Viimased kommentaarid

Mövenbicki helistada ei ole mõtet. Neil on fikseeritud aegadega buss iga kahe tunni tagant. Ära proovitud variant.

Kas kellelgi on kogemusi Kilimanjarole ronimises? Jah.
Milline route valida? Marangu (kõige paremad ööbimistingimused, kõige odavam), soovitatavalt ühe aklimati päevaga Horombos. 
Mida matkajuhi valimisel silmas pidada? Mina valisin hinna järgi. Aga alati võib vaadata ka kommentaare Tripadvisoris või kus iganes. Kas peaks bookima enne reisi või leiab asjaliku matkabüroo ka kohapealt? Soovitatavalt ikka enne reisi.

Milline peaks olema varustus? Kõige külmem on tipuöö, siis on vaja kahte kihti jalga ja vähemalt kolme kehasse. Ülejäänud oleneb aga indiviidi külmataluvusest jne. TV3est jooksis just üks Kili teemaline sari. Sealt äkki hakkab midagi kasulikku silma. Sissekäidud saapad on olemas, aga kui soe magamiskott peaks olema? -22 oli ikka väga mugav juba. Mis lisavarustusse peaks kindlasti kuuluma? Camelbak.

Olles hiljuti Eilatist Petras reisikorraldajaga käinud oskan välja käia järgmised summad: Kõik kokku 300 USD, sisaldab 130 USD Petra 1-päeva pilet, 125 USD Jordaania viisa + riigist lahkumise maksud, ülejäänud 45 USD eest tasutakse sinu lõunasöök, bussisõit ning giidi jutt ja reisikorraldaja kasum.

Eilatist Petrasse 1 päevast trippi ostes tasub arvestada ikka 300 USD vähemalt. Petra 1 päeva pilet on ise juba kuskil 130 USD, sinna juurde veel Jordaania viisa + riigist lahkumise taks, kokku 125 USD, ülejäänud raha kulub giidile, bussile ning lõunasöögile.

Eilatshuttliga kõik toimib. Raha saab vahetada ka Eestis. Väga ei mäleta, et Palestiina aladele minekul isegi passi oleks küsitud.

Lendasime oktoobris Nairobist Kilimanjarole, vaktsineerimine oli tegemata ning enne, kui lennujaama hoonesse jõudsime, võtsid valges kitlis mehed meid juba rajalt maha. 50$ nägu ning asi tehti kohustuslikus korras ühe sirmi taga ära, mingis karantiinis küll nädalakest istuma ei pidanud.

Oktoobri viimasel nädalal veel sai.

Kindlasti mõlemalt poolt, Brasiilia poolel nii öelda panoraam vaade ning Argentiina pool lähikontakt. Pileti hinnad olid eelmisel aastal tõesti umbes sinna kanti. Kõige odavam on lennujaamast liikuda bussidega, wikivoyages on selle kohta väga hästi kõik kirjas.