Kaplinna - kuidas saada odavalt?

Tere,
tahan veebruaris-märtsis Kaplinna lennata. On kellelgi nõu anda, kust kohast oleks oleks soodsaim startida? Londoni kaudu peaks praegu ära ostes saama umbes 8000 krooniga, aga ehk on veel paremaid võimalusi, muid soovitusi?

Iberiaga Stockholmist, hinnad alates 8159.-

Mõtlesin nüüd nii teha, et taotlen kõigepealt viisa ja siis hakkan viimasel hetkel viimase hetke pakkumisi vaatama.

Üks variant on sõita Tallinnast Easyjeti või Estonian Airiga Londonisse, sealt edasi Kaplinna. Londonist läheb lende minu teada iga päev. Teine variant on Londonist lennata hoopis Johannesbourgi ja sealt edasi Kaplinna. Kolmas variant on Johannesbourgist edasis õita öörongiga, aga see sõidab kuni 32 tundi. Mina soovitaksin lennuhindu vaadata www.connections.be olen sealt ise palju palju palju kordi pileteid ostnud ja alati päris hea hinna saanud. Mis puudutab LAV-i viisa saamist, siis see ei ole lihtne, samas pole ka midagi võimatut. Minult küsisid LAV-i saatkonna konsulaartöötajad reisi konkreetset plaani, rahaliste vahendite olemasolu ja soovitasid LAV-s olla ettevaatlik. Eriti Johannesbourgis aga ka Kaplinnas on kuritegevus üsna kõrgelt arenenud. Johannesbourgis mul küll mingeid otseseid probleeme ei olnud - jalutasin Johannesbourgi kesklinnas ainult päevasel ajal, Kaplinnas oli aga olukord selline, et pärast päikeseloojangut tekkis tänavatele igasuguseid tüüpe. Mõned küsisid annetust, mõned püüdsid midagi mõttetut müüa, mõned käisid lihtsalt kannul ja üritasid käsi taskusse ajada. Midagi otseselt ei juhtunud, aga jube tüütu oli küll. LAV, Kaplinn ja Stellenbosch on aga igati lahedad paigad, mida külastada! Hääd reisi!

Emirates Saksamaalt al. 618 EUR.

Olen kasutanud Air Namibia't: Tallinn-Frankfurt (London)-Windhoek-Jo'burg. Neil aeg-ajalt päris häid kampaaniahindu.

Mainite siin minekut läbi Londoni. Tekkis küsimus, et millistelt saitidelt võiks uurida Londonist väljuvaid häid lennupakkumisi? Seda siis nii LAV'i kui ka üldisemalt kauglendudele?

Praegu mõtlen läbi Rootsi lennata, aga on veel lendude ristumispunkte soovitada? Et siis ju saab alati odavamalt. Peale Londoni ja teiste siin juba mainitute.

Lennupiletid Kaplinna

Kuidas oleks kõige mõistlikum (odavam, mugavam ja kiiremini) lennata Kaplinna järgmise aasta veebruari alguses?

Hetkel on sellega natuke vara tegeleda, sest ükski lennufirma nii pikalt ette sooduspakkumisi ei tee. Aga kogemus näitab, et Kaplinna pakutakse soodsaid pileteid väga harva. Pea alati tuleb odavam lennata läbi Johannesburgi, kust edasine liiklus Kaplinna on päris tihe ja suhteliselt odav (ilma sooduspakkumisteta üks ots ~70 eurot, kuid kui näiteks kulula.com-il on soodukas, võib ka paarikümne euroga saada).

Mõned ideed piletite leidmiseks:

  • Turkish Airlinesi algusega Tallinnast, Helsingist või Riiast. Turkish lendab nii Johannesburgi (JNB) kui Kaplinna (CPT).
  • Lufthansa Tallinnast või Helsingist (JNB).
  • Qatar Airways algusega Stockholmist või Saksamaalt (JNB, CPT).
  • Emirates, algusega Stockholmist, Varssavist või Saksamaalt (JNB, CPT).

Turkish Airlinesi tasub vaadata ka Stockholmist ja Kopenhaagenist + Estonian Air sinna.
Lisaks veel Ethiopian Airlines Stockholmist ja EgyptAir Kopenhaagenist Johannesburgi.

Suured tänud, nagu ma aru sain, võin rahulikult oodata. Tahaks kokku sättida laheda tripi, mis kestaks kokku kuni 2 nädalat. Kas LAV on hetkel turvaline paik seiklemiseks või soovitate pigem mõnda saart. Eks ma hoia siis teie kodulehel siin silma peal, et kui äkki sinna kanti mingeid soodukaid vms. tulema peaks.

Lõuna-Aafrika Vabariik on reisimiseks väga lahe koht. Mis puudutab turvalisust, siis figureerib LAV pidevalt maailma kõige ohtlikumate riikide edetabeli tipus. See ei tähenda, et seda iga hinna eest vältima peaks, vaid selget teadvustamist, mida teha ja mida mitte. Õhtusel ja öisel ajal ei tasu ringi luusida, seda eriti üksinda. Autouksed tuleb sõidu ajal lukustada, igasuguste tegelastega pole mõtet jutuajamistesse laskuda, sest reeglina sult tahetakse midagi. Kaplinn on võrreldes Johannesburgiga mõnevõrra turvalisem, aga liigseid riske ei tasu sealgi võtta. Ise läheks aga iga kell tagasi.