Käsipagas

Kavatsen käsipagasisse panna minigrip koti sisse 3x30 ml vedelikku/kreemi ning eraldi koti sisse hunniku erinevaid puudreid-lauvärve. Nendega ei peaks ju probleemi tulema? Seejärel on plaanis osta Tax Freest pudel kohalikku alkoholi. Kas ma tohin selle pudeli ka hiljem käsipagasisse panna?

Ei peaks jah probleemi tulema puudrite ja lauvärvidega. No muidugi tohid pudeli panna käsipagasisse, kuhu mujale sa siis paned, võid käeotsas ka lennukisse kõndida sellega, kuid avada kilekotti ei tohi, kott pannakse poes kinni ja tsekk hoia kindlasti alles. Tax free on alles peale turvaväravat ju, ega sa enam ei saa mujale pagasisse seda pudelit panna kui käe otsas hoida või käsipagasisse panna.

Kust kuhu lend? Meil on küll korduvalt korjatud ära Schengenisse sisenedes kõik vedelikud käsipagasist mis on suuremad kui 100 ml. Ka lennujaamast ostetud ja eraldi koos tšekiga pakitult.

Tallinn - East Midlands (UK)

ja sealt järgmisel päeval edasi Fuerteventurale (ilma eelneva Tax-free alkoholita, see jääb UK-sse)

Puudri ja lauvärvi kohta veel - need ei tohi olla vedelad. Kui nad on tahkes olekus, siis ei ole mingit probleemi.

Pulbrid on kõik. Ma loodan ainult, et neid narkootikumideks ei peeta :D

Sa ei saa tax-free alkoholi osta, sest liigud EL sees.

Miks EL sees alkoholi osta ei saa?

EL siseselt tax-free teenuse kaudu mingit rahalist kompensatsiooni ei kaasne. Ja loomulikult tohivad puudrid olla vedelad käsipagasis (ilmselgelt on seda jumestuskreem).

Kui ta tahab ERALDI kotikese sisse panna oma lauvärvid nagu ta algul kirjutas, siis peavad nad tõesti tahkel kujul olema :) Vedelad jumestuskreemid peavad minema samasse minigrippi, kuhu 3x30ml vedelikud.

Lihtsalt huvitab, et kas kellegil on kunagi turvakontrollis norima hakatud minigripist väljas oleva kosmeetika pärast? Ma olen paar korda nüüd käekotiga käinud ainult (pluss äraantav kohver) ja ei ole kordagi vaevunud oma träni (huuleläige, hügeeniline huulepulk, ripsmedušš jmt) kilekotti toppima. Viimane kord Londonist unustasin terve oma meigikoti käekotti, pabistasin küll aga kedagi ei huvitanud....

On küll öeldud. Ühel tuttaval on ka kallis kreem niimoodi konfiskeeritud.

Mul oli ka kord kahe eraldi minigripp koti sees meigiasjad, kuid kästi kõik ära mahutada ÜHE minigripi sisse. Kahe kotikesega minna ei lastud. Mingit vahet ja eraldamist pole tehtud, kas puudri või vedeliku kujul, keegi ei vaevu ju läbipaistamatuid potsikuid ühekaupa lahti keerama ja vaatama kas mul on seal vedelik või puuder. Ainsaks reeglis seejuures max lubatud kuni 10 kuni 100 ml potsikut.

Mina ka siiani süüdimatult piire ületanud , huuleläige taskus..ja nii kui sel aastal Londonis kogemata oma läike seljakoti taskusse toppisin ..läks jamaks.Selsamal hetkel kui mu kott peale läbivalgustamistkõrvalrajale, kättesaamatusse kaugusesse veeres, taipasin taskuid katsudes ..et selge..huuleläiketuub sai kotti! Onu , kes mu koti sisuga seejärel tutvus, oli päris kuri, loomulikult ei läinud mu oskuslikult :) pakitud seljakoti lukk peale asjade laialiharutamist enam kinni..vaid hoopis katki. Selle peale öeldi lihtsalt -sorri. Sorri jah, aga kuhu mina oma katkise lukuga seljakotiga edasi?!
Ja pulbritest rääkides -ei meeldinud talle sugugi ka minu Hispaaniast kaasa toodud maitseainepurgid. seletas just et pulber- võib olla dünamiit või narko! Õnneks ei konfiskeerinud.

Kas kellegil on kogemusi imiku lutipudelitega.
Meil on aastane laps kes joob valge pulbri segu asemel vaid joogijogurtit.
Lutipudel on mõõdus 330ml. Kui selle pudeli joogijogurtiga täidan siis kas see võetakse Tallinna Lennujaamas ära.

Imikutoitu võib kaasa võtta lennukisse. Võidakse nõuda toidu maitsmist.

Imikutoitu võib ühe pudelitäie lennukisse võtta. UK lennujaamades on nad üsna ranged ja kahtlustavad. Samas meil ununes päris priske mullitaja pudel käekotti, aga sellest ei teinud keegi välja. Ehmatasin küll, kui värav lõugama hakkas, aga tuli välja, et olin lihtsalt nö "õnnelik võitja" - juhuslikkuse alusel välja valitud tegelane, keda tuli läbi otsida :)
Igaks juhuks tuletan meelde, et tolli arvates on ka tahke mesi see, mida ei peaks purgiviisi kaasa vedama ja kuulub vedelikega samasse kategooriasse!
Türgis (Antalyas) nägin kõrvalt juhtumit, kus ühel naisel oli tax-freest ostetud uhke veinipudel tõstetud (rumalusest ja ilmselt teadmatusest) käekotti - see visati ilma pikema tseremooniata otse prükki. Informatsiooniks olgu mainitud, et Türgi lennujaamades üldiselt on 2 korda pagasikontroll, esimene enne hoonesse sisenemist, teine vahetult enne lendu otse väravas. Tax free jääb nende kahe kontrolli vahele, kõik toimingud, mida soovitakse teha väljaspool maja (suitsetamine, oma joogipudeli tarbimine), tuleks seega teha ära ENNE majja sisenemist.