trip-krainetrip-ukraine-dark
Kanaari saared või Egiptus?

Olen mõelnud, et võiks sõbranna ja kahe lapsega minna märtsi lõpus või aprilli algul Egiptusesse või Kanaari saartele (ja siis kas Tenerife või Cran Canaria, ise kaldun Tenerife poole). Lapsed oleks 9 ja 10.a poisid. Soov on lihtsalt puhata, arvatavasti ekskursioone ei võtaks, sooviks palju päikest võtta ja muidugi et poistel igav ei oleks, siis sellist asukohta ja ka hotelli(arvatavasti sooviks 4* hotelli) , kus lasteatraktsioonid jne. Shoppingut ka eriti ei ihalda, kui siis ainult natuke. Kui te olete ühes või teises antud kohas sel ajal käinud, kui ma sooviks minna, siis mis ilm seal oli? Päevad pole muidugi vennad ehk ilm võib olla teistsugune, kuid siiski. Kas üldiselt Egitpus on soodsam kui nt Tenerife? Mis on ühe ja teise + ja - just teie jaoks? Kui kellegil on asjalikku infot, siis andke aga teada. Arvan, et tasapisi võiks hakata uurima ja toimetama, et saaks siit varakevadel nädalaks eemale, et talveväsimus lõplikult maha raputada.

Heida kullake pilk parempoolsetele linkidele:)

Ma olen need juba nn läbi töödand ja ikka ei oska otsustada :) ehh mind küll. Egitpuse üks miinus on see nende suur miilustamine, kui nii võib öelda. Me kaks blondi naisterahvast, et noh ei sooviks tähelepanu. Kanaari saartel kas märtsis-aprillis on juba soe ja seal palju ehk vargaid.....noh ühesõnaga ma nii kahevahel :)

Ei pole sa ühti. Nende kahe sihtkoha kohta on nüüd küll jahutud oi kui palju.

Olen olnud märtsis Kanaaridel ja Egiptuses. Kanaaridel rannamõnud piiratus, sest pidevalt suur lainetus ja võib veel vihma ka sadada. Egiptuses lastega ikka parem olla ja palju turvalisem. Punane meri on võrratu. Egiptus on soodsam ka.

Olen mõlemas kohas käinud ja mõlemal on oma võlud. Aga Egiptus on Egiptus ja Kanaarid on Euroopa ;) Egiptuses meeldib mulle see meeletu rahu kui kauplemine välja jätta :D, aga kanaarid on nii armas koht koos oma lainetusega:). Aga jahh lastega laintesse sinna ikka ei lähe, Egiptuses on jällegi kuidagi nagu lastesõbralikum see rannamajandus, kui väikesed õlireostused välja jätta ja kaldale uhtuv jahtide sodi ka. Sellel talvel kaldun mina Egiptuse poole aga kevadel Kreekasse ;).

Märtsis-aprillis mõlemas kohas soe ja päikeseline. Räägitud vihmavõimalus on Kanaaridel küll olemas, kuid seal kestab mägedest allatulev vihmahoog tavaliselt 20-30 minutit. Tõenäoliselt ei näe sa vihma üldse. Mis lainejuttu Te ajate? Kanaaride hotellipiirkondade rannad on üldjuhul muulidega kaitstud ja mingeid laineid pole. Tõelist lainetemöllu saab nautida väiksemates randades. Üldiselt on Kanaaride 4* hotellide tase kõrgem Egiptuse sama klassifikatsiooni omadest. Lasteatraktsioone hotellides eriti pole. Kanaaridel olemas üsna head veepargid nii Tenerifel kui ka Gran Canarial. Egiptus on igal juhul soodsam kui Kanaarid. Varastega on see lugu, et kui ise oled hooletu, siis varastatakse Sind ka Tallinnas varem või hiljem tõenäoliselt paljaks. Nii ka Kanaaridel. Punane meri on tõesti võrratu. Veealune elu on võimas. Snorkeldamine annab reisile palju juurde. Kanaare ümbritsevas ookeanis suurt midagi vaadata pole. Samas on Kanaaridel võimas loodus (eriti Tenerifel) samas, kui Egiptuses on vaid liiv, tolm ja tuules lendav prügi. Kuna Hurghadas (Sharmis pole käinud, ei tea) pesitseb pea iga hotelli ranna lähedal hulgaliselt veesõidukeid on vesi üsnagi reostatud. Mis puutub turvalisusse, siis mina tunneks end lastega turvaliselt pigem Kanaaridel, kus on siiski tuttav euroopalik kultuur. Kanaaridel pole ka kõhuhädadega üldjuhul probleeme. Aga mis puutub Hedly öeldud "meeletusse rahusse", siis, andke andeks, mina seda küll kusagil ei kohanud. Kui ka kohalike kaupmeeste pidev tähelepanu välja arvata, siis ma ei usu, et lastele meeldiks see kära, möll, tuututamine ja muezzinide palvusekutsed mošeede minarettides hommikul kell 6, mis ntx Hurghada tänavatel hetkekski ei vaibu. Maitse asi muidugi.

Tenerifel, Palaya de las Americas: Selles hotellis on lastele oma väike veepark olemas: http://www.parquesantiago.com/eng/index.asp?secc=/inicio

Palvuse kutsega harjub ära ja hiljem võib sellest isegi puudust tunda :) Olen kolm aastat elanud taolise asjaga kõrvuti ja see on just omamoodi armas :) Just ...maitse asi. Palvusele ma ei lähe aga selle omapära.... Kreeka õigeusk harrastab suht sama asja nagu minaretist kostuv hõige lihtsalt keeleline erinevus :) Ja rahu on mererannas :)

Armastad hommikuti kaua magada :P ? Ja lapsed pole seda sealkandis teha lasknud? Mina ka, mina ka :P, aga hommikuse kitsemökitamise, kukekiremise ja mosheehäältega on terve pere alati ruttu harjunud :P.

Olen nüüd tibake juurde uurinud ja jäi silma selline koht Egiptuses nagu Jaz Mirabel Beach Resort, seal ligidal ka veeliumäed. Tibake kallis, aga otsin selle hotelli kohta veel erinevaid pakkumisi.

Just !! To Sultanja :)) Ja seda kõike siin külmas eestis ju ei saa :P

aga mis väga lapsed need 9 ja 10a poisid enam on? Need veepargid paras viie aastastele :P . Mäletan laps oli mul vist 6 või 7 kui nuias juba veepargis neid "punaseid" radu, kuna seal mingi pikkusemõõt oli, siis osadesse kohtadesse sai ja osadess mitte. Kuna oma tutvusringkond on egiptuse suht maha teinud, siis sinna kahjuks pole sattunud aga kanaaridel olen neli korda käinud ja olen siiani arvamusel, et lastele peaks see kliima väga hästi sobima, võiks võrrelda omaaegsete kuurortitega musta mere ääres, mis nii mõnegi lapse(ka minu tervis sai seal korda) tervise talveks korda tegi. Samuti on ilmselt vaatamist päris palju, kuigi Tenerife on lobsakama loodusega on minu arust ka Granil huvitavaid kohti (kas keegi teab mis selle Maspalomasega saanud on? täis ehitatud?). Kui tahate natuke rahulikumat paika ja lastesõbralikku, siis üks tore koht oli Bahia Feliz(tuttavad olid seal ja neile sobis), samas linna kolistada on paar kilsa. Minu arust pole kanaaridel mõtet küll hotelli tärne väga taga ajada aga eks igaüks teab mida oma rahaga teeb, ma oleks nõus ka 2 tärniga, hinnavahe parem investeeriks autorenti. Alguses mõtled küll, et paarist päevast piisab aga lõppkokkuvõtteks on ikkagi terve puhkuseaja auto renditud. Ning ei väsi kordamast, kanaaridel käik on nagu Tartu külastus, kuidagi väga tuttav ja kuidagi tundmatu.

Gran Canarial Maspalomase rannas oli küll kohutavalt suur lainetus, Puerto Rico kandis paistis meri rahulikmum, seal ilmselt need lainemurdjad ja asub mägede vahel ka.

Mina Käisin kevadel Sharmis (10p, Leedu kaudu) ja nüüd tulin just Hurghadast (14p, Rootsi kaudu). Päike ja meri on super, moslemeid ja nende "kultuuri" ma taga ei igatse. Ehk siis selle müstilise "miski", mis paljudele (suures osas vist naistele?) külge on hakanud, vastu olen ma vist immuunne olnud. Vaatamata sellele, et seal väga palju omapäi ringi kolasin, kohalikega suhtlesin ja pisut keeltki õppisin. Nädal-paar puhkust Punase mere ääres on mõnus, elama moslemite sekka mina ei läheks. Selle poole pealt oleks Kanaarid, kui Euroopa lõunapoolseim osa, ilmselt vastuvõetavam. Lisaks loodus, mis Egiptuses praktiliselt puudub. Enda järgmised reisud ongi seepärast Kanaaridele planeeritud. Tuleb hakata juba vaikselt hispaania keelt õppima. :) Minule isiklikult meeldib rohkem ka tõeline vabadus, mitte igal pool passivate püssimeeste ja militaartsoonidega loodud võltsturvalisus. Isegi, kui selle arvel mõni taskuvaras rohkem on. Egiptuses võib oma peaga mõtleval ja vabadust armastaval inimesel jääda natuke liiga kuldmune muneva kana tunne. :)

Immuunne saab olla selle müstilise "miski" vastu ka naisena. Olen täheldanud erandeid teatud "analoogmaade" puhul!

Esiteks mereäärsete sihtkohtade kõigi kohta mis troopika pole, kehtib, et kevadel on kaua külm ja sügisel kaua soe. Sellepärast ära mine kevadel Atlandi või Vahemere äärde enne mai lõppu-juunit, seevastu kui sügisel on veel oktoobriski seal mõnus. Seetõttu pakun ka et Egiptus on märtsis-aprillis mõnusam kui Kanaarid. Kanaaridele siis minna juba veebruaris, kui seal on sambakarnevalide aeg, saab ka need ära nähtud.

Teiseks Kanaarid on ilmselt kallim nii reisihinna kui sihtkoha kulude poolest. Ja samas koledam - kuigi seal on ka mõni päris meeldiv hotell ja linn, siis neisse ei vii Eesti reisikorraldajad. Tänavapilt ja hotellihoonestik neis turismipõrgutes, kuhu viiakse, on umbes - Lasnamäe. Või teises äärmuses - wannabe Las Vegas. Sharmis on keelatud ehitada kõrgemaid kui 3korruselisi hooneid. Seetõttu on populaarses rendikorterite rajoonis palju süvendisse ehitet keldrikorruseid :P.

Kolmandaks meremõnud on olematud - vee all pole midagi näha ja vesi ise on jahe ja lainetus tugev.

Neljandaks tähelepanu blondiinidele on Kanaaridel vähemalt täpselt sama tugev kui Egiptuses (hispaanlased ju!), aga märksa ülbem (vilekoorid jne). Egiptuses seevastu ei maksa karta - keegi ei jõua juba ammu enam tähelepanu pöörata kõikidele neile arvututele blondiinidele, kellest seal kubiseb. Egiptuse intelligentne noor mees, keda seal samuti puhkab, on täiesti meeldiv kaaslane ja ääretult galantne. Mehi kardab naisterahvas, kes peab end nõrgemaks pooleks, ülejäänud me kasutame (ja kohtleme) neid vastavalt vajadusele.

Mis puutub sellesse, et Egiptuses "loodus praktiliselt puudub" :P nagu siin ülal kaks naljahammast kirjutavad, siis kunagi ma kuulsin ka, kuidas üks neiu väitis, et Egiptuses "pole kultuuri" :))). Pärast küll selgus, et neiu pidas silmas kontserte ja ooperit jms euroopalikke kultuurivorme, mida Sharmis kogeb tõesti harva. Aga loodusega on nii et (1) - sõida mägedesse või kõrbe - võimas, ainuüksi kuidas liival võib olla nii palju värve! Või (2) sõida snorgeldama Ras Mohammedi rahvusparki 700meetrise sügaviku kohale. Jälle võimas! Jne. Mis muusse "loodusse" puutub, siis bougainvilleat, mida on täis Kanaarid, on ka Sharm täis.

Kanaarid on mõnusad ütleme oma seltskonnaga minemiseks ja mõnes vanemas ajalooga keskuses tänavakohvikus veiniklaasi taga olesklesmiseks ja mittemidagi tegemiseks, kui oskad ka hotelli valida (või on mida valida). Ja ta oli mõnus, st tasus ära, kui reisid maksid 5000 kr kanti. 10 000+ eest (teist sama palju kulub kohapeal) aga ja rannapuhkuseks sinna ei läheks. Rannapuhkuseks igal juhul Punane meri.

Lapsed. Poisid laske maski ja lestadega esimesel päeval vette, ja viimasel korjake ära. Täiesti muretu! 9 ja 10 aastat, mis "lasteatraktsioone" neile?? Onu klouni külaskäik??? Nn lasteklubisid on Sharmis muidu õige mitme hotelli juures. On delfinaarium. On veepargid.

Lõpuks veel, et mosheed Sharmis on keskustest ja hotellidest nii eemal, et palvusekutset võib kuulda ainult juhuslikult, segama see kindlasti ei hakka. Ja mis kõhuhädadesse ning kurgukülmetustesse (sarnastest bakteritest põhjustet) puutub, siis mitte asjata pole need arstide keeles "mustade käte haigused". Need te saate omaenda pesemata kätest, ja mitte kraaniveest, ja mitte hotellitoidust. Saate autoukselinkidelt ja muudelt ukselinkidelt ja rahalt jpms mida paljud inimesed näpivad ja tõepoolest võõral maal on need bakterid teist sorti ja siis "kangemad" kui nad on kodus. Enne sööki peske hoolega käsi ja kõik on OK.

aga kahjuks ei saanud selle pika kirjutise peale küll targemaks. Käisin ühekorra aprillis kanaaridel ja kahetsen, et varem ei saanud käia, kuna suurem õtsemiste vaatmäng hakkas juba otsa saama, kuigi jah, õitseb seal üldiselt koguaeg. Oktoober ja november on nii ja naa, soe küll, kuid asi hakkab juba maha jahtuma(va vesi), kuidagi kahtlaselt meenutab meile augustit. Ja mis lasnamäest sa soiud? Istusid kogemata pealinnades? Ja veemõnude kohta on sul küll vale arvamus, lihtsalt neid(läbipäsitvamaid kohti) ei ole lihtsalt kaldaäärsetes kohtades(va mõningad 5 tärni hotelli priva rannad) ja ma ei usu et snorgeldamine(jube sõna, mida olen korduvalt rõhutanud) saaks olla veemõnu argument, see võiks olla rohkem optsioon. Ja puhkamiseks sobib kanaarid nii seltskonnaga kui ilma, tegevust leiab igaüks. Hind on ilmselt jah, kuskil paarkümmend prossa kõrgem, eks seda peab inimene ise otsustama, kas punnitab või mitte. Kusjuures mõnel võib ka 20000+ vabalt kuluda. Bakterite osas kaasa ei räägi, las seda teevad meedikud, kuid mingi protsent on kindlasti neid nakatunud inimesi kanaaridel vähem. Ja miks sa soovitad inimesel minna veebruaris kanaaridele, ajal mil on enam vähem 99% kehv ilm?

Kuna veebruaris on just nimelt see "suur õitsemiste vaatemäng" ;) millest sa aprillis ilma jäid, pluss on need sambakarnevalid mis on kah üks Kanaari saari erilisemaks tegev üritus. Kõik muu on samuti OK, lihtsalt see on Egiptuses parem ja odavam korraga.

"Lasnamäeks" :) ma nimetan Las Americase jne tüüpi turismikeskusi no täpselt neid kuhu eestlasi viiakse. Hotell on väljast nagu 9kordne Lasnamäe maja ja seest nagu Peda ühikas (kaootilised tekstiilid jne), ja maksab... 12000+? No andeks! Pakettreisid ühesõnaga on Egiptusse paremad. Omal käel puhkama võib küll Kanaaridele minna aga see oleks veel kallim ja siis lihtsalt on ju lähemalgi ilusaid ja kauni looduse, ajaloo ja millega veel paiku.

Rannapuhkus loomulikult Sharmis, ei ole kahtlustki, eriti kui nii pikalt ette plaanite-lapsed hoolivad veest ja seda nad saavad. Ja soe on seal ka alati, ei ole hirmu et vihma kätte jääte. Muidugi kui seltskonda otsida siis valiksin Kanaarid.

Kes sulle seda rääkis, et kui blond oled siis oled jumalanna või iluduskuninganna Egiptuses?:D:D:D:D HAHHAHAHAHAAA.... Et sa hiljem kohapeal pettuma ei peaks,et sulle pööratakse loodetust vähem tähelepanu siis teadmiseks, et pole see blond pea küll mingi määrav faktor seal, kui sul on sale ja seksikas keha ning hele nahk siis oled tehtud tüdruk!:D Keegi ei taha seal p*ksu blondi!:P