trip-krainetrip-ukraine-dark
Kärukonks Saksamaal!

Tere

Küsimus selline, et kas ma peaksin autol eemaldama kärukonksu kui ma saksamaale lähen ?

Tänud ette juba ära.

Ei pea, Saksamaal täiesti lubatud

Kas euroopas üldisemalt on selliseid riike, kus seda peab tegema? Mõtlesin just oma suvele, pea 15 euroriiki, kõik statsionaarse kärukonksuga - kui paha inimene ma nüüd olen?

Minuteada on kõikjal Euroopas kärukonksud lubatud ja ca 25% kõigist autodest on kärukonksuga. Pole veel selle keelust küll kuulnud. Ainukese asjana peavad need konksud vastama direktiivi 94/20/EC nõuetele, aga kui just ise põlve otsas seda valmis treinud pole, siis ei tohiks sellefga probleeme olla: https://en.wikipedia.org/wiki/Tow_hitch

Mingi teema nende kärukonksudega Saksas siiski on. Nimelt on osad niiöelda äravõetavad. Suht kindel olen selles, et kui sul on äravõetav konks ja sa sõidad ilma haagiseta, siis pead konksu ära võtma. Minu mäletamist mööda rääkis mulle seda keegi kohalik sakslane. Tehase masstoodanguna tehtud stats konksuga läheks ma Saksa päris rahuliku südamega.

Kunagi sai uuritud seda asja ja sain aru nii : Kui konks on statsionaarne, siis pole probleemi. Aga peab olema asi ka tõendatav. Mitte nii, et keevitan ise külge ja lähen. Ainult tehase poolt. Kui on teisaldatav, siis peab ära võtma kui ei kasuta. Otsest seadust mis keelab ei ole üheski riigis aga probleemid tekkivad kohaliku kindlustusega. Kui keegi näiteks sulle tagant otsa sõidab siis nagu oleks tema süüdi, samas sina tekitasid talle põhjendamatuid lisa vigastusi jne. Või siis sama situatsioon ja sinu kere kõver tänu sellele, et konks oli taga. Kindlustus võib vabalt keelduda sulle raha maksmast. Ilma konksuta oleks äkki ainult taga stange vahetus. Seda võib kohalik politsei sulle ka mainida. Karistada ei tohi.

Aga kui konks ära ei tule?

Mu tuttava autol on ka "äravõetav" kärukonks, mida enam ära võtta ei saa.

Kinni roostetanud...

Mis tähendab ei saa. Aga haamer ? Aga roostet "söövad" vahendid ?

Ei hakka uut teemat tegema, aga kuidas varurattaga on, kas peab pakiruumis olema mustriga sōidusuunas, vōi vahet pole? Konksu kohta olen kuulnud, et kui taga on, siis las olla, aga pead tōendama, et lähed käru järgi...

Uue seaduse järgi võib kiirteel paugutada ainult täismõõdus varurattaga varustatud autoga, võrrirattaga või vahu ja kompressoriga varustatud autod võivad liikuda ainult bundekaid mööda

Milline on praegused kärukonksu kasutamisega seotud nõuded Saksamaal ja Poolas?  Teoreetiliselt on autol eemaldatav veokonks, aga see on aastate jooksul nii kinni roostetanud ja ka margiesinduses enam  lahti ei saadud. Kas sellise autoga  võin praegu läbi Poola Saksamaale sõita?

Siin on Saksa suurima õigusabikulude kindlustaja ARAG vastus sellele küsimusele Saksamaa osas: https://www.arag.de/service/infos-und-news/rechtstipps-und-gerichtsurteile/auto-und-verkehr/3120/ alajaotus 'Abnehmbare Anhängerkupplung'. Lühidalt kokku võetuna - seaduslikku nõuet äravõetav konks mittekasutamisel maha monteerida ei ole, ainus erand on olukord, kus konks varjab numbrimärgi. Samuti on võimalik, et liiklusõnnetuse korral ei pruugi kindlustusfirma hüvitada sellise kärukonksu läbi tekkinud kahju.