Käsipagasi kohver lubatust suurem

Kui täpselt kontrollitakse lennujaamades käsipagasisse mineva kohvri mõõtmeid? Mul sõit Finnairi ja Britishiga Ameerikasse, kohver 3 cm kõrgem kui lubatud, teised mõõdud lubatust jälle väiksemad. Kas võib probleeme tulla?

Nägime mitu juhtumit, kus inimesed maksid juurde küll selle eest et pagas oli üle lubatud kaalu, kui ka selle eest et suurem käsipagas lubati salongi võtta. Kuna endal seda probleemi ei olnud, siis rohkem ei süvenenud.

Eelkõige odavalennufirmad kontrollivad mõõte.

Kuna USA sisestel lendudel on käsipagas ainus tasuta pagasiühik, siis lendavad nad seal kõiksuguses suuruses pagasiga ja seetõttu jälgitakse käsipagasi suurust oluliselt rohkem kui Euroopas. Samas 3 cm ei ole küll asi, mille pärast muretseda. Ei näinud kordagi, et oleks sellesse kohvrialusesse kästud mõnda kotti sisse toppida.

Mul oli ka kohver USA-sse tulles kõvasti mõõtudest üle. Ei hakanud ju keegi mõõtma otseselt. Tagasitulles sul veab, sest BA-l ju väga head pagasinõuded, alates käsipagasi kaalust kuni suure kohvri mõõtudeni välja. Aga USA sisestel reisidel vaadatakse silma järgi, kui nad teavad, et väike lennuk ja ei mahu väga suured käsipagasikohvrid, siis lihtsalt öeldakse, et pannakse alla. Spiritil nt on kastike kuhu pead oma kohvri sisse panema, et näha, kas on õiges mõõdus või mitte.

Mulle näib, et paljugi sõltub kontroll lennujaamast ja lennufirmast eelkõige. Samas aga ka juhusest. Mul on õnnestunud näiteks Milano Bergamo lennujaamast Ryanairiga sõites korduvalt ilma kontrollita läbi vedada lubatud 10 kg asemel isegi tunduvalt rohkem. Viimati juuli lõpul kodumaalse sõites oli mul kohver raskete asjadega, kaalu peaaegu 17 kg, laius oli ka suurem kui lubatud. Raami ei kästud toppida ja ei tehtud teist nägugi, kuigi ma ilmselgelt ähkides-puhkides oma raskust vedasin. :D Vedas!

Maltale reisides Ryanairiga läbi Oslo ei huvitand kedagi see käsipagasi suurus. Ennemalt olin jutte kuulnud, et ulme kontroll on. Nojah vb, kui oleks eriti suure kohvriga läind siis jah. Tagasi tulles oli natu teisiti, hoiti silm peal, minu sõbral kästi ka sinna raamidesse see toppida ja ta sõna otseses mõttes hüppas kohvri peal, et see sinna vahele läheks ja kättesaamiseks tuli jalg raamil hoida, et ta sealt koos sellega ära ei jalutaks. Aga probleeme ei tekkind, pagas ju mahtus raamidesse :). Nii, et järeldus, kui pagas on suurem, siis peaks sellel olema natuke nö kokkusurumise võimalus, et vajadusel see sinna raami suruda.