Keenia safari 1 nädalaga?

Tere!


Kas 1 nädala puhkusega aprillis on mõttekas/realistlik käia Eestist Keeniasse mõnepäevasele safarile või on see liiga jabur? Pean silmas sellises stiilis reisi, et netist näiteks ette osta mingi safari, võtavad lennujaamast peale, 3-4-5 päeva safarit ja pärast toovad lennujaama tagasi.

Keenia puhul hetkel huvitungi kõige rohkem safarist ja neist loomadest keda näha võib. Kindlasti on seal muidu muudki põnevat, aga lihtsalt tolle puhkusega jääb muu jaoks aega väheks.

Kui see oli liiga ulmeline idee, siis vabandan ette kui kellegi aega raiskasin sellega.

Tänan!


Reisidiilides oli just pakkumine piletid + safari oli eraldi 390.

ei see pole ùldse ulmeline. Kui meie Watamus olime siis meie safari organiseerija pakkus meile jàrmiseks korraks umbes sellist varianti, et lendame Nairobisse, kuhu tuleb jeebiga lennujaama vastu, sealt SAFARI 7GG - in JEEP - MASAI MARA - LAGO-NAKURU - AMBOSELI - TSAVO WEST E EAST.

Pàrast vòib soovi korral olla Watamus mere ààres ning muid huvitavaid kohti kùlastada aga vòib ka tagasi lennata... 

Meie olime kaks pere, seega saime jeebi tàis ning tegime tàpselt sellise safari, mis meid huvitas ning ei maksnud hingehinda selle eest. 
Jàrgmine kord kindlasti tahame teha nii, et kòigepealt Masai mara ja siis autoga alla mere ààrde... Samuti peame tagasi minema Amboseli parki sest kui meie kàisime siis oli pilvine ilm ning abikaasa laspepòlve unistus nàha Kilimanjaarot jài unistuseks. 

Nairobist Masai Marasse on väga halb tee, see pakkumine 390€ on kindlasti Nairobi-Masai Mara ja tagasi, ainult sisenemine rahvusparki maksab 80$ nägu (see on ametlik, riigi poolt kehtestatud), kui on ööbimine, see maksab eraldi. võib olla selle hinna sees on ühepäevane sõit mööda rahvusparki. Olime seal 2 ööd, ringi sõitsime 6 h , nägime kõik loomad ära, v.a. ninasarvik, keda harva on näha ja leopard. Ei kujutaks ette, et peaks veel mitu päeva sama tegema. Kui ei ole just eriline loomade fann, kes jaksab tundide viisi istuda ja ühte looma jälgida. Lohutuseks Mari Ly abikaasale tahaks öelda proffi alpinisti kogemused: Kilimandzaro oli talle tõeline pettumus - kartulipõld! Mount Kenia on palju ilusam! :)

Mida tàhendab "halb tee"? meie tegime safarid kòik Watamust ning ka too tee polnud just kiita, mingi ots oli 3 tundi kruusateel ja vot siis kùll oli tunne, et ei enam ( kaasas oli ka 4 aastane kutt, kes vapralt magas need 3 tundi maha aga meil oli tagumikud kanged)... aga siiski vòtsime ka teise safari ette. Meie oleme hullud loomade ja lindude vaatlejad, kaasas oli ka vanem laps, kelle giid lubas tòòle vòtta, kui vanemaks saab, kes teab kòike loomadest ja soovib pikalt kàitumist ning omapàra vaadelda :) Samuti muutub maastik igas pargis, kui Tsavo-est on selline punane ja oranz siis nt Taita Hills on vàike ja tàis loomi ning hoopis kollastes toonides... Amboselis oli se tùùpiline Aafrika postkaart ( kahjuks ilma lumise tiputa , eks) akaatisatega.. Jàidki hingele Masai mara ( aga siis suure migratsiooni ajal pigem) ja see Kilimandzaro ( ega abikaasat ei huvitagi ronimine, tema tahtis nàha ja pildistada seda postkaardi vaadet, elevante, akaatsiaid ja sinist taevast kilimandzaro taustaks.. seega ega see teda ei lohuta :D )... 

Tänan vastuste eest!


Sellele küsimusele vist on võimatu üheselt vastata, aga kui ohutuks või ohtlikuks te Keeniat/Nairobit peate? Floridas ja Kariibidel oleme käinud kahekesi oma käe peal. Eks Keenia on hoopis midagi muud kui eelmised sihtkohtad, oleks ikka tavapäraselt ettevaatlik, pimedas välja ei liiguks ja kõrvaltänavaid mööda ei käiks. Lihtsalt huvitab käinute arvamus, et kas on põhjust sinna minnes ärevust tunda või mitte? Alles oli see pantvangi teema seal 5* hotellis kuskil džihadistide poolt ja olen lugenud, et aeg-ajalt võib rööviohvriks sattuda linna peal (ilmselt kuskil kehvemas rajoonis). 

Selle küsimuse üle saab muidugi pikalt filosofeerida, et kus on ohtlikum (näiteks kuritegevus USA's ja mujal) Me pole lihtsalt Aafrikas käinud enne ja lootsin, et keegi oskab öelda mismoodi seal asjad tegelikkuses käivad ja kas tasub karta midagi?


Kui Kariibidel tundus turvaline, siis Nairobiga küll probleemi pole. Olles liikunud seal igal pool ja igal ajal, ei tundnud turvalisuse pärast kordagi muret. Lihtsalt pimedas peale kella 8 õhtul ära niisama ringi konda, vaid võta takso. Slummidesse ei tasu ka omapäi minna. Muidu on kõik sama, mis igal pool maailmas. Ainult see, et kui keegi sinuga ise juttu teeb, siis jõuab ta varem või hiljem raha küsimiseni. Või müüb lihtsalt safarit.


3-päevane safari 390€ Maasai Marasse on korralikult ülemakstud. Tee Nakurust edasi on nüüd osas ulatuses parem, kui varem.  

Keenias on absoluutselt kõik organiseeritav. Ka 5-6-7 päevane safari pole probleem, aga sel juhul läheb see parasjagu kallimaks, sest üldjuhul on see kombinatsioon Maasai Marast ja Tsavo East/West või Amboselist. Esiteks pikk sõitmine, teiseks täiendavad pargitasud. Pluss eraldi auto, sest Tsavosse ja Amboselisse erinevalt Marast Nairobist 7/365 liiklust pole. 

Aitäh vastuse eest, Veigo!

Kas netist tasub safari ette broneerida või saab selle õige hinna ainult kohapealt ise otsides? Kuidas targem teha oleks, et hea hinnaga saada?

Ma juba mingisse Keenia teemasse kirjutasin oma safari ja Nairobi kogemusest.

Käisime umbes kuu aega tagasi 2 täiskasvanut, 2 last. Meie jaoks ka esimene Aafrika kogemus. Paar päeva Keenias, 4 päeva safari (sisuliselt päev kulus sinna ja tagasi sõiduks.
Minu meelest nädal, kui nt rannapuhkust ei taha, on safari jaoks täiesti piisav.
Nairobi oli ok, ettevaatlik tuleb olla ja igasuguste tüütute tegelastega arvestada. Uber oli väga odav ja ega seal jalutada eriti kusagile ei olegi... :) Pimedas ka pole eriti midagi teha. Käisime muuseumis, elevantie varjupaigas, Karenis ja paaris restoranis. Peatusime Westlandis ja Kilimani piirkonnas. 
Safari oli meil ette tellitud. Tee Maasai Marasse on ikka suht hull, aga tehtud saime. Meie tellisime ette, sest- olime Maras aastavahetusel, meil oli oma erisoov ööbimise osas, lastega reisides on vaja paindlikkust, mida oma bussi ja juhiga saime. Olime 3 ööd, 4 päeva- vapustav kogemus. 
Kohapeal, kui aega on, saab kindlasti soodsamalt. Siis ilmselt liidetakse mõne grupiga. Kui on vähem inimesi, tasub mu meelest ka kaaluda võimalust kohale lennata, endale majutuspaigast auto järele tellida ning kasutada nende poolt pakutavaid game drive võimalusi...


Nairobi kesklinnas mzunguna on suhteliselt keeruline safaripakkujate otsa mitte sattuda. Kunagi leidsin ise samamoodi. Nii palju, kui olen nende kontoritesse sattunud, siis üsna aus kaup igal pool (pisike kauplemine käib ikka asja juurde). Netis paljud hindu välja ei pane.

Tulime just Keeniast ja võtsime Masai Mara kolmepäevase safari Big Time Safari kaudu, hind 480$. Selle sees oli siis transfeer lennujaamast, auto ainult meile neljale, söögid, vesi ja ööbimiseks Enkorok telgid, õhtune ja terve päeva pargi külastus ning Masaide küla. Muidugi oleks saanud odavamalt aga see, et ei pidanud teistega autot jagama ja öömaja oli Enkorokis võrreldes algselt pakutavaga kordi parem.

Veebruaris ka minek. Ja lihtsalt võrdluseks, et lähme kahelesi privaatbussiga ja hind 3 päeva / 2 ööd -399 dollarit nägu. 

Söök, vesi ja sissepääsu piletid hinnas. Ööbimine küll suht lihtsas Mara Sidai kämpingus aga usun, et kannatab ära. 
Pärast nädal aega puhkust Lamul :)

Just sain pakkumise. 480 dollarit 4 päeva. Masai Mara Nakuru park ja järv. Kuidagi kallis vist...eriti kui  viie  eest maksta... Aega on, ootan, vaatan veel vist. 

Safarit pakuvad jahh kòik aga mitte kòik ei tee sulle tòeliselt meeldejààvat safarit.

Meie lugesime enne kòik arvustused netist làbi ning lugesime sònad peale, et meil travelblog ja sàrgid vàrgid, et me ei saaks mingit kàkki aga ikkagi làks esimene safari tàiesti rappa. Giidi asemel anti kaasa mingi noor kutt, kes magas ja ei teadnud mitte midagi ei loomadest ega savannist, kogu asi oli orgunnitud viletsalt ja vòrreldes teisega ikka tàielik jama.
 Jàrgmist  safari pakkujat tòòtlesime hoolega, et vend andis oma parima giidi, kes osutus tòeliseks aardeks ning tànu talle làhme me kindlasti tagasi varem vòi hiljem ja no màlesused kogu eluks!

Leelo,15.veebruar 06.32( aasta on 2019)

Tutvustan  huvitavaid  seiklusi ja safareid . Eelkõige mägijalgrataste matku erinevas pikkuses ja raskusastmes heade asjatundjate juhendamisel Need sõidud on ööbimiste ja toitlustamisega planeeritud. Rattaid saab kohapeal rentida. Sõidud on safaritega seotud, seega näeb ka loomi ja saab kohlikega suhelda. Uus vilunud giididega  ahvatlev võimalus avaneb täies selguses kui teete lahti  www.sansatravel.com (Mountain Bike  cycling adventure.Kenya). Seal on kõik detailselt ära seletatud, hinnad, pidid,teekonnad.Soovitan!

Kas hindadega ülibudget reisikorralduse puhul pehmelt öeldes utoopiasse pole mindud? Selge see, päris 10 korda odavamalt hakkama ei saa (kuigi sealt mitte liiga kaugel), aga 1600+ € jalgrattareisi hinnaks, kuhu maksad lisaks lennupileti ja rattalaenutuse?

Käisime ära Keenia safaril ja väga äge oli. Safari oleks võinud pikem olla, aga esimeseks korraks 4 päeva sobis küll. 3 päeva olime Nairobis (Kaelkirjakute keskus, elevantide orbudekodu ja isegi Kibera :))


Lühike aga meeldejääv. Ei pidanud kiirustama kordagi, kõik oli planeeritud.

Seega, täiesti okei ühe nädalaga seal safaril käia, kui kellegil sama plaan on. :)

10 märts tulime. 16 päeva Keenias. Väga ok oli. Esimene päev Nairobis, kaelkirjakute keskus ja väike linnaga tutvumine. Teine päev 4 päevasele safarile.  Võtsin safari Eestist tuttava, tuttava kaudu ette ära. FB-s Stephen Ndavi. 4 päeva, 3 ööd telkides. 5 inimest,auto ainult meile.  Täiskasvanu oli vist  410 euri, laps 340 vist.  Autojuht oli väga tubli, kõik loomad nägime ära, alates leopardist, jõehobudest, lõpetades mangustidega. Elevantidest ja lõvidest sai isegi küllalt. Sai käidud ka Masai külas, Naivasha järvel paadiga sõitmas ja Nukuru ninasarvikute horde vaatamas. Tagasitulles olime öö raudteejaama lähedal hotellis, hommikul Mombasa rongi peale. Ettevaatust- selline turvakontroll, et 2 tundi varem peaks kindlasti kohal olema. Piletid ostis teloga see sama Stephen. Mombasa raudteejaamast kohalike bussiga praamile, praamilt taksoga Diani ööbimiskohta. Väga lihtne ja odav, aga praam oli jah, veidi haisev ja rahvast, mitte valget ja rikast, väga täis. Tasub tõega oma asju hoida ja mitte liputada ehk rahade ja telefonidega. Diani- 3 ööd olime vaiksemas kohas, hiljem 5 ööd väga mõnusas apartemendis, meri ja keskus käe-jala juures, samas rahulik. Sai käidud wasini saare tripil ja pea iga päev kanuuga mõõnasel merel. Tagasi raudteejaama võtsime juba takso. Ei tahtnud riskida rongist mahajäämisega. Päevake veel Nairobis, Kareni muuseum- no, pettusin. Üldiselt mõnus reis, kui kedagi huvitab, võin küsimustele vastata. Uber toimis kõikjal hästi, kahjuks oskasin Keenia kaardi lukku lasta, seega pidime vahepeal taksot kasutama. Petta armastavad nii takso, tuk-tuki, kui uberi juhid. Nagu kõikjal. D Kuna oleme sellised säästureisijad, arvestasime öömajal, et maksumus oleks u 20 eurot maksimum , inimese kohta ja olemas oleks bassein või siis mere ääres. Saime kenasti hakkama. Reisi üldmaksumus, koos lennupiletite, safari, rongi ja ööbimistega, tuli umbes 1100 euri nägu 16 päeva, ehk 14 kohapeal. Sööki ei arvesta, kodus oleks ka ju söönud. 

Kasutasime samuti Stephen Ndavi firma safariteenuseid. Leidsime soovituste järgi  FB-st. Maksime 290 dollarit inimese kohta, 3 päeva. Hinnas toit, transfeer, sissepääsud ja majutus kämpingus. Autos olime 4kesi. Jäime väga rahule, autojuht oli super. 

Veel käisime Lamu saarel ning Watamus. Superrannad mõlemas kohas, kasutasime siselende.