Kas Sunny Beach või Golden Sand? Miks?

Kumba eelistada, kas Sunny Beach või Golden Sand? Miks? Tahamegi minna suuremasse kohta, kus on palju erinevat tegevust ja ööelu? Kui oled käinud mõlemal pool, siis kindlasti oskad kumbagi neist eelistada. Kumb on ilusama ranna ja loodusega (rohkem rohelust)? Soovitage ka head 4-5* hotelli. Ette tänades!

Loomulikult Sunny Beach. Lähemalt on sellest juttu siin: http://trip.ee/node/32643

Kuldsetest veel niipalju, et aeg-ajalt - olenevalt tuule suunast - on sealses rannas vesi väga saastatud, et mitte öelda s.tane. Probleem, mida Bulgaaria üritab mõistagi kõigest hingest maha vaikida. Saastatuse põhjus on see, et solk juhitakse Golden Sandsi juures otse merre. Aastal 2006 ja 2007 tuli Kuldsete liivade rand korraks isegi sulgeda. Eelmisel aastal tehti veefirmale selle "pulli" eest ka Bulgaaria kõigi aegade suurim trahv - 60 000 € (2007 aastal 21 000 €). "We need to take urgent measures to solve the problem of insufficient capacity of waste water treatment plant in Golden Sands. Otherwise, the facility will not be able to absorb the additional sewage from new facilities that will open during this season." This said water-Varna manager, Valentin Valkanov March 6th 2009.

Ja veel jõledamat lugemist: They took samples of faeces contaminated with sea water. The signal was made by doctor and her husband, a professor of American Health Organization Martina Kostadinova. Sea water to waste water treatment plant in Golden Sands resort in the area of Panorama is highly contaminated. According to the woman, near shore water laha of stools, but the surface swim condoms and sanitary napkins. She was on tour with her husband when both noticed yellow-brown stain in the sea with a diameter of about 50 meters. Doctor has already made several attempts to contact the relevant institutions, which should take the case on the issue, but its only hope to get to result in adequate media attention.

Ehk täpsustad, kust ja mis hinnaga neid väga odavaid lennupileteid Burgasesse saab? Aitäh.

Olen käinud kahel korral Kuldsetel Liivadel, selles peale ei meeldi mulle ükski liivarand. Hais, tugevama lainetuse ajal ei saa veeski olla, iga lainega on peotäis haisvat liiva jaitsate vahel, veest välja tulles on kuidagi räpase tunne. Kui valida, siis ikka Sunny poolt. Käinud ei ole, kuid arvan , et pole ka just suurem asi.

Käisin Sunny Beachis paar aastat tagasi. Ilus kuldne liivarand, vesi ja rand väga puhtad, iga suitsukonigi korjati kohe üles. Kohalikud olid ülisõbralikud ja teadsid Eestit väga hästi. Kui oled loodusehuviline, siis soovitan teha paaripäevase retke Rhodope mägedesse, aga sinna on oma 400 km sõita. Trigradi kuru, Kuradikurk (Devil's Throat), Jagodina koobas oleksid mõned märksõnad.

läbisõidul juuni alguses ja vesi ja ümbrus täiesti puhtad ning sel ajal sai lausa autoga 15m kaugusele veepiirist sõita.Tundus mõnus koht puhkamiseks.

Kogemus mullu: PARTY PARTY PARTY. Hotell oli Party streetil, aga bassimats on mitme kilomeetri kaugusele kuulda ja väristab öö läbi. Kui kell sai kuus hommikul, lõpetasivad ää, aga siis hakkas taksojuht akna all autosterost viimast võtma. Polnud sugugi kehv stereo, tuli rõdult pudeliga visata, siis keeras kinni. Muidu ok, hea söök & sigaodav õlu. Rand ok. Kui veeskuutrit rentida, on kaval korralikku masinat küsida ja signaalilipul silm peal hoida: viis minutit üle läheb täie tunni ette.