Kes on käinud Prantsuse Rivieras

Kultuurireisil, sooviks infot mida muuseumidest vaadata, kus on paremad löuna- ja öhtusöögikohad, mis meeldis ja mis mitte. Köiksugu infot nädalase reisi kohta, kas mere ääres sai ka olla?

Olen käinud ja väga meeldis. Käisin siis Nizzas, Monacos, Cannes'is ja paljudes teistes linnades ja kohtades (nt Annecy, Mont Blanc jne). Alguses soovitan käia ära rongituuril (nt Nizzas ja Monacos käisin ja hiljem oskasin ise ringi käia). Nizzas tasub kindlasti minna ka paar tundi kestvale laevasõidule Vahemerel. Ja kindlasti tasub külastada ka Monacot (Vürstipalee, Jaapani aed, eksootiline aed jne). Mere ääres saab olla:) Nizzas oli randa tervelt 9 km (kui ma ei eksi). Väga soe ja soolane vesi, sinna tahakski jääda. Söögikohti on seal suhteliselt palju, vali, millist tahad. Endal eriti palju aega ei olnud ja sõime pizzakohas (neid on seal päris palju). Hinnad on ka normaalsed.

Nizza kohta siis üks link. http://www.nicetourisme.com/GB/som.html

Kultuurireisiks poel Nice ja Cote d'Azur just päris õige paik. Pigem on tegu ikkagi eksklusiivse kuurortipiirkonnaga. Kunsti poole kisub asi rohkem kõrvalprovintsis Provence's - Avignon, Arles, Nimes jne. Sellegipoolest on Nice's rida kunstimuuseume (Moodne Kunst, Henri Matisse, Marc Chagall jt)ja üsna hea Paleontoloogia- ja eelajaloolise antropoloogia muuseum. Kui oled naine, siis tea, et Grasse's ja Eze's on prantsuse parfümeeria 3 alustala: Fragonard, Molinard ja Galimard tootmine, muuseumid ja poed. Monacos asub Okeanograafia muuseum, eksootikaaed, muidugi vürstiloss ja kasiino. Toidukohtadest soovitaks suveajal kindlasti tänavarestorane. Kindlasti leiad hea köögi Promenade d'Anglais'l asuvas Koudou's (West Endi hotelli juures) või sealt kohe ümber nurga asuvas pisikeses Barracuda's. Rue Massenal on hulk tänavarestorane, millest paar on vägagi korraliku menüüga. Cannes's soovitan vana kindluse all oleva raekoja platsi kõrval jooksva Meynadieri poekestetänava juures olevaid pisikesi restorane. Kui oled L. de Funesi sandarmifilmide fänn, siis mine St. Tropezi sadamas asuvasse Senequier'i. Hea tase ja fiiling garanteeritud. Kuna põhirõhk on siiski rannapuhkusel, siis Nice's terve linna pikkune kivikliburand, Cannes's valge liiv ja St. Tropez'i plage de Tahiti'l samuti. Kui soovid end eriti mõnusalt tunda, siis mine tasulisse randa. Nice's meie pere lemmik ntx Blue Beach.

Lisaks abiks ehk ka paar vanemat topic'ut: http://www.trip.ee/node/28713 http://www.trip.ee/node/6553 http://www.trip.ee/node/41709

Mõnusat puhkust Euroopa mõnusaimas kohas.

Prantsuse riviera on üks parimaid kohti Euroopas, aint et kallis on. See erineb teistest kuurortidest, sest seal on restoranides ja ööklubides inimesed n-ö “dress up”, väga palju glamuuri, kallis šampus, koht kuhu inimesed sõidavad, et teisi vaadata ja ennast näidata. Rannad on tasulised. St Tropez’I Nikki beach ja Voile Rouge on maailmakuulsad rannad, võid youtube’is vaadata mõned videod. Muuseumitest eelmine kommentaator rääkis päris palju. Monaco/Monte Carlo on väga eriline koht. Monte Carlo keskel on maailma kuulus Grand Casino, sissepääs 10 eur, pass kindlasti kaasa. Kohe kõrval on kuulus “Cafe de Paris” kus saab peale kasiinot kohvi või veini juua või süüa, hinnad seal samad mis teistes kohtades Monacos. Cannes’es tasub kindlasti vaadata film festival palace’i, restorane palju igal pool, hinnad kõige odavamad ikkagi Nizzas.

Käisime sel aastal Ezes. Imeilus väike linnake mäe otsas. Päris tipus on kaktuste park ja vaade kui muinajutus. Fragonard parfüümitehases oli väike ekskursioon ja kaasaostetud lõhnad meeldivad väga. Saab lasta oma maitse jäegi viiese valiku komplekteerida. Hinnalt ka soodne.

tänan köiki,kes vastasid ja vanadele lugudele suunasid, huvitav oli lugeda, unustasin mainida, et eriti palju aega pole, sest lähen germalo lennureisiga Nizzasse ja hiljem käime bussidega mere äärt pidi, arvan, et vötan midagi näksimiseks kaasa ka.

Tahtsin lisada, et olen kaks korda Prantsuse Rivieras käinud, mõlemal korral kohapeal olnud umbes nädal. Tagasi läheks esimesel võimalusel. Vaatamisväärsusi on minu meelest seal igale maitsele ja ei kahe ega ka kolme korraga jõua neid kõiki üle vaadata. Rannas peesitamiseks tuleb tõepoolest kohta valida, kas on liiga kiviklibune või ülerahvastatud. Elasime Antibeses Nizza naabruses ja sealt siis sõitsime kohtadesse, mida olime välja valinud või siis mis lihtsalt teele jäid. Meie eelis oli küll see, et kasutasime ringiliikumiseks autot mitte ühistransporti (mis tõi muidugi alati kaasa väikese mure parkimise pärast). Meelde jäi ka üks väga eriline kodutu vanapapi Nizza ranna lähedal kangialuses, kes oli avanud seal "viietärni hotelli "Paradise"" - raadio mängis, isegi lillevaas värskete lilledega oli sätitud kohvri peale, mis täitis laua ülesannet. Ja ise oli ta nii särav ja õnnelik! Kokkuvõtteks - kui Sul esimene tutvus selle imekauni paigaga on tehtud, usu, see ei jää viimaseks! Imeilusat puhkust ja palju päikest!

Olen käinud Cannes'is ja Antibes'is.

Cannes on tore. Eriti öine ja varahommikune Cannes - vaatad ülalt kindlusest merd, linna, hulgud ärkavatel tänavatel...

Antibes on imearmas.

Joo absinti. Antibes'is on absindibaar, http://wikitravel.org/en/Antibes#Drink, väga laheda elamuse sai.

Käi hommikul turul.

Söö mere-elukaid. Neid on seal igasuguseid. Palju sealkandis käinud inimese soovitusel oli meie restoranis Astoux et Brun, http://www.astouxbrun.com/.

Ilusat reisi :)

Kuidas Nice'st Eze-sse ja tagasi mõistlikum minna oleks? Kas rongid käivad tihti? aprilli lõpus nädalake Nices ja ühe päeva planeeriks Eze külastamisele.

Otse Eze'sse rongiga ei pääse. Raudtee läheb mööda rannikut. Küll, aga, viivad Eze-sur-Mer'st shuttle-bussid üles Eze-sse ja tagasi. Saab ka jalgsi mäkke matkata (rada on ca 3 km pikk ja üsna raske). Nice'st Eze-sse saab ka bussiga (number 112) mis väljub Gare Routiere'st (Bussijaam). Eze on väga ilus, aga tervet päeva ära sinna planeeri. Paarist tunnist piisab täielikult. Pigem ühenda ntx Monaco külastamisega.

Ise olen jalgsimatka üles Eze'i ette võtnud. Sõitsin rongiga Nice'ist Eze-sur-Meri ja sealt edasi jala. Oli jah päris raske, aga samas ka VÄGA lahe kogemus, ei kahetse üldse. Kaasa tuleb võtta palju vett ja tasuks vältida kõige palavamat aega. Muidu vaated on suurepärased. Tee on aga kehvavõitu, et mitte öelda olematu. Algab kõik hästi, asfaldiga ja puha, siis tuleb midagi trepilaadest. Seejärel hakkab see trepilaadne asi aina rohkem lagunumaks muutuma ja siis kaob üldse. :) Nii üles- kui ka allaliikumiseks tuleks arvestada vähemalt paar tundi. Eze ise on hästi armas, nagu nukulinn, ja tasub kindlasti külastamist.