Keel?

Plaan on minna häälega Euroopasse, ehk siis läti, leedu, poola, saksamaa, prantsusmaa, hispaania on hetkel plaanis. AGA. Ma räägin ainult inglise keelt (väga heal tasemel), ning veidi prantsuse keelt. Kuidas ma suhtlemisega hakkama saan? Vene keelt ma ei räägi absoluutselt, saksa keelt samuti..

Võta appi käed, jalad, märkmepaber, sildid, jne. Väga humoorikas probleem!

Just nii, nagu Naabrimees soovitab. Lisaks omaltpoolt veel niipalju, et mine tee üks päev proovi Lasnamäe vahel. Veeda päevake Priisle, Mustakivi või Laagna turul, koos kõikide eelpoolnimetatud abivahenditega ja proovi suhelda, siis on pilt kohe selge, kas saad hakkama või mitte.

..ja võta kaasa väike vene keele vestmik/sõnaraamat. Tuleb väga palju abiks umbes poolel teekonnast! Ja naerata!

Ainult inglise keelega võib küll probleeme tulla, kuid kuidagi ikka on võimalik ennast selgeks teha ja päris hätta lõppude lõpuks vast ikka ei jää.. Ise olen häälega Itaalias-Hispaanias käinud .. ning sain edukalt hakkama kogu teekonna vältel inglise ja itaalia keelega. Ja muidugi oleks kasulik osata vene keelt, nagu siin eelnevalt mainitud on, aga no kui seda keelt ikka üldse ei oska (nagu minagi), siis sellest vene keele vestmikust ega sõnaraamatust ka ikka mingisugust kasu pole. Kindlasti tuleb abiks paber ja pliiats!!

Edu!

Inglise keelega peaks saama enam-vähem hakkama saama. Muidugi võvib tekkida probleeme. Näiteks kui sa lähed Prantsusmaale(nagu sul plaanis on), siis oleneb, kuhu sa lähed. Kui sa lähed näiteks Pariisi, siis seal sa saad kindlasti inglise keelega hakkama ja probleeme ei teki, kuid kui minna ka kuhugi mujale (mis ma arvan sul ka plaanis on), siis võivad tekkida probleemid keelega. Sa ütlesid, et oskad natukene prantsuse keelt. Muidugi pole vähese prantsuse keele oskamine probleemilahendus, sest kui sul on midagi vaja seletada, siis ma arvan, et jääd hätta, kuid olulise ma aravan, suudad sa ikka ära rääkida (loomulikult oleneb, kui palju sa täpsemalt seda prantsuse keelt oskad). Niisiis Prantsusmaal võib tekkida probleeme. Saksamaal ole mureta. Saksmaal sa tõesti hätta ei jää sellepärast, et enamus sakslastest räägib inglise keelt ja veel väga heal tasemel. Ja juhul, kui ka ei räägi mõni, siis suudad sa asja kindlasti ära lahendada. Üldiselt ütlen, et pealinnades ei ole probleeme, kuid mujal võivad tekkida probleemid. Soovituseks ütlen, et proovi seletada asju kätte ja jalgade abil (nagu ka eespool on juba soovitatud). Kindlasti kanna alati endaga kaasas paberit ja pliiatsit. Sa saad, kas või selle asja joonistada paberile.

Loodan, et sain sulle abiks olla!

Hetkel olen ise häälega Saksa jõudnud, Prantsusmaa veel puutumata... Sealsed ei taha eriti juttude järg inglise keelt kõnelda, seni olen hakkama saanud muidu sellega. Ka peale eesti ja inglise keele muid keeli ei oska. :D

Proovige sakslastega suhtlemisel väljendeid "Bitte entschuldigen Sie meine Verspätung", "Wo ist das Bierkeller?", "Gehen Sie nach Arsch".

R2 hommikusaadetes õpetati erinevaid keeli (pakun, et 2-3 aastat tagasi). Sealt saaks väga olulisi-elulisi keelevihjeid :P Näiteks prantsuse keele tunnis õpetati küsima, et kus siin busse saaks põlema panna (oli parasjagu rahutuste aeg).

Enamus prussivad ikka natuke inglise keelt ja kui ei prussi, siis seletad teistmoodi. Ise käisin mitu kuud ringi ja ei olnud probleemi.

!Laused algavad suure tähega!

Kui kahtled oma keelteoskuses, vota kaasa Point It: Traveller's Language Kit http://www.amazon.de/Point-Travellers-language-Dieter-Graf/dp/3980313026 Parimat, InCa