Keenia safari omal käel (self-drive)

Kas keegi on teinud Keenias nn self-drive safari?

Oleme teinud self-drive safari tripi Namiibias & Botswanas. 10a tagasi Keenia safarite kohta uurides jäi mulje, et seal kandis pole self-drive väga tavapärane. Toona otsustasime teha safari hoopis Tansaanias ja korraldaja kaudu.

Nüüd veebruaris minek Keeniasse ja jäi silma siin-seal viiteid self-drive safari kohta. Kas keegi on seda Keenias teinud? Kuidas kogemused? Kas on mõistlik see asi omal käe ette võtta, või pigem siiski korraldaja kaudu? Kuidas on teed parkide vahel, kuidas on parkides liikumine jne?

Kas omal käel sõites on lihtne leida telikimisplatse (campground), nagu nt Namiibias?

Kõik ideed, kogemused, arvamused on väga teretulnud :)

Kunagi oli endalgi selline mõte, et kui minna, kas siis 4x4 masinat oleks võimalik rentida?

Masinad on saada, aga tunduvad pigem vanemad vs LAVi, Namibia, Botswana omadega.

Ma usun, et kui masina leiab, siis saab iseseisvalt ka sõidetud, on ju neid overlandereid koguaeg seal kandis liikumas.

1
0

Käidud Keenias juulis, kuid giidiga. Külastatud kolm parki: Ol Pejeta Conservancy, Lake Naivasha, Serengeti. Parkides on korralikud kruusateed, kõik saab vaadatud mööda teid sõites. Oma autoga saab sõita probleemideta, kuid arvesta, et omapäi sõites arvatavasti lõvisid ja leopardi ei näe. Giidid omavahel suhtlevad raadio teel. Kui näed, et teised autod massiliselt sõidavad mingis suunas siis sõida järgi. Ju siis leitud haruldane loom nagu leopard. Ei soovita külastada Masai külasid. Lihtsalt koorivad raha ja lisaks üritavad igast käsitööd müüa, kõik algab 20 $. Jootraha küsitakse igalt poolt, Ma vahetasin endale 10 eur eest 50'seid kupüüre. Saab neid jagada.

2
1

Sai 2019. omal käel Masai Marat külastada (mitte pakett, mitte ka oma autoga).
Läksime elukaaslasega omal käel kohale, panime ise majutuse kinni, kust saime ka kohapeal 4x4 safari masina koos juhi/giidiga, kes oli Maasai. Kuna eelmised inimesed olid just lahkunud saime privaatse tuuri kahele. 2019 hinnad eurodes - park entrance 82, game drive (4x4, giid/juht) 61 eur/full day inimese kohta. Sel ajal olid (kui mälu ei peta) Nairobist privaatsed tuurid alates 500 eur/inimene. Elamus oli suurepärane, giid väga kursis kõikide loomadega ja kauaaegne kokkupuude pargiga.

Nägime kõiki Big 5 (+ lugematus koguses teisi loomi, linde) ja seda väga lähedalt (mõned lõvid paari meetri kauguselt). Ka viis giid off-road, mis küll ametlikult lubatud ei olnud, kuid saamaks näha loomi lähemalt. Päeva lõppedes ei teadnud enam, kui mitmeid kümneid lõvisid nähtud sai. Võrreldes Krügeri pargiga LAV-is oma autoga oli võrreldamatu kogemus.

Mainiks veel ära, et me uurisime autorendi hindu ja tundus täiesti mõttetu ise midagi rentida võrreldes kohapeale hinnaga, mis juhiga koos tuli. Samuti teavad giidid täpselt kuhu minna ja milliste põõsaste taga suured kaslased armastavad aega veeta jne.

Seega isiklik kogemus oli suurepärane, kuid see oli ka läbi kohalike matatudega ja kohalikega "taksode" jagamine, mis ilmselt kõigile poleks meelepärane. Mulle isiklikult annab see veel rohkem, kuna on autentne ja kohtab kohalikke, näeb nende eluolu jms.

2
0

Käisime 3-päevasel korraldatud safaril Masai Maras ja ülejäänud kaheks nädalaks rentisime auto. Hinnad odavad polnud, aga auto annab vabaduse sõita, kus ise tahad. Sattusime küladesse, kus lapsed vahtisid ammuli sui valgeid, sest polnud neid ilmselt varem näinud. Teed on kohati ära uhutud ja auklikud, aga kuivaperioodil sõidetavad. Liiklus on vasakpoolne. Kõige rohkem meeldisid lisaks Masai Marale Amboseli ja Aberdare rahvuspargid. Viimases oli mõnusalt rahulik - ühtki turisti ei kohanud. RP sissepääsutasud maksime iga RP väravas kaardiga. Ööbisime hotellides ja korra ka kohalikus savionnis, kus masai pere meile rahvatantse tantsis ja laulis. Õhtul tahaks ikka punase liivatolmu kehalt maha pesta, seega dush on oluline. Jõed olid kuivaperioodi tõttu kuivad ja allesolevates peesitasid krokodillid ja jõehobud. Nende seltsi ujuma ei läinud. Muidugi tasub ka rannikul ära käia. Omal käel sõitmine oli igati tore ja turvaline. Kõige hullem on Mombasa-Nairobi maantee tiheda liikluse ja tiguaeglaste rekkade tõttu. Nairobi ise ka, kus liiklusreegleid nagu pole, aga kui rahulikult ennast vahele pressida, saab ringidest ja risti-rästi ristmikest ka üle. Külma närvi peab olema. :)

6
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased