Juulis Lofootidele

Plaanime juulis autoga Lofootidele minna u.kaheks nädalaks. Oleme siinsest Norra foorumist lugenud, et juuliks peaks öömaja ette broneerima. Plaanis enamasti kasutada kämpinguid, sest - on mugavam ja telkimiskoha leidmine seal ka vist raske. Siit siis küsimus: kas Lofootidel ilma broneeringuta juulis raske öömaja saada? On seal kämpimine oluliselt kallim kui mujal Norras? Ja veel-kes käinud-äkki mingi hea kämpingusoovitus.

1
2

Kallimad kui mandril need pole ja valikut palju. Juulikuu on puhkuste kuu igal pool ja sestap kämpingutes rahvast liigub. Kui päeva alguses teada, kuhu öömajale jääda, siis peaks ka kohapealt majakese saama, öö hakul on keeruline tõesti. Kämpingualal telgikohagaa muret ei peaks olemas. Lofootidel pakutakse ka nn. rorbu'd, st võrgukuure:) Kui tagasitulek mandrile laevaga (nt. Bodösse) siis selle autopraami koha peab kindlasti ette broneerima, muidu võite kaile ootama jäädagi. Ps. see soovitus ei kehti väikese, 10 min ülesõidu kohta, sinna ikka saab ja praamike liigub tihti.

0
0

Eks see praamile saamine on tihti õnne asi. Ise olen Bodöst ostnud praamipileti ilma igasuguse ettetellimiseta loofootidele. Ette ei soovitaks majutust bronnida, kuna see seoks teid liialt. Küll aga soovitan kämpingu koha otsimisega alustada varakult s.o kusagil klo 18.00 paiku ja alati peab arvestama sellega,et kõik kohad on campis välja müüdud. Siis on ainus võimalus osta telkimis koht kämpingusse.

0
0

Kas miskit on seal lofootidel siis juhtunud või kust pärineb väide et telkida on raske. Vähemalt mõni aasta tagasi küll põhja norra kandis ei olnud mingi probleem telkimiskoha või kämpingukoha saamisega ja seda isegi hilisõhtul tulles.

1 ilus koht ka soovituseks kus saab siis ööbida: http://www.kalle.no/

Svolvaer- Skutvik praami piletid ostsime ka koha pealt. kui praegu reisimateriale vaatasin siis seal kirjas et rohkem kui 4 päeva enne väljumist ei reserveeritagi...

0
0

Telgikoha leidmisega ilmselt raskust ei ole, küll võib tipphooajal problemaatiliseks kujuneda majakese leidmine. Meil igatahes nii oli. Samas jah, mandri-Norras seda probleemi kunagi ei tekkinud. Meil kiskus tookord olukord üsna nutuseks, igaks juhuks oli telk ka kaasas aga ausaltöeldes õhtul läks ikka üksjagu jahedaks, seega see variant väga ei ahvatlenud. Selle koha nime ma hetkel meenutada ei suuda aga asus see kümmekond km enne Aa-d, seal oli mingi turismikeskus, kus oli olemas informatsioon kogu saare vakantsete majutusvõimaluste kohta. Saime väga mõnusa rorbu, käisime mõni km eemal ja maksime peremehele ära, võti oli uksel ees :) Hind oli üsna soolane aga sel hetkel oli hea meel et midagi leidsime.

0
0

Meil on enam-vähem marsruut paigas, aga reisi planeerimine on tunduvalt lihtsam, kui ei pea öömaju broneerima. Nähtavasti nii teemegi, aga katsume siis juba varakult öömaja valmis vaadata, et ei jääks väga hilja peale. Ja telk on igaks-juhuks kaasas.

Kui kellegil on veel ööbimise kohta Lofootidel head nõu-oleks tore.

0
0

Minge siis ikka Digermuleni mäe otsa (võib-olla on mäel endal mingi teine nimi?). Ilm peaks muidugi ilus olema, muidu ei näe seda suurepärast vaadet, mis seal üleval avaneb. Meile kujunes sellest igatahes reisi tipphetk.

0
0

Juulis on siin puhkuste aeg ja rahvast liigub massiliselt ringi. Kämpingutes telgikohta saada on võimalik, aga hytte saada ilma bronnimata võib olla keeruline. Arvestada tuleks sellega, et esimesena saavad otsa paremad kohad, odavamad hytid ... Kel muidugi vahet pole kus olla ja julgeb telgis magada ka ilma kämpinguta, siis pidage meeles nn. igamehe õigust.

Puhkused on jaanipäevast kuni ca 15.augustini. See on kõrgehooaeg siin, hinnad kallimad kui kevadel-sygisel ja rahvast massiliselt.

0
0

Sai käidud eelmisel aastal juuli alguses Lofootidel ja Põhja-Soomes. Ühtegi majutust ette ei broneerinud, kuna kasutasime telki (magada külm ei olnud). Ilmaga vedas, vaid üks uduvihmane päev oli. Ülejäänuid päevadel paistis päike, kuigi oli tuuline. Läksime laupäeval Viking Linega Helsingisse ja alustasime sõitu kella 21.20. Esimese peatus tegime Äänekoskil ühes kämpingus. Hommiku kl.8.30 alustasime sõitu ja 23.00 olime Rootsi-Norra piiril (tee peal sai tehtud paar väikest pausi kütuse ja söögi jaoks). Kohad mis meelde jäid olid Digermulen (meie ronisime kõrval oleva mäe otsa Arsteinen - vaade suurepärane, näed Digermulenit ja teisele poole ka mandrile), Henningsvar, Unstad ja Eggum(kaunis kesköist päikest jälgida, A ja loomulikult kogus see võrratu loodus. Kuna pimedaks ei lähe siis päeval viibisime looduses ja sõitsime just õhtu poole ühest kohast teise. Selleks ajaks on liiklus väiksem - kõiksugused matkaautodega tegelased on siis juba ennast ära parkinud. A-st tagasitulle läksime põhjapoole Andoysse vaala safarile, aga kuna oli hirmus tuuline siis pidime 2 ja pool päeva ootama enne kui safarile saime. Ka siis oli tuuline ja kahjuks jäid meil vaalad nägemata, kuigi 4 tundi sai mööda ookeani sõidetud. Hea üllatusena maksti kogu raha ka tagasi 800 nok osaleja). Edasi läksime praamiga Senja saarele. Saar ise kena koht aga kuna aega kulus meil safarit oodates rohkem kui plaanisime siis saime vaid ühe õhtupooliku seal viibida. Lisaks veel Tromso ja siis läbi Lyngeni Kilpisjärve poole. Kui mahti on siis Kilpisjärvel võiks terve päeva veeta, seal huvitavda matkarajad, kaunis loodus ja lisaks võimalus ka Sanna mäele ronida a 1000 m merepinnast (aga kuna Kilpisjärvi ise merepinnast a 500m siis pole väga palju ronida). Edasi siis läbi Levi Rovaniemisse ja sealt jälle pooletiese päevaga Helsingisse tagasi. Kokku läks meil 12,5 päeva ja a 4800 km. Kindlasti soovitan külastada sellist lehekülge kui www.panoramio.com. Meie saime reisi ettevalmistamisel sealt abi ja mõtteid kuhu minna ja mida teha. Ah ja toit on Norras kallis. Üht teist sai ostetud aga põhilised asjad olid endal kaasa autokülmikuga ja korralik priimus oli ka abiks. Ja kütus oli sellel ajal kallis aga nüüd kindlasti soodsam. Kõige kallim kütus sai ostetud Tromsos kus liitri hinnaks a 27 kr oli. Aga Sulle head reisi planeerimist, reis Lofootidele on seda väärt!

0
0

Plaanime sõiduks u.2 nädalat-ja sihtkoht on Lofoodid. Tahtmine oli suur ka teisi kohti Norras näha, aga oleme ühe reisi juba teinud sellise, kus enamus aega sõidad-enam ei taha. Nii, et võtame rahulikult-tahaks kala püüda ja võibolla vaalasafaril. Läheme ja tuleme Soome kaudu. Tagasi tahaks tulla Levi-Rovaniemi kaudu. See Kilpisjärve mõte oli ka hea.

0
0

Sõitsin kunagi jalgrattal Kilpisjärvelt 1 nädalaga Lofootide lõppu. Ööbida sai lausa teeäärsetes matkaonnides. Ilma kohta on norralastel endil anekdoot. Turist küsinud kord väikese poisi käest, et kas teil päike ka vahest paistab. Poiss teinud nutuse näo ja soovitanud suuremate käest küsida, sest tema veel ei teadvat.

0
0

Kui jutt juba ilma peale läks, siis norrakad ise ütlevad, et neil on kaks aastaaega, roheline- ja valge talv. Vahe ainult selles, et rohelisel talvel ei küta nad ahju. Ööbimisest siis. Meie eelmisel aastal küll Lofootideni ei jõudnud, vaid pidime Bodö juurest tagasi pöörama ja tõesti-tõesti, polnud ka mandril juulikuus igal pool odavaid kämpinguid saada. Kuna mul oli NAF-i kämpinguraamat ja tee pealt saime veel ühe tasuta brošüüri, siis pealelõunal, kui oli enam-vähem selge, kaugele jõuame, lasin oma keelteoskajal pojal ette helistada ja sobiva hinnaga öömaja olemasolul koha ära broneerida. Siis võis veel rahulikult ringi vaadata. PS: Kui kedagi huvitab, siis mul peaks üks 2006 aasta NAF-i kämpinguraamat üle olema. Hinnad on küll pisut muutunud, aga asukohad ja tel. nr-d vast mitte.

0
0

Proovisin seda tellida, aga ei õnnestunud, nii et kui Sul tõesti üle(olgu kasvõi 2006 a), siis oleksin huvitatud. Olen kommentaaridest lugenud, et seal kohapeal umbes igas peatuspunktis olemas igasugune majutusinfo, aga tahaks ju ikka enne sõitu natuke planeerida.

0
0

http://www.camping.no/pdfguide_eng.html Sealt saab pdf i alla laadida. Küll mitte NAFi oma.

0
0

Nüüd on küsimus, et kuidas see punktist A punkti B toimetada? Võin posti panna, aga mingit kontakti oleks vaja.

0
0

Võibolla lisad siia oma e-maili, saan siis sinna saata oma andmed. Või kuidas parem on?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased