Kas Itaalia või Hispaania?

Plaanis esmakordne puhkusereis välisriiki. Planeeritud minna juuni lõpul või juuli alguses kokku 7-9 päevaks. Lennukiga sihtkohta ja sealt auto rentida. Inimesi kokku 4. Ööbimised peamiselt kämpingutes. Reisi kuluks planeeritud 10 k per inimene. Reisi eesmärgiks oleks puhata rannas samas natuke osa saada ka kultuurist.(ps mägesid tahaks ka näha)

Paluks kogenud reisijate arvamusi, kuhu tasuks esimesena sammud seada...

Tänud kommentaaride eest.

Kristjan

Kindlasti on inimesi, kes oskavad kommentaare jagada....

Kui esimest korda minek, siis kõige värvikam oleks vahest Põhja-Itaalia. Milaano, Veneetsia, natuke lõuna pool Pisa, Firenze. Ilusad rannad Aadria mere kaldal, Alpid lähedal.

Oleneb mida rohkem soovite - kas randa või vaadata. Lõuna Hispaanias on väga ilusad rannad samuti Itaalias "saapa" kontsa juures. Kas reisikulud 10k on arvestatud kõik kokku(lennuk, auto, kütus, söök ööbimised)? Arvestame 3000-EEK miinimum lennuk, 2000-EEK auto kokku jääb siis 5000-EEK nii kütuse, söögi, elamiste kui muusemu piletite peale - seda on liiga vähe. Arvestage 15000-EEK/inimene ja siis saate nibin-nabin hakkama. Omal käel reisimine on alati kulukam kui mingi paketiga minnes. Hispaanias on autorent ja majutus minumeelest natuke odavam. Lõuna Hispaanias kindlasti Granada on vaatamist väärt, samuti Barcelona kuulus kirik. Itaalias on praktiliselt igal pool midagi vaadata - Pompei, Capri saar, Rooma, Firenze, loomulikult Veneetzia, väikesed armasad vanalinnad jne. Kui lähete esmakordselt ja peate kokkuhodlikult läbi ajama soovitaksin siiski Lõuna-Hispaaniat, sest minumeelest natuke odavam majutus, odavam autorent, söök ka sama raha eest parem kui Itaalias minu meelest, ilusad rannad ja vaatamist ka jätkub.

Kui eeldada, et minnakse otse Tallinnast, siis EAga saab Barcelonasse, Rooma ja Milanosse ja nendest lähtuvalt tuleks siis ka plaanid teha. Ise olen 2 viimast suve puhanud just Barcu ümbruses, enne seda ka mõned korrad Itaalias. Mulle meeldib Hispaania rohkem ja hetkel ei oskagi otseselt seda põhjendada. Lisaks on Hispaania ka veidike odavam.

Eelarve kohapealt julgeks Cris13-le vastu vaielda. Mõnel aastal olen suutnud ka 10Kga pikemagi aja hakkama saada, kuid keskmiselt olen arvestanud, et 2 nädala peale läheb ca 12K (lennuk, autorent, kämpingu jm). Kusjuures see pole mingi ülim budget-eelarve. Väga palju oleneb sellest, kui pikalt lennupiletid ette ära osta ja sõiduk rentida (vähemalt Hertzis on talvel sõiduk soodsam ette ära bronnida). Siit võib juba kuni paar tuhat võitu tulla.

Hispaanias on Barcu ümbruses nädal võimalik vabalt ära kulutada. Linnas endas on piisavalt vaadata ja ümberringi on hunnikutes erinevaid veinikeldreid/istandusi või näiteks Montserrat. Rannakuurorte on nii põhjapool (Lloret Del Mar) kui ka lõunapool (Peniscola, Benidorm).

Milanos maandudes võtaksin suuna Veneetsia poole ning sinnakanti jäävate randade manu (Rimini, Riccione). Huvi korral jõuab ära käia ka San Marinos.

Roomas maandudes on variant minna Pisa torni vaatama (suht igav minuarust) või siis suunduda lõuna poole (Napoli, Vesuuv, Capri saar jne).

Ühesõnaga kõik variandid on esimeseks korraks head ja 7-9 päevaga teostatavad.

Siin on näiteks meie eelmise aasta Eurotuuri kokkuvõte (marsruut, kulud, ööbimised). On ka varasemate aastate kohta. Kui huvi on, siis küsi. http://www.hot.ee/dante007/Eurotuur2007_example.xls http://www.hot.ee/dante007/Eurotuur2007_map.jpg

Tänud asjalike soovituste eest. Autorent kütus peaks tegelikult kujunema ju üsna soodsaks arvestades, et kulu tuleb jagada nelja inimese vahel. See peaks natuke võitu andma. Vaatsin ka lennupileteid, et praegu ostes saaks itaaliasse ja tagasi umbes 2,5 k rahaga.

Ma millegipärast arvan, et lennukipiletid Milaanosse, mis on loogiliseim variant on 3000-EEK koos lennujaama maksudega. Enam vähem auto 4 inimese kohta läheb 1000/päev ehk 8 päeva 8000, mis teeb 2000per/face. Ma lihtsalt olen omas nooruses olnud väga optimist ning planeerimisega alati 25-30% mööda pannud ning oma vigadest õppinud. 10000 sellise reisi kohta on räige enesepiinamine poolsöömata jne.

Eks see oleneb, kui mugavat elu sa endale tahad seal teha. Ma võin kindlalt väita, et ma pole enesepiinamisega tegelenud ja keskmiseks päevakuluks viimastel aastatel on tulnud 1100-1200 krooni koos kõigega. See sisaldab lennukipileteid, bussirenti, söömist min 2x päevas (ise tehtud söök), piisavalt noortele kohaseid lõbustusi ning lisaks natuke kultuuri. Shoppamise ja suveniiride ostmisega ma suurt ei tegele. Aga ärme hakka sel teemal vaidlema, igaühel on omad eelistused ja sellest tulenevad kulud.

Tegin hetkeseisuga kiirelt ühe näite: 01.07-10.07 e 9 päeva - Tln-Milano-Tln - 2.600 EEK Samal perioodil Hetzis Ford Focuse rent - 5.350 EEK (kui Finnairi kaart teha, saab veel alet kah) e per nase 1.340 EEK Arvestades läbisõiduks nt 1.800 km ja kiirteedele 900EEK, siis tuleb per nase veel kulusid juurde ca 1.000 EEK. Kui kämpari hinnaks arvestada keskmiselt 200EEK per öö per nase, siis saab veel lisaks ca 2.000 EEK Ehk nö fix kulud siis kokku ca 7.000 EEK

Eks söömised-joomised-kultuurid tuleb juurde panna. Mida rohkem niisama rannas vedeled, seda vähem tuleb lisakulusid. Mida rohkem muuseume ja ringisõite, seda rohkem lisandub kulusid.

Fookuse hind tundub liiga soodne see peaks olema ikka kuskil 8000 kanti koos elementaarse kindlustusega(mitte superkaskoga)see võis olla ehk selline enne 2008 esimest Jaanuari. Ja kui rohkem läbi sõita ning rohkem kiirteid kasutada siis kindlasti on kulud ka natuke suuremad. Kui muule kõigele jätate 3000-EEK keskmiselt optimistlike prognooside juures 20-EUR/päev siis saate isegi aru..., et see on s....t projekt. Keskmiselt õlu rannas maksab vist mingi 2-3 Eur purk ja söömisest ma ei räägigi. Kui tahate veel külastada mõnda muuseumit või San Marinosse sõita rippraudteega või minna kuskile veeparki, siis eelarve on pauguga lõhki. Kui raha on kindlalt 10000, siis püstitage parem eesmärk nii, et kes pakub huvitavama lahenduse 10000-ga 8-9 päeva Itaalias või Hispaanias ja pärast pange siin need väljapakutud variandid hääletusele, arvan, et saate häid nõuandeid. ja veel 200-EEK inimene on Itaalias majutust üliraske leida ma arvan. Keskmiselt 300-350-EEK inimene on minu positiivne prognoos.

Kõik minu poolt toodud hinnad (st. EstAir ja Hertz) olid võetud tänase seisuga ametlikelt kodukatelt. Itaalias on nt. 3* kämpareid vabalt võimalik saada minu poolt toodud hinnaklassis. Aga eks ta õige ole, et mida rohkem tasulisi atraktsioone, seda kallim reis tuleb.

Kui 10k jääb pärast lennupileteid ja auto rentimist kätte,siis soovitaksin Hispaaniat.olen ise 3a.jooksul 2korda seal käinud,ning vaatamist jaguks veel väääga pikaks ajaks.Viimane kord sõitsime(samuti 4inimest)Malagast rannikut mööda Gadiz´i välja(nii rahulikult,vahepeal rannas peesitades)tee peal külastasime Gibraltarit(3ööd),Tarifat(surfarite lemmik paik ja väga kaunis linnake)Jerez(kus käisime bodega´s,siis õigemini mitmes sherry valmistamise nö.mõisas)Jerezi kindlustes(kohapeal 2ööd),aga Gadiz on euroopa vanimaid linnu,ning seal jagub samuti vaatamist küll,eriti kui toimub mingi tseremoonia(neid jagub seal küllaga).Tagasi tulime läbi Rhonda,linn mis on ehitatud kalju servale(väga muljet avaldav).Kahe linnaosa vahel oli paras kuristik,ning üle selle sild,mille ületamine juba parast kõhedust tekitas+kohalikud muuseumid.Tagasi põrutasime Costa Del Soli kaudu(kus veetsime 7päeva).Malagas on Picasso muuseom,mida soovitan külastada,ning paar hästi säilinud kindlust.Meie olime 2nädalat ja kulutused olid puhtalt hotellide(ca.25-eur per koon öö)pubide,vaatamisväärsuste peale ca 1000-eur nägu,aga nagu siin mainiti,saab ka hulga odavamalt. Teise kohana soovitaksin Kreekat,võrratu elamus...ja loodus....

soovitaks Horvaatiat, aga kui Itaalia või Hispaania valikus esimeseks, siis paneks ka Hispaaniasse, võrreldes Põhja Itaaliaga ikka tunduvalt odavam.

Netist ostes on Estairil nii Milaano, Barca, Rooma hinnad kõik alates 1095 üks suund koos maksudega ehk siis 2200 eeku per nina.

Põhja-Itaalias võib olla kämpngutest abi järgmistes kohtades (Ma neid kõiki kohti eesti keeles ei teagi): Trento, www.lagolevico.com Verona, www.campingsanbenedetto.it Veneetsia, www.camping-fusina.com Cinque Terre/Portofino, see on mere ääres www.valdeiva.it Firenze, www.campingilpoggetto.com Pisa, www.campingtorrependente.it siena, www.campingtoscana.it/montagnola Perugia, www.baddiaccia.com Rooma, www.campingtiber.com

Seal on erinevaid võimalusi alates telkimisest kuni bangalode ja magamistubadeni välja. Lähete küll kõrghooajal, siis on need kallimad.

Võite alustada Roomast ja sõita Milaanosse või vastupidi, lennupiletid saate nii osta ja suuremad autorendifirmad võimaldavad auto tagastamist erinevates kohtades. Ülaltoodud kämpad on kõik selle tee peal, osades nendes on ka basseinid-värgid olemas. Paar ööd võite ju kämpingualal telgis olla.

Peamine soovitus piiratud eelarve puhul - tehke enne korralikud arvestused, mis tuginevad reaalsetele hindadele ja siis tulete omadega välja küll.

läks valesti, õige on www.baddiaccia.com

Isiklikult eelistaksin Hispaaniat! Lihtsalt meeldib rohkem,ei oska seletada, aga Itaalia jättis kuidagi kylmaks!

Miks mitte Horvaatiasse? Ta on nii Hispaaniast ja Itaaliast odavam. Seal on kaunid rannad, mäed, soe ja palju päikest. Muidugi Itaalias on kuulsat kultuurivärki palju rohkem ja pea igas linnas. Aga ma soovitaksin kindlasti ära käia Horvaatiat külastades Hvar-i saarel. See on üks maailma kümneist kauneimast saarest!!!

Olen käinud nii Horvaatias kui ka Itaalias ... Igal juhul selle valiku juures Itaalia. Sinna läheks iga kell tagasi.

Itaalia ja Hispaania on tõesti suured riigid, seega ma ei teeks üldistusi nende kohta. Võin sama kindlalt väita, et Hispaanias on kiirteed tasulised (nt. Kataloonias) ja Itaalias on rannad tasuta (nt. Venezia maakond) rannad. Tasulised rannad on enamasti suuremates kuurortpiirkondades.

Meie plaanime minna Hispaaniasse, Madriidi septembri lõpus ja oleme seal nädal aega. Sõidame sinna Berliini kaudu, nii tuleb odavam viis. Piletitehinnad: Tallinn-Berliin-Madriid-Berliin-Tallinn ( easyjet.com) Yhe inimese peale edasi-tagasi piletid, kõik otsad kokku, koos lennujaama maksudega tuli meil mingi 2500 kandis. Muidugi me ostsime nyyd mais piletid ära aga sõidame septembris, mitu mitu kuud ette, siis saad supper odavalt, Nii me selle easyjetiga reisimegi.Väga hea. Oleme pigem sellised, et tahame riiki näha, ja võimalikult palju liikuda ja väljas olla, et me ei vaja lux hotelli, kuigi täitsa ilma pesemisvõimaluseta kohas ka ei tahaks ööbida. Võtsime endale 1 nädalaks, vana linnas asuvasse hostelisse double bed roomi, vanniga ja wc-ga,tv,vannitoavahendid,linad ja rätikud. 1 nädala per room maksab 270 euri-see oli üks odavaim, mis ma leidsin. Kahju on see, et hommikusööki seal hostelis ei ole võimalik võtta. Aga kuna üks hostel kus pakuti hommikusööki ja oli enam vähem samas tasemes, kui see 270 eurine, aga see maksin siis 1 nädal koos hommikusöökidega mingi 390 eurot. Kammoon, kallis.Me parem võtsime selle 270 eurise ja käime kuskil kohvi joomas ja omletti söömas ja läheb umbes 7 euri per nägu ( 7x2=14x6=84 euri).VÕIDAME IKKA: 270+84=354) Nii arvan mina. Berliinis sinna, minnes peame yhe öö magama hostelis, saime samuti lennujaama juurde guesthouse ja see asub 1km kaugusel lennujaamast ja maksis 35 euri per room:) Jummala hea hind.. bouble bed room. Muigui vannituba on koridori peal. Aga pole hullu. Raha kahe peale tahame kaasa võtta umbes 1200 euri. Sellest siis 35 läheb berliinis hostelisse, 270 madriidis,hommiku, õhtusöökide peale arvan läheb umbes max 25 euri päev, per nägu.siis kuskil max kahe peale 6 päeva mingi 300 euri.Aga arvan et me ei pea iga päev väljas sööma. KOKKU: 605 EURI. Sinna lisanduvad muidugi sõidud, ekskursioonid jne. 'Edu reisimisel. reisimine ons lahe