Kellelgi kogemusi Vene äriviisaga?

Taotlen nimelt hetkel 90-päevast äriviisat Venemaale, kuid tegelikult lähen sinna vabatahtlikuks ja reisil pole mu Eesti töökohaga mingit pistmist. See, et viisakeskust ainult Eesti töökoht huvitab, tuli mulle üllatusena. Siit ka mõned küsimused neile, kel kogemusi:1) kui tõsiselt saatkond neid taotlusi võtab (st kas helistatakse nt töökohta vms)2) kus üldiselt piiril põhjalikumalt kontrollitakse, kas lennujaamas või maantee tollipunktides?3) kui kusagil küsitakse, siis kas pigem tasuks rääkida tõtt vabatahtlikkuse kohta või öelda ikkagi, et ametliku tööga seoses?4) kui Eesti tööandja mind võõrsil oldud ajal tööregistrist eemaldab, kas sellest võib tulla probleem nt riigist lahkumisel?Suur-suur tänu, kui keegi vastata oskab :D

Olles korduvalt taotlenud 3-kuulist kui ka edaspidi aastast äriviisat, vöin rääkida ainult oma kogemustest: 1. Keegi kuhugi ei helistanud. Panin taotlusse kirja oma tel numbri isegi. 2. Mitte mingit vahet pole. 3. Kui küsitakse, siis ainult seda, et kuhu lähed. Seda eelköige maismaapiiril. Ütle linna nimi ja köik. Vabatahtlikkuse juttu pole mõtet rääkida. 4.. Mingit probleemi ei teki. 

Tahaks ka vähemalt aastast viisat Venemaale. Kuhu pöörduda, kas turismibüroosse või saatkonda? 

Mina sain oma 2aastase viisa Oikumenast, seega ikka turismibüroosse

Kõige parem on tellida Vaatevinklist veneviisa.

Mul on 2 aastane viisa, mitte küll äriviisa aga iga viisataotluse tegemisel, on küsitud tööandja andmeid. Kui piiril pidi ise viisapaberid täitma, pidin märkima reisi põhjuseks alati töö, nüüd täidavad nad paberid vähemalt Narva poolt minnes ise.  Keegi kontrollinud pole töökohast. Viisat piiridel üldiset hetkeks vaadatakse, küsitakse heal juhul, kuhu linna minek. Viisa koos esimese aasta kindlustusega tegin reisibüroos, nime ei mäleta aga hind koos kindlustusega oli 113eur. Muidugi 2-aastase viisa saamiseks peab enne vähemalt üks aastane viisa Vene saatkonna poolt väljastatud olema.

Viimased 5 aastat on minu viisad vormistanud Alfa Tour. Kiire ja korrektne töö, normaalne hind, julgen soovitada!Viisaankeedis "lahter" töökoht on vajalik ainult selleks, et sa ei tunduks "kodutuna". Mitte keegi venemaa poolel ei tunne selle vastu huvi. Migratsioonilehe täitmisel piiril, pead kindlasti sissesõidu põhjuse märkima olenevalt viisa tüübist (turismiviisa-puhkus, äriviisa-töö). See väike paberilipakas on venemaal äärmiselt oluline.