Kas keegi on juba lennanud uuel Tallinn-Tbilisi lennuliinil?

Tere!

Kas on juba keegi, kes on kasutanud Estonian Airi uut avatud lennuliini Tbilisisse?Reisimuljeid?

1
2

3 nädala pärast lendan seda liini. Kui soovi, siis võin ekstra tähelepanu pöörata sulle huvipakkuvatele asjaoludele. Nii et pane kirja, mis huvitab. Iseenesest mis seal erilist olla saab?...tavaline liinilend ju.

0
0

Lend lennuks, ootaks pigem reisimuljeid, sest plaan minna omal käel Tbilisisse septembris.

0
0

Tulin eile hommikul Gruusiast. Muljed on lihtsalt suurepärased - söök on suurepärane (hinkaalid suluguni juustuga viivad keele alla) ja inimesed äärmiselt toredad ja sõbralikud, maa ise on kaunis. Tbilisis ise oli minu jaoks väike pettumus, Tbilisi on kuidagi tavaline, seetõttu. Mis sind rohkem huvitab? Näiteks öömaja broneerisime vaid Tbilisis, et lennukilt tulles ei peaks hakkama öösel otsima. Igal taksojuhil on taskutäis "gestahauside" visiitkaarte. Taksojuhte ei maksa karta, nad võivad tunduda pealetükkivad, aga päris nii see pole, kui ikka otsid marshutkat bussijaamst, siis ta viib su kasvõi kättpidi kohale õige juurde, mitte ei ürita iga hinna eest sind oma taksosse meelitada. Bussijaamad näevad välja nagu kaootilised parkimisplatsid, marshutkadel on vaid gruusiakeelsed sildid ja ilma kõrvalise abita õiget ei leia. Meile tekkis n-ö oma taksojuht, kes organiseeris meile vajaminevates kohtades öömajad, kusjuures bussipeatustesse tuldi meile alati vastu. Olime 11 päeva kohapeal, nii et väga palju ei jõudnud. Olime peale Tbilisis veel Kahheetias ja Kazbegis. Gorisse tegime Tbilist päevase reisi, aga see oleks võinud vabalt ka tegemata jääda. Kohapeal ringivaatamisel sõitsime taksoga, linnade vahel liiklesime marshutkadega. Vene keele oskus tuleb kasuks, eriti Tbilisist väljaspool. Kui miskit konkreetse huvitab, saaksin täpsemalt kirjutada. Gruusias õppinud Eesti poiste blogi: http://gruusia24.blogspot.com/. Kasutasin seda reisi planeerimisel.

0
0

Tere!

Just täna ostsin piletid Go Traveli kaudu 14.10-20.10.Leian, et sain soodsalt.416 eur kahele.Nüüd üritangi plaani teha, mida tasuks selle 6 päeva jooksul külastada.Sirdzuke, miks oled pettunud Goris?Kus te Tbilisis ööbisite?Mida soovitaksid vaadata? Öömaja üritan saada siit foorumist leitud Andro Atoevi kodumajutuses. Igasuguse infi eest aitähhhh!

0
0

Tbilisis ööbisime Sky hostelis, broneerisin www.hostels.com kaudu. Pole kesklinnast kaugel, metroopeatus on lähedal ning lennujaama tuldi ka öösel vastu, vastutulek oli pealegi hinna sees. Reisi lõpus olime samuti öö Tbilisisi, siis ööbisime Zaira juures, koht oli täpselt kesklinnas, hind 60 lari (u 30 eurot) kahene tuba, [email protected] (Leselidze 31). Tbilisis oli vahva kolada väikestel kõrvaltänavatel, mõnusad söögikohad Rustaveli tänava ääres, botaanikaaed, mäel kindluse varemed ja lihtsalt kena vaade linnale. Goris tegime vea, et Stalini muuseumisse läksime. Minu jaoks oli see lihtsalt äärmiselt ebameeldiv koht ja seetõttu ei tahtnud eriti linnaski ringi vaadata. Võib olla linnal ise polegi midagi viga:) Gori lähedal on Uplishike (kirjapilt võib teisiti olla) koobaslinn, asutatud enne Kristust, minu arust väärib see külastamist. Minu absoluutne lemmik on Davit gareja kloostrikompleksi,asub see Gruusia-Aserbaidžaani piiril ja saab sinna vaid taksoga (edasi-tagasi vähemalt kuus tundi koos kohapeal oldud ajaga, takso oli 150 lari). Kui mäed meeldivad, siis kindlasti Kazbegi, Svaneetias on võimsamad mäed ja kant metsikum, aga sõit sinna ja tagasi võtab aega terve päeva. Kazbegi ümbruses on piisavalt matkaradasid, muidugi on takso saadaval ja hobused. Kazbegis olime Marina juures, [email protected], kahene tuba 60 lari, koos kahe söögikorraga. Kazbegi ehk praeguse nimega Stepandsminda iseenesest on tavaline küla, kus jooksevad ringi lehmad, lambad ja lammastest suuremad karjakoerad. Eesleid oli ka. Sügisel pole seal ka vast enam palju turiste, suvel muidu ikka on päris hulga neid. Mtskheta, Gruusia endine pealinn, on huvitav. Veinipiirkonnas Kahheetias Signaghi on kena, võib olla liiga ülesvuntsitud linnake. Gremi kindlus oli tore, asus see Signaghi ja Telavi vahel. (Käisime ka veinitehastes, Kindzmaraulis, Tsindhalis). Loodus on imeilus. Ööbisime Maia juures, [email protected]. Kahene tuba koos hommikusöögiga 50 lari, elasime eraldi majas, kasutada oli köök ja suur rõdu vaatega mägedele. Perenaine kostitas oma valmistatud punase veiniga, parim koduvein, mida jõime. Gruusias on muinsust igal sammul, kahjuks ei mäleta kõigi kloostrite-kirikute nimesid, kus käisime. Enamik kloostreid töötab ja naistel võiks pearätt ja seelikulaadne asi kaasas olla. Tbilisis käis hoogne restaureerimine, samuti oli seda näha mujalgi. Fassaadide kordategemiseks annab riik raha, sügisel ju presidendivalimised... Kui soovid, võin saata Gruusia LP pdf faili.

3
0

Tänud sisuka vastuse eest!Uurisin ka ühte Tbilisi reisibüroo kodulehte (ATC Travel).Seal kõik need sihtkohad koos kirjeldusega välja toodud.Eks pean valiku tegema, palju selle 5 päeva jooksul ikka jõuab.Kodumajutuse suhtes sain kokkuleppele, nemad tulevad ka lennujaama vastu.

0
0

Oleme nädala pärast minemas 11 päevasele Gruusia tripile. Pisut murelikuks teeb see, et mõnda aega tagasi sai kokku lepitud ööbimine ja giidindus siin palju kiidetud Vadim Ivanoviga, kuid mees ei vasta enam meilidele... Kas sellesse tuleb suhtuda kui lõunama omapärase ei tea - lihtsale nõutu - kas peab hakkama uusi kontakte otsima veel viimasel hetkel. Veel tahaks kogemusi raha osas - vaatan, et hinnad on 60 lari sinna ja 60 lari tänna. oleme mehega arvestanud 1000 euri 11 päevale (v.a lennupiletitd) - ei tea kas sellega tuleb välja - mis on kogemused?

0
0

Kolmel viimasel aastal Gruusias käinud, ikka 10-12 päeva kohapeal oldud. Sellest rahast, mis teil plaanis kulutada, on 2-le inimesele alati jätkunud. Kui väga glamuuri ei otsi, tulete rahulikult toime.

0
0

Kaugel glamuurist - kodumajutus, omal kohaliku saatel ringi vaatamine, lihtsad gruusia toidud.

0
0

Kas keegi on leidnud ka mõne kohaliku autorendi, kus oleks ikka mõistlikud hinnad(nii 25 euri ümber päev) või panevad nad seal kõik kirvest? Ja paluks muljeid Gruusiast! Otseühendus juba tükk aega olnud, aga uudiseid väga vähe?

0
0

Kui googeldada infotbilisi, siis seal on ka mõned rendifirmad, aga hind oli 60-80 eur.Meie oleme praegu siin Tbilisis.Eile käisime David Gareji koobaskloostris taksoga.Sinna on umbes 130km.Oleme kahekesi ja maksime 150 lari. Selliste lühemate otsade eest linnas oleme maksnud 5 lari.Homme plaanis sõita Kahheetia piirkonda (veinitegu pidi täies hoos olema!).

0
0

terts kui teil jääb silma seal mõni kohalik autorent siis võiksite uurida mis nad 12 päeva eest küsivad? Mis kursiga lari kohapeal on ja kas ATM-ist raha võtta või eurod kaasa? Mis ka söökide hinnad?Restos-poes? Ja mida peaks veel silmas pidama? Meil minek 24.09 ja tahame hommikuse rongiga kohe Batumisse kui autot norm. hinna eest ei saa

0
0

Armeenia kogemus selline, et leidke parem mõni töötu autot omav kohalik. Viib teid kuhu soovite, lisaks veel kohtadesse, mille peale ise ei tulegi, on giidiks ja igal pool olete teretulnud sõbrad ka veel.

2
0

Täna taksoga Mtkhetasse, umbes 20km Tbilisist.Käisime Jvari kloostris ja Svetitskhoveli katedraalis.Lõpuks sõitsime Mtatsminda mäkke teletorni juures asuvasse parki.Selle 3-tunnise käimise eest maksime 50 lari.Homme Kahheetiasse, Sighnagi ja Telavi, selle otsa eest (edasi-tagasi)küsib 160 lari. Autorendi firmasid pole küll kohanud ja ei taksojuht ega hotellirahvas oska hinda öelda. Hindadest.Esimesel õhtul käisime Rustaveli prospektil veidi peenemas kohas.2 šašlõkki ja pudel veini maksis 60 lari, sellest vein 25.Eile vanalinnas lihtsas kohakeses 3 õlut, 2 šašlõkki, 2 klaasi koduveini 26 larit.Täna Rustavelil ühes pubis 2 kannu õlut, limonaad ja 6 hinkaali(suured!) läks maksma 10 lari. Linn on täis rahaautomaate, kui on soov raha välja võtta.Meil on kaasas eurod, vahetuskurss 1 euro eest 2,04-2,08 lari.

0
0

Odavat autorenti sealkandis ei paista (vähemalt ametlikult) olevat. Jeeprent.ge pakub väikeautot 40 euri päev. Päevaks Kahheetiasse sõita on ilmselt mõnevõrra odavam kui 160 lari.

Ise kavatsen võtta 4WD. Ärge kohe tänitama ja õpetama hakake - selge ja teadlik valik.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased