USA - covid-pass + lapsed

Tere,

kas kellelgi on infot viimaste arengute kohta Covid passi suhtes? Juulis võeti vastu mingid uued seadused - kas lastakse lennata, kui euroopa mõistes aegunud covidpass on olemas (2 süsti saadud aga u 1,5 aastat tagasi). Ning kas keegi oskab öelda, kas alla 18-aastased lapsed peavad jääma viieks päevaks karantiini (kellel covid passi üldse pole) või tehakse neile test 2-3 päeva peale saabumist? Netis liigub väga erinev info... Suur tänu ette!

Plaanis minna TLL-Warsaw - LA, oktoobrikuus koos lastega. LOT-iga.

1
2

Tere

Mul sama küsimus. Kas keegi on hiljuti käinud aegunud Covid passi ja ilma buusterita USA-s.

0
0

Augusti alguses tulime Riia-Oslo-NJC-Charlotte,keegi ühtegi covidpassi ei küsinud. Lapsed ei pea garantiini jääma, küsisime selle telefoni teel enne Usa piirivalvest üle. Meil lapsed 9 ja 4, mõlemad vaktsineerimata.

1
2

Aga kas te USA enda ametlikku infot olete lugenud?

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/proof-of-vaccination.html#noncitizen

Ning see

"Children ages 2 through 17 years (minors) who are noncitizen nonimmigrants do not have to quarantine after arrival in the United States; however, the attestation requires that they get a COVID-19 viral test 3-5 days after arrival. If a child, like any other traveler, tests positive for COVID-19 or develops COVID-19 symptoms, they should isolate for a full 5 calendar days. They should also properly wear a well-fitting mask any time they must be around others during their full 5-day isolation period and for an additional 5 days after ending isolation."

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/proof-of-vaccination.html#faq

0
1

Täpselt sama jutt oli ka augustis üleval.

0
0

Olen just põdenud koroonat. Selle tõendiga siis pole probleeme?

0
1

Kui sa oled tavaline täiskasvanu, kes ei ole erandite nimekirjas, siis sul peab olema lõpetatud vaktsineerimiskuur, läbipõdemisest on neil suva.

See on siis ametlik nõue. Eks ise tead kas lähtud ametlikust infost, või teise inimese vahetust kogemusest.

Siinkohal näide, mille noppisin kuskilt siitsamast foorumist: autoga sõitmiseks on juhiluba nõutud dokument, aga kas sa pead seda iga kord rooli istudes ette näitama...

3
2

Tulin just USA-st, üllataval kombel EU Covid pass täiesti kehtis, kuigi vaktsiin oli tehtud poolteist aastat tagasi (kaaslasel) ja mingit boosterit ei ole vaja.

Koroona läbipõdemine viimase 90 päeva jooksul on täiesti aktsepteeritav tõend riiki sisenemiseks.

NAAT test ja karantiin on ainult soovituslikud, kuid mitte kohustuslik.

Uued reeglid ja nõuded tulid 24. augustil, Maliliisu info on vananenud.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/international-travel-during-covid19.html

3
0

Et ei tekiks segadust eelneva infoga.

USA jaoks kehtib lõpetatud vaktisneerimine hetkel igavesti. Tõhustusdoose pole vaja. Nad ei vaata tõendilt tõendi kehtivust, sest tõend ei näita automaatselt tõendi kehtivust iga riigi reeglite järgi. Nad vaatavad seda, kas esialgne vaktsineerimine on lõpetatud ja sellest piisab.

Koroona läbipõdemine välismaalaste jaoks piisav erand vaktsiinist loobumiseks ei ole.

Testimine ja selle asendamine läbipõdemisega jms pole enam vajalik.

Sama info ka VäikeLotti jagatud lingil.

1
0

LA lennujaamas sooviti meilt sellel nädalal näha vaid tagasilennu pileteid ja küsiti kuhu läheme, kas sularaha on ja sooviti head puhkust.

0
0

Kas keegi oskab seletada, milline on meditsiiniline või teadusuuringutele põhinev põhjus, et USA ikka veel nõuab riiki sisenemiseks mitteresidentidelt covidi vastu lõpetatud vaktsineerimise (2 doosi) olemasolu, isegi negatiinve test ei päde? Samas enamus riike on lõpetanud kõik piirangud või äärmisel juhul nõuavad mittevaktsineeritutelt negatiivse testi olemasolu, mis muidugi ei välista, et just vaktsineeritu võib-olla covid positiivne. Samas USA president deklareeris juba septembri keskel, et covid pandeemia on läbi.

1
1

See on küsimus USA Terviseametile vms organisatsioonile. Tõenäoliselt leiab ametlikke arutelusid vms ka otsingut kasutades. USA-s peaks see asi kõik üsna avalik olema ja seega peaks huvitavad dokumendid veidi vaeva nähes ise ka kätte saama.

Negatiivne test ja ammugi läbipõdemise tõend ei olnud väljaspool Euroopat peamise reisist lubava paberina kunagi levinud. Enamasti oli test vajalik lisaks vaktsineerimisele ja läbipõdemine ei huvitanud kedagi. Erandiks muidugi siis see osa maailmast, kus peaegu kunagi midagi küsima ei hakatudki.

Tõenäoliselt leiaks otsinguga ka ametlikumaid arutelusid selle kohta, kas ja kuna võiks olla plaanis reeglite muutmine. Ise ei viitsi USA kohta seda uurima hakata.

0
0

Kas keegi on ületanud viimasel ajal USA piiri maismaal so bussiga või rongiga. Kas Covid vaktsineerimistõendit reaalselt kontrollitakse ka maismapiiril? Kehtivaid nõudeid tean, kuid huvitab reaalne olukord. Bussifirmast oli vastus telefonis, et sobib ka test.

0
0

Lugupeetud ToHi. On seadus ja kõik. Reaalne olukord tekib siis, kui Sa ise sinna lähed ja seal oled, sest sõltub inimesest. Inim faktor ongi reaalsus. Üks vaatab asjale ühte moodi, teine teist moodi.

3
0

Kas keegi oskaks vastata sellele, et kui on transiit läbi usa - tln-hel-dallas- guatemala.

Kas USA nõuab nägemiseks tõendeid vaktsineerimise kohta?

Ise olen süsti saanud, elukaaslasel ainult läbipõdemine.

Kas pigem vältida USA transiiti?

0
0

USA tahab ka transiidiks täisvaktsineeritust ehk 2 doosi.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased