Juunis uus liin: Tallinn-Bologna Forli

Alates 9. juunist kuni 1. septembrini lendab Tallinnas Bolognasse selline tore lennufirma nagu Windjet. Piletid juba müügil kodulehel http://w4.volawindjet.it/default.aspx?lang=en. Piletihind esmasel vaatamisel päris kallid.

Teine link mis kinnitab nende alustamist: http://www.ch-aviation.ch/airlinepage.php?code1=IV

Kokku siis 13 edasi-tagasi lendu ainult terve hooaja peale. Lennundusspetsid eesotsas Snoopiga...mis mõttega nii väikse koormusega nii lühikeseks ajaks üldse mingit liini avatakse? A la testivad, et kas üldse on sellel liinil turgu, et siis järgmisel aastal tihedama graafiguga tagasi tulla või mis värk?

Charterlend sisuliselt. Nagu ka Eesti Õhu TLL-ATH ja TLL-NCE otsad. Loodavad, et meelitavad piisavalt palju eesti turiste Itaaliat avastama ja vice versa. Tihedama graafikuga vaevalt et tulevad.

Põhimõtteliselt igal aastal on italianosi suveks siia lennutatud. Eelmiste aastate lennud olid ~80% täis müüdud.

Eesti Õhul on TLL-ATH ja TLL NCE puhta regulaarlennud. Palun mitte segadust tekitada. Regulaarlennu puhul piletid vabalt müügil nii lennufirma kui ka edasimüüjate kaudu. Tellimuslennu korral lennufirma rendib lennuki ja reisikorraldaja tegeleb piletimüügiga.

Formaalne pool ei muuda asja. Kõik teavad, et Ateena ja Nizza liinid on formaalselt regulaarliinid. Aga kord nädalas toimuv regulaarlend on oma sisult tõesti charterlend. Regulaarlennul valid sina, mis päeval lähed ja tuled, charteri puhul on tegemist võta või jäta tüüpi suhtega.

See on ka omapoodi lähenemine. Condor lendab nt Frankfurdist Porlamari 2x nädalas. Selle teooria järgi võib sedagi pidada charteriks :) Aga Ateena ja Nizza puhul saad kombineerida teiste lennufirmadega ja tuled-lähed ka millal ise tahad. Ja see ongi regulaari erinevus tellimuslennust.

Charteri puhul võid ka minna-tulla millal ise tahad. Jääda nädalaks, kaheks, kolmeks, kui sobib. Või võtta üks ots. Ja Condor ongi ju charterfirma. :)

Olge pileti ostmisel täpitähtedega ettevaatlik, ö asemel kirjutage o, pärast vautseril on teie nimi moondunud ja seletamist palju aga pardale pääseb ikka.