Kambodza vaktsineerimine

Tervist!

Kes teab, kas on vajalik vaktsineerda või piisab ainult malaaria tablettidest? Minek 2-ks nädalaks jaanuari lõpus.

0
0

Arstitädi esmaspäeval vaatas kaarti ja ütles, et kui lähen vaid Siem Reapi, Phnom Penhi ja Sihanoukville'i, siis pole malaariarohtu vaja võtta. Lehitses miskit värsket raamatut, kus see kaart sees oli. No ma siis ei võta. Annan pärast teada, kuidas ravi edeneb. Vaktsiinid on varem tehtud.

0
0

No ma võtaks kohe kindlasti Siem Reapi kandis Angkoris ringi jooksmise tarbeks malaariarohtu, sest see on täpselt see kant, kus on mainitud, et seal ON malaaria (keskosa, madalad veekogud). Oma tervise jaoks võiks vast "värskemate raamatute" teadmised igaks juhuks veel kõrvale heita, sest malaaria on ikka väga ränk haigus.

0
0

Mul on Kambodzas reisides ikka väga hea meel, et AB hepatiidi ja difteeria/teetanuse vaktsineerimine tehtud sai sest paljudes kohtades oli mustuse hulk ikka märgatavalt suurem minu normaalsetest standarditest. Söime väga palju tänavalt ostetud toitu näiteks, mis iseenesest oli väga maitsev, aga sa kunagi ei tea, kus nad neid toidunõusid näiteks pesnud on. Malaariaravimeid me ei tarvitanud ja kui aus olla siis isegi Siem Reap'is ei näinud sääsepoegagi. Kusjuures sõitsime ka terve päeva mööda ühte jõge ning ka seal ei märganud sääski. Vähemalt sellised siis minu kommentaarid.

0
0

Nii palju, kui mina uurisin malaaria kohta enne,kui sai Kambodžas käidud, siis sain teada, et malaariasääsed tegutsevad peamiselt öösel. Kui minna talvel,siis on need väiksemad veekogud ja tiigid üsna kuivanud, see hoiab ka sääskede arvu kontrolli all. Päeval peaks seal kandis olema pigem Dengue palavik, aga kuskil Jaanuaris keset päeva Angkor Watis jalutades sul küll ükski sääsk sööma ei tule, kui 40 kraadi on ja päike lagipäehe kütab. Kui isegi arst, (kes enamjaolt sulle ikka kõik rohud ja asjad välja kirjutab nendes keskustes)ütles,et nendes linnades ei ole vaja, siis ma küll neid ei soovitaks võtta, tegemist ikka üsna kangete ravimitega. Küll aga võid kohapeal esimesest kauplusest osta endale offi, mis sisaldab sellist ainet nagu deet. See pidi hästi aitama ja mulle tundus,et aitaski. Olen kaks korda käinud Kambodžas,esimene kord Jaanuaris ja teine Juunis, kummalgi korral malaaria tablette ei võtnud. Vaktsineerisin ennast vaid A-hepatiidi vastu, seda võib ju Eestiski esineda. Olge terved ja reisige mõnusalt!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased