Keegi Bulgaariasse või Horvaatiasse alates 16,17,18 juuli 2017

Heips keegi perega liikumas 16-18 Bulgaaria või Horvaatia suunal.
Hüppaks hea meelega autoga sappa. Lähme kolmekesi vanused. 26, 25 ja 5 aastane poisiklutt.

Kumba riiki rohkem soovitate???
Ei suuda kuidagi ära otsustada!!!
Kellegil plaane?

Aidake.

Ise plaanime Horvaatiasse minna, aga veidi hiljem, 31.juulist - kuni 2 nädalat.

Pole küll Horvaatias käinud ja ka Bulgaarias vaid Kuldsetel Liivadel käidud, aga Horvaatia oleks igal juhul parim valik sul!

Minek Horvàatiasse Podgorasse 13 juulil Pärnust.

Kaldun ise ka ilmselt nibin-nabin Horvaatia kasuks.
Rumeenia läbimine ilmselt võtaks liiga palju aega.
On Horvaatias ikka liivasemaid randu ka? Bulgaarias siiski "kuldsed liivad".
Oehh igati raske valik, kuid aega veel on.
Reis esmakordne ka, kas bookida siiski ette või reisi käigus?

Minek teist aastat järjest Horvaatiasse, eelmisel aastal olime Dubrovnikus, sel aastal Pulas, kindlasti külastame alati Balatoni järve äärseid kohti Ungaris.
Bookinud olen alati aastakese ette, siis saab väga odava hinnaga ja nii mõnigi närvirakk jääb ka alles, kui hakkata reisi käigus otsima öömaja :)
Bulgaarias on muidugi rannad "kuldsed" aga sinna vist reisitakse rohkem ikka lennukiga :)

Autoreisidest rääkides, oleme käinud nüüdseks 6 korda Horvaatias ja eelmisel aastal ka korra Bulgaarias. Minu soovitus on igatahes Horvaatia. Seal on ka midagi nö hingele ehk midagi vaadata ka. Bulgaaria põhikuurortid on ehitatud üles rannamõnudele ja ega seal peale ranna ja idanaabrite lällamise midagi vaadata pole. Seda saab seal kuhjaga... ;) Iseasi on muidugi kui viitsid mööda riiki ringi sõita. Siis oleks vaadata küll. Horvaatias, aga ei pea vaatamisväärsuste jaoks pingutama - seal oled rahulikult lapsega päeva rannas ja õhtul vaatad lähipiirkonna huvitavat. Selleks eraldi pingutusi tegema ei pea, igas piirkonnas jagub midagi põnevat :)

Meie stardime 15 juuli Horvatiasse! See meie kolmas reis sinna.Eelnevad aastad oleme seigelnud mööda maad ringi,sel aastal otsustasime,et lihtsalt puhkame ja naudime olemist!Petaume Baškas. Eelnevalt me bronninud ei ole midagi.Kohapeal on pakkumisi igal nurgal,kui soovi apartement üürida.Oleme ise eelistanud autocampe. Siiani on kõik ok olnud.Rannad on seal kiviklibused aga vesi selgemast selgem.Ka Balatoni ääres käidud,korralik mudaauk :D ja ülerahvastatud.

Tänud tänud soovituste ja nõuannete eest.

Tehke nüüd teel Horvaatiasse teemaksud mulle selgeks?
Teeks valiks kõige lühema ja kiireima.
Kus saab vinjette, hinnad, kuidas kasutada jne?
Ma võihik ning pole maksustatud teedel kunagi seigelnud .

Igaljuhul Horvaatia! Kiviklibuste randade ja merisiilikute vastu on ujumissussid. Ise külastasime Zadari, Šibeinikut,Spliti, Dubrovnikut. Kõik ilusad kohad aga kõige ilusamate kohtadena randade osas oli need, mis vahetult linnadest väljas olid. Kui autoga lähete siis sõitke natuke linnast välja, on minu soovitus. Ja väga väga lahe koht oli Solarise Aqua Park Šibeinikus-( piisas 2. päevast tagasiteel ;) aga kiirteede piletitega läksimegi vähe alt, sest hiljem tuli välja, et 1 kuu pikkune pilet oli odavam kui 2 (ei mäleta kas paaripäevast või ühepäevast). Kui juba sõita 2 linna vahel on ikka ilusam sõita lihtsalt mööda rannikuäärt ja nautida. Näiteks hommikul 2 tundi sõita, teha päev rannas või uudistada tee peal mingeid kohti jne ja teine jupp sõita pärast, kui pikem vahemaa valitud( siis ei tüdine laps ka ära ;)

Lapse pärast kohal olles ei muretsegi ,pigem sinna sõit on pikk ja tema jaoks või minu arvates kurnav.
Ootan endselt kiirteemaksude kohta infot sõbrad.

Poolas putkamajandusega kiirteemaks, ent nendele teedele Sa vist oma Horvaatia teel ei satu.Tsehhi-Slovakkia-Austria on vinjeti riigid, st. ostad piirilt kleepsu ja kleebid selle esiklaasile vastavalt juhisele ettenähtud kohta. Austrias on mõnes kohas ka nn.´´tunnelimaks´´.Pead vaatama, et vinjett kehtiks ka tagasi tulles, st. targem on osta pikema perioodi vinjett. Ungaris on nii, et piiril võtad auto passi, maksad, saad tseki ja see ongi Ungari kiirtee vinjett. Horvaatias-Sloveenias on jällegi putkadega kiirteed. Kiirteele minnes võtad pileti, kiirteel on putkad, kus siis maksad vastavalt läbitud km-idele. Saad tasuda kaardiga ja ka sulas. Arveldavad lisaks kunadele ka eurodes. Ja veel niipaljukest, et Horvaatias autos ööbida ei tohi, politsei kontrollib. Edu!

Tänud Doha.
Uurisin ise ka kiirtee maksude kohta internetist ja sain infot juurdegi.

Nüüd küsik veel , kes oskab soovitada Horvaatias head/soodsat telkimis/autocampi kohta, mis oleks ka merele võimalikult läheda.

Dohal ilmselt ivake suurem auto aga lihtsad inimesed saavad Sloveenias valdavalt vinjetiga hakkama: https://www.dars.si/Dokumenti/Toll/Tolling_system_and_roads_298.aspx või läbistavad selle tasulise teega paralleelselt jooksvat tasuta teed pidi.
Ja Bulgaaria kasuks piiksataksin ka. Kui autoga minek, siis Rumeenias ja Bulgaarias leiab kohti küll, mida külastada. Ei ütleks, et sinna ainult lennata tasub, pigem nii just ei jõua kõige huvitavani. Liivast randa ka ilmselt sealmail rohkem.
Aga ega Sul, BazzBoy, loodetavasti järgmise aasta reis enam mägede taga pole ;)

Liigume elukaaslasega (mõlemad 24a) 15 juuli Horvaatiasse, kus plaanime olla Krk saarel (head rannad), ehk Rijeka kandis ja Plitvice rahvusparki minek.

TO Maunu:
Just täpselt ilmselgelt võtan Bulgaaria järgmise aasta plaani sisse.

TO Agnea:
Lähete ainult kahekesi ja väikse autoga?
Kus ööbida ise kavatsete?
Kui pikalt viibite?

Lähme kahekesi tava sõiduautoga jah. Ööbimised: Varssav (15.07), Graz (16.07)-valitud shoppamis linnaku tõttu, Krk (17.07) - 2 päeva oleks saarel, ilusad linnad ja liivased rannad, Plitvice (18.07) - õhtuks lähme rahvuspargi juurde ära, et hommikul rahvamassidest pääseda, külastus ise 19.07 hommikul, Brno(19.07) - ilus vanalinn ja mõistlik peatus tagasiteel, 20.07 alustame koju sõitu Tšehhist eks näis kas jõuame Eesti või tuleb üks öö juurde. Kõik majutused bronnitud läbi bookingu, algselt oli plaan autos ööbida/campingus olla, aga midagi hea hinnaga ei leidnud.