trip-krainetrip-ukraine-dark
Keenia viisa kohapealt

Tere, Mul on plaan saabuda 20.12 Keeniasse, aga viisat ei ole, sest e-viisa taotlemine ei õnnestunud näpuvea tõttu ankeeti täites. Kas on kellegil andmeid, et jätkuvalt saab viisat ka piirilt osta?

Oktoobri viimasel nädalal veel sai.

VM lehelt: Välisministeeriumile edastatud andmetel vajab Eesti kodanik Kenya külastamiseks viisat, mida on võimalik taotleda Kenya saatkonnas Moskvas või Kenya saatkonnast Stockholmis. Kenya läks lõplikult üle e-viisadele ja kaotas septembris nii turistidele kui ärimeestele võimaluse viisat lennujaamas soetada. Lisainfo:http://www.immigration.go.ke/downloads/eVisa-newspaperad.pdf (PDF) Passis peab olema vähemalt üks vaba leht ning pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki sisenemisel.

Kui plaan lennata Keeniasse, siis kontrolli igaksjuhuks IATA lehelt järgi http://www.iatatravelcentre.com/ Probleem ei teki mitte Nairobi lennujaamas vaid sind ei lasta ka Euroopast lennule...

Tänane (16.12) info Nairobi lennujaamast:

  • toimib nii e-viisa ja piirilt saab viisat ka osta hinnaga 50 USD või 40 eurot.

Keenia tõepoolest kaotas piiri peal viisa taotlemise võimaluse vahepeal ära, aga sellest tuli nii palju jama, et see peatselt taastati. Reklaami sellele siiski ei tehta.

See pending taotlus tuleks siiski välja trükkida, selle pealt on maksmine näha.

Aitäh Veigo, meel läks kohe kergemaks :)))

Tere! Kas endiselt saab lennujaamas viisat osta? Sama kysimus ka Tanzaania kohta!

Tere.30 jaanuar plaanis reis Nairobi-Arusha-Dar es Salaam-Sanzibar- Mombasa-Nairobi.Nairobi lennujaamast samal päeval Tansaaniasse 2 nädalat seal ja siis nädal Keenias.Saatkonnast õeldi,et mitmekordse sisenemisega viisat ei saa.Kas keegi oskab viisade suhtes nõu anda. Ette tänades.

Kui midagi muutunud ei ole, siis Keenial on leping Tansaania ja Ugandaga, mis võimaldab viisa kehtimise perioodil (90 päeva) mõlemast riigist Keeniasse tagasi pöörduda ilma uut viisat ostmata (re-entry fee waiver) .

Mitmekordseid viisasid pole, kuid teoorias saab ühekordse viisa Nairobi kesklinnas asuvas immigratsiooniametis mitmekordseks muuta. Aga mainitud põhjusel puudub selleks vajadus.

Kas see tähendab seda, et Eestist minnes on e-visa tehtud ja välja prinditud, mis siis Kenyas ära võetakse ja siis on veel teine välja prinditud samast e-visast, mis võetakse jälle ära teistkordsel sisenemisel Kenyasse juba Tansaaniast? Tansaania viisa peab siis tegema sisenemisel Tansaaniasse enne Tansaania piiri või siis enne Kenya piirist väljudes juba Kenyas?

Lugupidamisega,

Keeniast lahkumisel lüüakse piiril passi väljumise tempel. Natuke astumist (kui maad mööda piiri ületada) ja Tansaania piiril täidad viisataotluse blanketi ja passi ilmub Tansaania viisa. Kui tagasi Keeniasse tulla, siis on viisa juba passis olemas ja mingeid väljatrükke pole vaja. Lihtsalt passi lüüakse uus sisenemise tempel.

6. punkti all_E-visa tegemisel küsib: Reisi teekond (üksikasjad turismispiirkondade kohta) - kas see tähendab, et peab kõik päevad/nädalad piisavalt lahti kirjutama, et 1 päeval Keeniast kohe Tansaaniasse ja ca 2 nädala pärast uuesti Keeniasse Tansaaniast tagasi (küsib failide allalaadimist, s.t. et peaks lihtsalt inglise keeles wordi kirjutama reisi marsruudi ja selle alla laadima, 1 päev Keenia lennujaamast-sõit bussiga Tansaaniasse, 2-14 päevad Tansaania kohad, 15-19 päevad jälle Keenia kohad)? Hotelli broneerimine: meil on ainult 1 hotell kinni pandud enne Eestisse tagasi tulles lennujaama lähedal, kas siis ainult sellest piisab ja selle hotelli me juba eelmises punktis juba kirjutasime, nüüd siis uuesti? Isikut tõendavad dokumendid-kas siin on veel vaja midagi alla laadida, eelmises puntkis sai juba passist pilt tehtud ja alla laaditud või lihtsalt, et pass peab olema kaasas? Selge foto-s.t., et endast foto teha ja see siis sinna alla laadida? Ette tänades.

Mitte kedagi ei huvita su reisikava. Paned orienteeruva reisikava kirja ja sellest piisab täiesti. Vali mingi hotell välja ja selle aadress. Vahet pole, oled seal üks päev või kolm kuud jutti või reisi alguses või lõpus. See pole mitte iial mitte kedagi huvitanud.

Ma lisasin viisa juurde exceli tabeli, kus olid orienteeruvad asukohtade nimetused koos hotelli kuupäevadega - lasti üle küll :)

Hei!

On kellelgi kogemust e-viisa viibimisega? Meil juba viies päev ütleb "pending" (2 eraldiseisvat viisat, samal õhtul taotlus tehtud, "single entry".) Muud märget kuskil pole, et miskit valesti oleks täitnud või mõni lisatud fail ei sobiks.. On kellelgi miskit lohutavat infot jagada või peaksin hakkama muretsema? Seda enam, et minekuni on ka vaid 5 päeva jäänud.. Seal antud numbrile helistamine ei õnnestunud, kuid kindlasti proovime esmaspäeva hommikul uuesti.

Hei! Kuidas see e-viisa probleem lahenes? Mul sama asi- pending ja muud infot ei tule, lehel antud telefonid ka ei toimi.

Meie käisime Keenias veebruaris-märtsis. Ostsime jaanuaris e-viisa, kuid mingit kinnitust ei saanud viisa olemasolust.Telefonidele ei vastatud ja kui vastati, siis keegi ei teadnud midagi.  Leppisime olukorraga, et ostame piirilt uued viisad. (Lapsele pole õnneks viisat vaja.)Nairobi lennujaamas hakkasime juba pabereid uue viisa jaoks täitma, kui tuli mingi ametnik, kelle käest küsisin, et kas ikka on vaja uuesti pabereid täita, kui ma olen juba rahagi viisa eest maksnud. Ja siis tuli ametnikult parim, mis Keenias võib asjaajamisel sinuga juhtuda: hakuna matata!Mul oli kaasas väljaprinditud maksekorraldus. Meiliaadressi järgi otsisid nad meie viisad üles. Hakuna matata!Loomulikult pidime piiril veel jutustama, et oleme külmalt põhjamaalt ja suvel on meil ka ööd valged...

Kes lähevad on-arrival variandi peale ning lendate Tallinnast airBaltic + KLM/AF variandiga, siis Tallinnas  küsis airBaltic minult nii pagasi äraandmisel, kui ka väravas viisa kinnitust (?). Vastuse peale "viisa on arrival" napisõnaline vestlus lõppes.Nairobisse jõudes oli olukord kentsakas.. peale öist lendu saabudes terminali, hakkasin täitma kaarti viisa vormistamiseks, kui koheselt algas Keenia-stiilis asjaajamine. Suvaline värvilise vestiga lennujaamatöötaja tuli minu juurde (kuskil suvalise ääre peal alustasin kaardi täitmist).  Mees küsis, mis eesmärk on reisil ja kui kauaks plaanin jääda. vastasin et lahkun kuupäeval X ja tegemist on puhta turismireisiga. Selle peale palus ta mul kaardi täitmise katkestada ning viis mind pikast mzungudest koosnevast järjekorrast kõige ette ning ilma igasuguse paberimajanduseta ning tagasilennu kontrollita löödi viisa passi täpselt selle kuupäevaga, mis ma oma lahkumiseks välja ütlesin. Tempel passis, ja lennujaamast välja, teised seisid järjekorras edasi või otsisid endiselt pastakat kaardi täitmiseks. Müstiline priority teenus oli tasuta.

Vau, ma ei teadnudki et nad alla 90 päeva annavad. Pole veel önnestunud sellist saada. Kogu aeg panevad 90 päeva. Sa, Mihkel, peaks Tripi toimetusse kandideerima.

Mul on olemas Keenia E-viisa single entry. Maandun Nairobis. Plaan külastada Tansaaniat. Pärast seda soovin lennata Sansibarilt Mombasa. Kas Mombasas võib riiki sisenemisel oodata tõrkeid?

Idee poolest kehtib Keenia viisa 90 päeva ja Ida-Aafrikast tulles puhul on see kehtivusaja jooksul mitmekordseks sisenemiseks.  Aga räägin siin sellest passi kleebitava viisa kogemusest.  E-viisa koha pealt sõna ei võtaks. Üldiselt on selleks puhuks see Ida-Aafrika viisa, mis maksab 100 USD.

Millisel lehel teha Keenia e-viisa? Kui kohapeal lennujaamas on hinnaks 50 dollarit, siis https://www.kenyaonlinevisas.com/ sellisel lehel annab hinna kahele üle 200 dollari. Või nii ongi?