Kas Tai või Vietnam

On plaanis Tai reis,samas aga on huvi ka Vietnami vastu.Kas oskab keegi öelda,kas Vietnamis ka massaazi võimalused ja aoov ka rannapuhkuseks

Vietnamis samad võimalused olemas, hinnad soodsamad.. Vietnam on nagu Tai 10a tagasi :)

Miks mitte mõlemad? Aasia siselennud üsna odavad ning kui aega vähe rohkem on võimalik ka alternatiivsete transpordivahenditega liigelda, mis annavad väga ägedaid kogemusi piirkondade päriselust.

Loodus on mõlemas kena, kuid erinev riigikord annab tunda. Pikemat aega ilma sõdadeta eksisteerinud Tai Kuningriigis kulgeb elu rahulikult, lõbusalt, inimesed on sõbralikud, erinevaid massaažipakkujaid igal sammul. Vietnami Sotsialistlikus Vabariigis juhib riiki endiselt kommunistlik partei, sellest ka aastakümneid sotsialismi rüppes elanud kohalikud hoopiski teistsugused kui tailased. Selline väike asi, et kui Tai turismipiirkondades suletakse putkad ja söögikohad siis, kui viimane öine turist magama läheb, siis Vietnami turismipiirkonnas pandi oma poekesed kinni kell 22 ja kogu lugu.  

Cob, mis mõttes Vietnam on nagu Tai 10 aastat tagasi? Vietnam on kogu aeg olnud kommunistlik riik ning Tai vaba majandusega monarhia.Toimiv linnatransport oli Bangkokis olemas ammu ning maanteed Tais asfalteeritud ja neljarealised. Seda väidan oma 1996. aasta mälestustele toetudes. Vietnamis pole siiani ei üht ega teist.Meri on soe mõlemal poolel, kuigi mulle tundub, et kilekotte, surnud rotte ja muud hulpivat rämpsu koristatakse Tai randadest käbedamalt kui Vietnamis.

Kui valida - siis kindlasti Vietnam-ehe , sõbralik ja avastamist väärt. See, et on senini kommunistlik riik , ongi just hea vaheldus ümbritsevale. Käisin  eelmisel aastal koos oma 13 a tütrega seal ning  ka tema oli sellest vaimustuses. Plaane polnud - õhtul vaatasime kuhu järgmiseks minna. Kohalikud väga abivalmis ja soovivad suhelda . Kodumajutusest megahead mälestused. Siselennud odavad, kohalik transport korralik ( isegi bussi minnes tuli jalanõud ära võtta:) ) , söögid ülimaitsvad.  Oma kahenädalase tripi ajal  ei jõudnud kahjuks ülesse Põhja -Vietmani minna, kuid plaan sinna siiski minna. 

Ma pakuksin, et kui vaja valida, siis Tai Kuningriik - palju turvalisem ja mugavam liigelda. Siselennud on odavad ning linnu ühendavad tõesti 4-realised maanteed (või käib parasjagu nende ehitus) Tais on 4 erinevat piirkonda, mis kõik on omanäolised ja erineva kultuuriga - tavaturist kahjuks satub ehk Bangokki ja Phuketti/Krabisse.Selle taustal on lausa piinlik tõdeda, et Eesti Vabariik on ehitanud oma 4-realisi teid juba aastakümneid ja ei tea millal valmis saab. 

Väga erinevad riigid, mõlemad avastamiseks, puhkamiseks mõnusad. Vietnam on üleüldise hinnataseme poolest natuke odavam, ka siselennud tunduvad odavamad. Vietnami köök meeldim rohkem. Tai võibolla jällegi natuke puhtam, kuurortid on mõlemis riigis enam vähem, väljaarvatud Phu Quoc. Inimesed on sõbralikud igal pool, mingit olulist vahet küll ei teeks. Hanois natuke kinnisemad, kuid see on minu arvates. Vietnamis areneb viimasel ajal kõik hullupööra kiiresti, pigem on seal tegemist kauboikapitalismi, kui kommunismiga. Aga rannapuhkuseks valiksin siiski mõne laheda hõnguga Tai saare, Koh Phangan, Koh Lipe jne.