Kanaari saared novembris: oskab keegi soovitada mõistlike lende?

Tere! Soov on novembris minna mõnele Kanaari saarele puhkama, kuna paistab, et seal veel soe ja õhtul päris pikkade varrukatega end katma ei pea. Oskab keegi soovitada mõistlike lende? Olen momondo.ee kaudu erinevaid kuupäevi katsetanud aga kahjuks on palju ümberistumise ja reisiaeg meeletult pikk.  Kuidagi peaks sinna ju ka kiiremini kui 10 tunniga saama? Saarte osas endal eelistusi ei ole. Teab ja oskab keegi ehk soovitada? Reisijateks on 4 perekonda, kus lapsed vanuses alla aasta kuni viis aastat, kohapeal on mõte üürida villa. 

Soomest saab Norwegian otselendudega Gran Canariale ja Tenerifele. Samuti oleme Tallinn-Copenhagen-Tenerife lennanud. 

Aga muidu jah, kui tsarteriga Tallinnast ei lenda siis ikka kulub vähemalt 8-9h et Tallinnast sinna kohale jõuda. Otselend Soomest juba 6+h pikk

Tahtsin kirjutada sama, mis eelkõneleja. Ilmselt on Helsingist kõige lihtsam minna. Samas kui arvestada sellega, et laevaga minnes peab 30 min varem kohal olema, laev sõidab 2h (või kauem), lennujaama minekuks läheb ca 1h, lennujaamas peaks ka ideaalis 2h varem kohal olema, siis ei olegi alla  10 h võimalik. Lennukiga ka ajaliselt kiiremini ilmselt ei saaks ja seda isegi juhul, kui graafikud hästi klapiks. 

Ise mõtlesin ka aasta tagasi Kanaaride peale, aga kiire googeldamise tulemusel sai selgeks, et aja ja rahakulu pole seda väärt (minu jaoks), sest isegi Indiasse  saab Tallinnast mugavalt alla 10h ja ca 400-500 euroga.

Oleme lennanud Easyjetiga Londonisse ja sealt ThomasCook-ga Tenerifele. Lennuajad klappisid ideaalselt. 

http://www.azair.eu/

seda võib ka näppida   Riiast saab isegi alla 8 tunni :-)

Kanaari saar see pole aga sarnase kliimaga Funchal oleks suhteliselt hea alternatiiv - Ilm sama soe aga saab Lufthansaga otse üle Frankfurdi. Kanaari saarte osas olen samal arvamusel, et parim on minna läbi Londoni:)

UKst minekuga peaks ümberistumisajad varuga võtma. Meil eelmisel korral ümberistumine 1h10min ja oleks äärepealt tagasitulles Tallinna lennult maha jäänud.  Nagu eelpool mainisin, lendasime veebruaris TLL-CPH-TNF ja terve marsruut 8h25h. TLL-CPH 1h, ümberistumine 2h, CPH-TNF 5h25min. Kogu lõbu 240eur/per inimene. Minu perele,4a ja 11 a poisid, sobib 2h ümberistumine ja jalasirutus väga hästi :) aga jah, eks see suur otsimine ja kombineerimine ole. 

Tänan soovituste eest! Olen avatud ka teistele soojadeks sihtkohtadele Euroopas, mis oktoobri lõpus ja novembri alguses veel rannapuhkus pakuvad. 

Euroopast vist novembris enam väga rannapuhkuse kohta ei leia. Sooja on Vahemere ääres ehk veel, kuid vist mitte enam rannapuhkuse jagu. Aga kui on sooja vaja ja ei pea ilmtingimata Euroopa olema, siis miks mitte Iisrael või muud araabiamaad? Tel Avivi saab koolivaheajal Tallinnast alla 300 raha, Abu Dhabi/Dubai on 400 ringis kiirelt vaadatuna. On veidi rohkem eksootikat, kui Euroopas :)

Aga muidu on Google Flights väga hea abimees sihtkohtade läbi kammimisel.

Üllatusega märkasin just, et Ryanairi Tallinn-Berliin jätkub ka talvehooajal, kuigi alguses teatati sellest kui  hooajalisest liinist. Seega soovitan ka üle Berliini lendamise varianti kaaluda.  Sealt saab edasi Kanaaridele nii Ryanairi kui Easyga. lisaks Vueling jt. Easyl ei ole veel talvegraafikut, seega novembrit ei näita. Samuti ei tasu eriti uskuda Ryanairi novembri hindu Tallinn-Berliini suunal. Tõenäoliselt saab selle otsa edasi-tagasi 50-60€ eest lennatud, kui paar kuud enne osta ja mitte per suund nagu praegu küsib. Maiks on hinnad näiteks 30€ edasi-tagasi.

Epp Kikkas, mis lennufirmaga lendasite CPH kaudu?

Odavlennude puhul ei maksa praegu häid hindu oktoobriks-novembriks otsida, targem on suve lõpupoole vaatama hakata.

Kui puhtalt Kanaaridele lennuaegu teada tahta, siis Momondost saab üsna ammendava info soovitud päevade kohta.  Sealt saab ka info kellega ja kust kaudu on võimalik lennata. Lisaks Tallinnale võib vaadata minekut nii Riiast, Helsingist kui Stockholmist. Eelmiste aastate lennuplaanid ei pruugi sel aastal enam kehtida.

Odavlennufirmade lende ise läbi Londoni või muu sihtkoha kombineerima hakates tuleb meeles pidada, et sul on palju üksikuid pileteid ja hilinemise korral jätkulennust maha jäädes olete kuskil lennujaamas omapead. Optimistlikult lühikeste vahemaandumiste peale minek, et lennuaega kokku hoida, ei pruugi alati parim variant olla. Lühikeste peatuste puhul pole ka reisikindlustustest abi.

@Tripixxx CPH-TNF Norwegianiga otse. TLL-CPH ots SASiga. 


Kasutaja Maxjga nõus, et odavlendusid pole mõtet väga ette ära osta, tihti tehakse soodukaid 

Praegu pole veel kõiki novembri lende väljas, aga muidu saab Norwegianiga ka Tallinnast sinnakanti, tagasi siiski peab muu teekonna otsima. Tenerifele saab veel Ryanairiga läbi Stanstedi. Karta võib siiski, et alla 10 tunni kohale ei saa muidu kui Tallinnast tellimuslennuga. Smartlynx!

Mul on Momondoga kogemus, kus soodsa kuupäevade kombinatsioonide kohta need sinised ja oranžid tulbad ei andnud tegelike hindade kohta õiget vihjet. Käisime perega lõppenud koolivaheajal Kanaaridel SAS-ga, reis oli 6 kuud ette planeeritud. Kõikide muude kombinatsioonide vahel oli lihtsalt tuimalt läbi katsetades üks pärl, kus hind oli 40% soodsam kui muudel kuupäevadel.

Minek oli piisavalt kiire (10h, algas varahommikul, st esimese päeval sai juba pärastlõunast nautida teist kliimat), tagasitulek oli vastu hilisõhtut ja ööbimisega Arlanda kõrval, kuid isegi selle lisakuluga tulid piletid soodsamad. Pealegi sobis see meile paremini kui variant, et päikeseliselt saarelt päeval varem lahkuda selleks, et kombineerida ühte päeva pikk lend Euroopasse + jätkulend koju.

Lennujaamades märkasin ka, et samasuguse piletite combo koos lisaööbimisega samasse hotelli oli leidnud veel vähemalt üks Eesti pere. :)