keeleoskus

Olen minemas veebruaris Vietnami ja minu probleem on, et ei oska inglis keelt. Tais leidsime vene keelsed reisibürood ja tellisime sealt reise, kas Vietnamis ka sellist võimalust on või peabki ostma neid jube kalleid trippe oma reisibüroost?

Kuhu kanti minek? Näiteks Nha Trang'is saad suurepäraselt igal pool vene keelega hakkama, sama tõenäoliselt Mui Ne's. 

Mujal - üldiselt ei oska suur osa tavainimestest ka inglise keelt, niiet enamus juttu on kehakeeles :)

Suhteliselt tõenäoliselt saad vene keele ja käte/jalgadega ilusti hakkama seal. 

Sihikindlus ja pealehakkamine viivad sihile :) 

Ära muretse, see teebki reisi huvitavamaks.

Isegi ei oska inglis keelt aga inglise keel on vist lihtsaim keel maailmas mida saab 1 tunniga õppida ning kasutada erinevaid äppe, vene keel jääb ikka Türgi jms mudamülkaks

Aga mis keeles need ekskursioonid on? Tõenäoliselt ikka inglise ja mitte vene. Kuidas sa siis arusaad mis giid räägib?

Kuu aega on reisini aega veel, õpi vähemalt algtasemel sõnad/väljendid pähe. Ja täiesti õige, kasuta äppe, ütled telefoni eesti keeles, tõlgib kasvõi vietnami keelde.

Aitäh vastajatele. Tais olid need reisid ka vene keelsed ja nii ka olen ostnud nii Türgis kui Egiptuses tänavalt vene keelseid. Läheme Ho Chi Minhi. ilmselt siis tuleb ikka reisifirmat nuumata. No ei jää mulle see keel külge, olen üritanud ja kursuseid võtnud, aga minu jaoks on ta meeletult segane ja arusaamatu keel. Lugeda nad ka ei oska. Kirjutavad üht ja kui ma lugema hakkan, on kõigil lõbus.

Vietnamis saab täpselt samamoodi osta tänavabüroodest venekeelse giidiga reise nagu ka Tais ja Türgis, ei pea meie reisikorraldajaid nuumama ja topelthinda maksma. Vietnam on senini ametliku nimetusega Vietnami Sotsialistlik Vabariik, üheparteiline riik, mida juhib kommunistlik partei.  Paljud vanemad inimesed on õppinud koolis vene keelt ja Moskva ülikoolides õppinud.

Kivirikuga täitsa nõus, venekeelset pakkumist on küll vähem, aga siiski piisavalt. Meil nt giid rääkis inglise keeles, kuid vajadusel tõlkis osadele ka vene keelde. Ja päris palju oli kohti, kus kohalikud täitsa umbkeelsed, st jazzbandi ja Pin1 soovitatud kehakeel toimib hästi,

Njuuton.

Millise reisibürooga Vietnami lähed?

Klaassikalis osas on vist ainult Novatours tallinnast. Hel on kindlasti Aurinko

Novatoursiga jah minek, aga hea teada, et leiab ka vene keelseid, sest hinnavahed ikka väga suured.

Reisibüroost tasub ikka eelnevalt kindlasti küsida kas on pakkuda venekeelset giidi. Minu kogemus Ho Chi Minh citys ja Nha Trangis oli, et 35 aastased ja nooremad ei räägi üldse vene keelt (nagu Eestiski) aga rääkisid üsna korralikult inglise keelt, vanemad inimesed rääkisid kas prantsuse või vene keelt ja inglise keelest ei saanud arugi. Giidid olid meil aga just pigem 30ndates meesterahvad. Taksojuhid olid täitsa umbkeelsed ja osad ei osanud ka paberilt aadressi lugeda. Kuna viibisime ühes kohas pikemalt ja väikelapsega rollirirent ei tundunud turvaline, tuli aadress Vietnami keeles selgeks õppida ja siiani on peas :)

vene keelne giid on küll novatoursil olemas, seda sai kohe uuritud. hotelli nimi vast vietnami keeles sama, loodan, et sellest saavad aru ja eks ma mõne sõna saan ka inglis keeles öeldud, aga pikemast tekstist ei saa aru.

Lumimumm ei saa aru, et milleks küsida Novatoursilt kas neil on venekeelne giid kui on olemas neil eestikeelne. Point ongi ju selles, et Novatoursi enda ekskursioonid (eesti keeles) maksavad oluliselt rohkem kui pealt ostetavad (x keeles ekskursioonid).

Nova nüüd kindlasti ei hakka soovitama soodsamaid venekeelseid ekskurs.kohapealt ostmiseks.

Ega ma siis enne ei küsinud kui sain nende ekskursioonide kava ja seal oli, et ekskursioonid toimuvad inglis keeles, aga vajadusel ka vene keeles, et siis sai täpsustatud, et ikka on giid, kes räägib ka vene keelt. Eesti keelt nad üldse ei pakkunud, aga loodan, et leian mõne vene keelse büroo siis linnas ka üles. Olen päris palju reisinud ja alati hakkama saanud, küll saan ka seal. Igatahes aitäh vastajatele.

LiisM, reisibüroo all pidasingi silmas siiski kohapealset reisibürood sest teema algataja ei soovinud ju Novatoursi, kelle giidiga reisid on kallid. Võrreldes Taiga on Vietnamis vene keel siiski vähem levinud (eriti lõunas HoChi Minh/Saigoni piirkonnas) ja seda oskavad peamiselt vanemad elanikud, Hanoi pool on vene keelt oskavaid inimesi ja vene keelseid giiditeenuse pakkujaid ka rohkem. Tasub aga silmad lahti hoida ja kui kuskil vene keelseid silte silmad, siis julgelt sisse astuda.