trip-krainetrip-ukraine-dark
Keralas käinutele

Tere, olen natuke kimbatuses seoses reisiga Keralasse. Tekkisid mõningad küsimused ning äkki oskab keegi nõua anda:

  1. Kuna võtsime loteriimajutuse, siis esimene öö oleksime kindlasti seal aga edasi tahaks kindlasti hotelli vahetada. Kovalamis oleme, seega kui kellegi on mingit soovitust anda, siis oleksin tänulik (toa hind 50 USD). Ma olen ka igasuguseid lehti läbi käinud, kuid kuna valik on niivõrd suur , siis endal on pea sassis juba. 2)Kas sealsed taksojuhid samuti kuhugi ilusasse randa viivad mitmeks päevaks, kus saab juba hütis ööbida ? Kui kellelgi kogemusi, siis mis oleksid ilusamad rannad koos ööbimise võimalusega hütis, ning kui mäletate, siis ligikaudne hind (hea eelarvesse võtta)
  2. Kas kohapeal on olemas büroosid, kus saaks võtta mõne pikema tripi ca 4 päeva? Ise mõtlesin, et nii kaua kui pikemal reisil olla, pole ju mõtet ka hotelli eest maksta- seega vist oleks mõistlik, kohe teisel päeval mingi trip ära osta ja siis pärast seda juba hotell otsida, kus reisi lõpuni saaks olla.

Ja arvatavasti oleks mõistlik se kõik kohapeal ära osta, kui läbi vahendusfirmade siit Eestist ?

Tänan kõiki ette, kes viitsivad abistada oma nõuannetega.

Vahelduseks soovitaks Kovalamist hoopis Varkala beachile minna. Punasel kaljurahnul on ranna ääres riburada guesthouse, bungalosid, restorane. 300 ruupia(100 eeku) eest saab juba päris ok majutuse. Ujumiseks pole Varkala just parim, sest järsud lained muudavad selle tegevuse keerukaks. Ent atmosfääri poolest on igati meeldiv. Astu läbi ka mr.Babu restoranist. Babu on värvikas tüüp, tohutu juuksepahmakaga nagu india Bob Marley.

Kovalami piirkond ei ole kõige parem. Kõige rohkem turiste ja kõige tüütumad kaubitsejad. Otsustad õigesti kui sealt ära liigud. Otsi omal käel soovitud kohas sobiv elamine ja tunne ennast hästi.

Tegelikult on Sul ju hotell kogu ajaks makstud. Kui tahad väikest ringreisi teha, siis kasuta ikka oma loteriikat, sest ringreisile pole mõtet kohvrit kaasa lohistada. Kui see hotell Sulle ka pärast ringreisi ikka üldse ei sobi, siis otsi midagi mõnusamat. Alusta sellest, et vaata oma loteriimajutus üle ja otsusta alles siis, kas see välja vahetada. Hotell on ju ainult ööbimiseks ja pesemiseks,kõik ülejäänud toimub väljas. Millal lähed? Meie läheme 18.01 ja oleme ka huvitatud ringreisist.

Ise pakin juba homseks äraminekuks kohvrit ja pea pulki täis.. aga paar sõna kiirelt, et Kovalami rannas on ka n.ö bambusmajakesed olmas. Isegi netist googeldades on midagi võimalik välja kaevata - neid oli seal veel vist kaks kompleksi. Ise lõpetan reisi samas kohas, kus eelminegi aasta Cocoland bambusmajakeses, aga netis neil kodulehte pole, on vaid eelmine aasta üles kirjutatud meiliaadress, mis on cocoheritage@yahoo.com tel 0471-2481341. Kohapealt saime eelmine aasta 600Rs kahene maja ja tänavu meili teel 800Rs. Kohapeal kaubeldes ikka paremad võimalused, aga mulle see koht asukohalt ja olemuselt meeldis ja ma reserveerisin ta ära. Asub ranna keskosas ja esimeste majadade taga - randa pole vist sadat meetritki..

Tänud vastajatele, meil endal on minek 1. veebruaril. Küsimus Rannole- ma saan aru, et need Cocolandi bambusmajakesed asuvad Kovalami rannas siis ?

Ei maksa muretseda:)

Selle piirkonna pakkumine igat sorti turismiatraktsioonidele ületab kordades nõudluse. Lenda kohale, vaata enda "loterii üle" ja alles siis hakka ringi vaatama. Pole mingit mõtet siduda end kindlate kuupäevade ja kellaaegade ja rahasummadega. Ja tegelikult maisaagi aru miks sa tahad öömaja vahetada?! Koht kus kotte hoida on ju olemas, tripil käies otsustad koha peal olles või siis kui ostad tripi korraldaja käest - on ööbimine juba raha sees olemas. Kovalami rannas käisin niisama, ei ööbinud seal. Varkala ranna kohta võin öelda seda, et samal joonel, clifi peal, võivad majutushinnad alata 300 ja lõppeda 2300 ruupiaga. Meie ööbisime 500 ruupiases toas, maja asus rannas, meil oli oma terrass/rõdu teisel korrusel ja olime koos soome paariga ainukesed külastajad majas. Sama maja kõrval asusid nö. bambusmajakesed, mille hind oli 2300 ruupiat öö. Polnud neil mingit privaatsust, ega ruumi enda ümber. Õhtul istusid majakese ees ja vaatasid teise majakese ees istujaid:) Mulle isiklikult ei meeldi 24/7 ennast näidata ja teisi vaadata. Meie reisi ajal detsembris oli muidugi hooaja algus ja külastajaid vähe aga kaupmeeste jutu põhjal ja maailmas toimuvat jälgides võtan vabaduse pakkuda, et sel aastal on seal ka kõrghooajal turiste vähem.

Indias on KÕIK müügiks. Iseasi kui nutikas ja hakkaja kaupleja sa ise oled.:)

India poole teel, aga Cocoland on jah Kovalami rannas. Olen ise ka seal ööbinud. Cocoland ise on tip-top aga Kovalami randa ma enam tagasi ei läheks, pigem siis tõesti Varkala.

Tulime just paar päeva tagasi Kovalami rannast. Peatusime Neelakantas, 2* hotellis, mis asub rannast mõnikümmend meetrit. Meie kodurannaks oli siis Kovalami Lighthouse beach, kus oli tõesti palju kauplejaid ja pildistavaid kohalikke. Tegime taksoga ka tripi Varkalasse. Kuurortina jättis hea mulje, Kovalamist erinev, rohkem noori, skandinaavlasi, kaubandus ja rand üksteisest eraldatud, hinnad soodsamad. Aga kui ma olin u tund aega sealses rannas olnud ja laineid püüda üritanud, siis tahtsin oma "koduranda" tagasi. Võib-olla oligi põhjus juba tuttavas keskkonnas, aga mulle meeldis kokkuvõttes just Kovalam rohkem.

Kuidas Neelakanta oli? Kas tasub bronnida?

Kas on Keralas ka ööklubid, või on ööelu unine. Milliseid trippe soovitate võtta, kas travelist voi kohalikelt.

Ööelu praktiliselt puudub. Kus käia, sellest on palju juttu olnud, nt. siin: http://www.trip.ee/node/39266

Ma ei oska Neelakantat teiste Kerala hotellidega võrrelda, sest pole teistes olnud. Aga ma ei oska ka midagi ette heita. Hotellist randa oli paarkümmend meetrit. Toad olid korralikud 2 tärni kohta. Koristamist pidi ise küll küsima ja seda osatakse Euroopas paremini teha. Kuuma vett oli ainult päevasel ajal nii paar tundi korraga, aga kuna oli nii palav ilm, siis sellest väga puudust ei tundnud. Hinna sees olev hommikusöök oli kohv/tee, värske mahl (ananassi oma oli parim), cornflakes (sain ka putru, kui küsisin), röstsaiad või ja moosiga. Loomulikult sai oma maitse järgi omlette, pannkooke juurde tellida suhteliselt olematu raha eest. Kuna meie reisiseltskond "kodustas" juba esimesel päeval ühe kelneri, siis teenindati meid alati kiirelt ja sõbralikult. Kes Neelakantasse minemas, siis tervitage Subashi (meie kelnerit siis). Ta vast mäletab, kellega koos uut aastat vastu võttis :)

Me oleme ka minemas 1.02 reisiga Keralasse. Hotell on loterii ja samuti on plaan esmalt hotell üle vaadata ja siis edasi mõelda. Kuhu teil on plaan pikem trip teha? Me plaanime ka võimalikult palju ringi liikuda,äkki annab midagi ühendada:)