov veebruari lõpu poole reisida Malaisiasse ja sealt mööda maad Phuketisse(Taisse)ning siis tagasi koju. Kas keegi on sellist reisi teinud või oskab keegi soovitada, milline oleks parim võimalus. Eelistaksime omal käel minna ilma reisibüroode abi kasutamata.


Trip.ee parandas õigekirja ja kohanimed!

Inimesed on siin kõike teinud. Parim võimalus ongi täpselt see, mida ise valite. Aga üldiselt need inimesed, kes Malaisiasse omal käel lähevad, Phuketti ilma olulise vajaduseta just väga ei kipu. Ostke LP Malaysia, Singapore, Brunei ja valige, mis südamelähedasem tundub.

Mina kunagi aastaid tagasi reisisin Malaisiast Taisse omal käel ja trantspordiks valisin tookord minibussi. Oli suht odav ja jäin rahule. Ma isegi ei mäleta kaua sõit kestis. Ja reisifirmasid ei ole ma kunagi kasutanud, alati omapäi. Head reisi!

Hea oleks aru saada miks üldse sedakaudu trippi tehakse? Kui lihtsalt nii vedas, siis mõlemal pool seda "soolikat" on ju puhkamist vaatamist kohtasi, kuigi mina läheks hoopis singapuri kaudu bangkokki, hind vist eriti ei erine.

Kui sooviks on rannal lesimine, siis Malaisial on omad kenda kuurordid olemas, mitte nii kuulsad kui Tais, aga ikkagi. Võid uurida Langkawit (Tai piiri lähedal), aga neid onveel teisigi. Sel juhul jääb ära mitmesse riiki sõit. Viimasel juhul tuleb võtta pilet Malaisiasse, mis on reeglina veidi kallim kui Bangkoki pilet. Variandid on erinevad, aga väga head kvaliteeti pakkuv Malaysia Airlines lendab Stockholmist Kuala Lumpurisse ja usun, et on suht OK hind, kuid firmasid on palju, sõltub kas rahakott kannatab parimat kvaliteeti. Tai puhul soovitan uurida saksa lennufirma LTU pakkumisi, võimalik lennata ka Helsingist üle saksamaa, uurige www.ltu.com veebisaiti. Phuketist saab lennata Kuala Lumpuri odavlennufirmaga Air Asia (www.airasia.com), saab ka üle Hat Yai bussiga, aga jama on veidi rohkem. Siit aasiasse piletid peaks olema odavaimad Bangkokki, kuid peate ise uurima hindu.

Mina soovitaksin jääda ühte riiki, sest mõlemas on tegemist ja vaatamist mitmeteks nädalateks! Me oleme käinud 2x Malaisias ja kindlasti lähme kunagi veel, sest riik on suur ja ühe korraga väga palju ei jõua. Tais oleme samuti 2x ringi tuuritanud ja loomulikult on sealgi kohti kuhu veel jõdnud pole ! Kui sa just mitmeks kuuks ei plaani rändama minna siis võta üx riik korraga, näed rohkem, sest üsna palju aega kulub trantspordi peale.

siit Bangkok , edasine suht lahtine aga tagasi läbi Hongkongi(nii on odavam lend ja saab HKG ära näha). Võimalikud variandid BKK-Singapur-Langkawi(Penang)-Krabi(Samui)-BKK-HKG-TLN , Kui vaadata hindu, siis siselennud on ca 30$ . Paar päeva kanntab ka Hongkongis ringi vaadata.

nagu lennukiga Singapuri, sealt edasi rongiga läbi Johor Bharu Kota Baharusse( Lonely Planeti kohaselt üks põnevamaid rongitrippe sealkandis), sealt paadiga nädalaks Perhentian Kecilile ning siis juba paadi ja taksoga Sungai Golokisse, mis on piirilinn ja sealt edasi minivaniga Krabi- Ao Nang. Sealt rentisime auto ning käisime ka Phuketis, mis küll meile tundus mõtetu, aga ära sai käidud. Peale Ao Nangis viibitud 2- e nädalat siis juba läbi Bangkoki tagasi. Samuti olen käinud 3 korda Hong Kongis. Tasub samuti käimist. Läheks veel. Kui aega palju, siis võid kõiki neid külastada kui aga 2 nädalat, siis võiks ühe riigi valida v siis äärmisel juhul 3 päeva Hong Kongi sinna juurde.

Sõltub kas eesmärk on maa tunnetamine või looduse, arhitektuuri vaatamine. Viimase puhul võib rohkem ringi sõita. Tunnetamiseks oleks parem püsida ühes riigis. Kahe nädalaga ühes riigis saab küll lõhna ninna niiöelda, aga mingist tunnetamisest jääb muidugi väheks. Ma ise peale nelja aastat ei tunne sealseid inimesi ikka veel piisavalt hästi, aga siiski kohati üsna hästi. Ise ma huvitungi rohkem riikide tunnetamisest kui askade vaatamas käimisest, aga kõige kuulsamaid kohti käin ikka tavaliselt uurimas. Mu meelest alla 3 nädalane reis on suht mõtetu. Kunagi mu esimene reis sinna oli 2 nädalat ,aga kahetsesin hiljem et ei läinud kauemaks. Hotellid seal pole mõistes kallid, seega lennuk maksab. Niisiis on parem reis võimalikult pikaks venitada. Kolm nädalat miinimum. 1nädala reis nii kaugele on TÄIELIK raiskamine, kaks on ebapiisav.

Kas keegi teab mis olukord seal tegelikult valitseb, plaanis just seda Tai osa külastada veebruaris(Songkhla, Yala). Lugedes välisministeeriumi lehte, siis soovitatakse sinna kanti oma reise mitte planeerida, sooviks siis teada kas keegi on käinud seal kandis hiljuti. Tänud kui keegi viitsib vastata.

Tai küsimused võiks ikka Tai alla panna.