Kas Usa on piiranguid lõpetamas?

Tere! Kas äkki mõni, kes Usas on äkki uudistega paremini kursis. On seal piirangud kadumas ka, et saaks vabalt lennata sinna?

0
5

Piirid tehti eurooplastele lahti umbes aasta tagasi.
Juunis kaotati ka reisieelse covid-testi nõue.
Vabalt saab reisida sinna. Covid-19 vastu vaktsineeritud loomulikult peab olema.
Ja ESTA-ga ei saa siseneda kui oled Põhja-Koreas, Süürias, Iraanis või Kuubal käinud.

4
2

Vabandust, pidasin silmas neid, kes pole süstitud. Äkki on kohalikes uudistes mingit infot olnud, et lõpetatakse see nõue ka.

4
3

Ma ei mõista miks covid 19 vastu vaktsineerimata inimesed peavad mingit nõmedat koodikeelt kasutama. Pole süstitud, pole vaksitud jne jne. Süste võib saada inimene elu jooksul tuhandeid, vaktsiine on ka erinevaid.

Ja siis kõik lugejad peavad eeldama, et see jälle üks vaktsiinivastane, kes ei julge küsida :

"Kas keegi teab kui kaua USAs sissesõidu puhul COVID-19 piirangud kehtivad?"

Hetkel kehtivad, ja ei ole öeldud, millal võiks muutuda. Erijuhud on olemas, aga üldiselt on vaja täisvaktsineeritust.

13
6

Küsimusi ja kommentaare tuleb ikka lugeda mingis kontekstis. Loomulikult ei mõtle inimene kes siin teemas mainib süstimist selle all regulaarset insuliinisüsti, vaid ikka covidi vaktsiini süsti. Ja ka mitte mumpsivaktsiini. Ja miks peaks surramurra olema vaktsineerimata või vaktsiinivastane???

Saa üle oma kompleksist!

4
11

Isegi kontekstis lugedes on sellest küsimusest raske aru saada. Milliseid piiranguid siis mõeldakse - piirangud teatud riikide kodanikele, piirangud eelnevalt krim. korras karistatutele, piirangud varem Põhja-Korea ja Iraani tüüpi paariariike külastatutele, piirangud varem viisarežiimi rikkunutele jne jne?

Tõepoolest, milleks mingit hämarat koodikeelt kasutada, küsigu otse ja täpselt et kas Eesti kodanikele on USAsse lendamiseks Covid-19 vaktsineeritust vaja - olgugi et googeldades ütleb kohe esimene leht et jah, on vaja, v.a. erandid a la alaealised, diplomaadid, dokumenteeritud vastunäidustusega inimesed, vaktsiinitestides osalejad jne jne: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/proof-of-vaccination.html#noncitizen. Sama küsimust küsitakse siin foorumis ka enam-vähem regulaarselt kord kuus, viimati https://trip.ee/foorum/uldfoorum/usa-covid-pass-lapsed , seega ei maksa häbeneda seda küsimust ka eelmise selleteemalise postituse külge pookida.

Ka see, et mõeldud on just Covid-19 vaktsiini, pole sugugi iseenesestmõistetav. Paljudes riikides olid ja on reisijatele juba aastakümneid vaktsiinikohustused - kõige tuntum neist kollatõve vaktsiin, mille puhul rida riike kas nõuab vaktsiini riiki sisenemisel või siis ei tohi vaktsineerimata teatud riikidest siseneda, ehk siis nt kui lendad Austraaliasse vahepeatusega Kolumbias, siis võib Austraalia kollatõve vaktsineerituse tõttu keelduda sind riiki lubamast. Sama kehtib vähemal määral ka lastehalvatuse ning meningiidivaktsiinide kohta: https://en.wikipedia.org/wiki/Vaccination_requirements_for_international_travel

12
3

Küsimus oli: Kas Usa on piiranguid lõpetamas?

Milliseid piiranguid lõpetamas? Viisavabadust, piirikontrolli? Hepatiidi vastu vaktsineerimist? Ei !

Piirangud olid covidiga seotud ja eelkõige on veel seal muuhulgas süstimisenõue veel olemas.

Ja mulle kui keskmisele lugejale on arusaadav, et süstimiskontrolli mõeldi.

Vaksitutel ei ole vaja siin tühjast tüli tõsta.

4
13

Oot, võin üsna kindlalt väita, et USA ei teosta süstimiskontrolli! Seega, kui sa oled näiteks diabeetik ja sul on süstimisjäljed, siis võid minna julgelt!

3
2

to tohoh, konkreetne näide - käisin mais Iraanis ning hetkel kehtivate piirangute kohaselt ei saa ma nüüd ESTAga USAsse reisida ja pean tegema tülika ning kalli viisa. Kui ma nüüd teen sellest murest kantuna järgneva sisuga postituse, siis kas lugejatele on kõik selge?

Tere! Kas äkki mõni, kes Usas on äkki uudistega paremini kursis. On seal piirangud kadumas ka, et saaks vabalt lennata sinna?

14
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased