Perega talvel Kesk- Ameerikasse

Sooviks tuleval talveperioodil külastada seda kanti, 3 -4 nädalat, omal käel. Arvan siiski et jääks ühe riigi piiridesse. Näiteks Mehhiko, Columbia, või Venezuela. Lapsed 4,12,16, huvi on kindlasti rand, kohalik elu/söök ja vaatamisväärsused, pigem rahulikum kant. Ei soovi ülerahvastatud turistilõkse ja randu. Rahakulutamise soov majutusele pigem keskmine või sellest odavam. Luxhotelle ei otsi.

Venetsueelat praegu ei soovitata, seal läheb aina hullemaks.


Ma ise plaanisin minna Columbiast Cartagenast bussiga Maracaibosse. Aga see mõte laideti maha nii siin foorumis kui ka minu Cartagena korteriomaniku poolt.

Mitte-turistikaid kohti ei oska soovitada, kuna ise neid tavaliselt ei külasta.

Mehhikos ja Kolumbias pidavat kõrge kuritegevus olema. Eriti mitte-turisti kohtades.

Endale meeldisid Lõuna-Ameerika riikidest kõige rohkem hoopis Tšiili ja Argentiina.

Rand samas oli kõige mõnusam just Cartagenas, aga seal on USA turistid hinnad üles ajanud. Alla 50 EUR/öö midagi ei leia.

Venetsueelas pole 4 aastasega suurt midagi teha. Lisaks pead seal riigis väga, väga hoolikalt valima kuhu ja millal lähed. Tungivalt soovituslik on hea kontakt mõne kohalikuga kes sulle adekvaatset siseinfot jagab. Riik iseenesest on äge ja inimesed toredad. Klassikalist turvalist ja hästi sujuvat turismindust sealt ei leia. Pead olema valmis erakorralisteks passikontrollideks, kõikvõimalikeks lisamaksudeks, ära jäävateks siselendudeks jne. Metsik eksootika, mõnes piirkonnas ka ellujäämiskursus.

Kesk-Ameerikast Costa Rica või Belize, Lõuna-Ameerikast aga Uruguay (rahulik+rand).

Tundub,et sealkandis väga meie rahvas ei liigu. Samas vast oskab keegi sinnakanti turvalisse riiki hea hinnaga lende soovitada?

Kui tahad eemale turistidest ja rahulikku kohta, siis Nikaraagua on üks ülimalt vahva koht.  On nii Vaikse ookeani rannik, kui Kariibi mere oma. On vulkaane, rohtlaid (mida läbivad sügavad jõesängid), on tihedat dzunglit ja mangroove. On kohviistandusi, ja muid põllukultuuri, isegi riisi. Inglise keelt palju ei räägita ning pikaajalised kehvad suhted ja suhtumine ameeriklastega on enamik turiste eemale peletanud. Praegu on pisut rahutu ka, seega turistide osas veelgi rahulikum. Ka Costa Rica on väga ok riik, kuna aga on väga rahulikult arenenud, siis regiooni vaieldamatu lemmik turistidele. Hinnad sellised keskmisest kõrgemad.

Salvador on pisut liiga tihe, aga rannikul leiad täitsa mõnusaid puhkuse veetmise kohtasid.
Venetsueela oleks väga kihvt sihtkoht, paraku on ajad seal keerulised ja süüa ei ole neil endilgi. Viimased andmed näitavad põgenike hulga kasvu nii Kolumbiasse kui Brasiiliasse. Venetsueelas puudub praktiliselt põllumajandus ja 96% rahvastikust elab linnades. Mõrvade arv käesoleval aastal on maailma kõrgeim, nii et tee järeldused ise. 
Argentiina on suurepärane valik ning Buenos Aires minu suur lemmik. Midagi nii mõnusat kui lihtsalt olla linnas, kulgeda ja nautida, on raske ettekujutada. Ehk euroopalikum linn, mis on isegi euroopalikum Euroopast. Mul on hea meel, et asjaolud sundisid mind seda nautima mõne nädala. 
Muidugi Peruu oleks koht kuhu minna. Aga kolm nädalat jääks ainult viivuks, et seda nautida. Peruu oleks selline tihe 5 nädalat. Aga kõike seda väärt.
Lõuna- ja Kesk-Ameerikasse ei ole soodsaid lende mitte liiga palju, kuigi aegajalt esineb. Mehhikosse esineb soomlaste turismikorraldajate soodukaid. Aga kui pidevalt jälgida, siis vast 6 kuu jooksul miski näkkab.

Kuidas on hinnatase costa ricas? Keskmiselt? kindlasti piirkonnad kus kallim kus odavam, môte perega minna ca 3-4 ks nädalaks

St siin keegi kirjutas keskmist kôrgemad aga mille keskmisest , eesti keskmisest voi kesk/lôunaamerrika keskmisest
Kas Nikaraaguas pidid praegu mingid rahutused olema?

Arminkohlman! Iga inimese individuaalne  keskmine hinnatunnetus on erinev. Seega ei ole  minupoolse hinnanguga "kõrgem keskmisest hinnatasemest" tegemist "absoluutse tõe" kuulutamisega. Näiteks on USA, palju Aasiat ja veidi Euroopat hinnatasemelt "alla keskmise". Samas näiteks palju Aafrikat "keskmine või kõrgem"! 

:)

Ok pohimotteliselt eesti hinnatase? :)

Tere, tehtud reis 4-aastasega Costa Ricas. V2ga lastes6bralik ja turvaline riik. Keskmisest kallim elu. Soovitan ka Mehhikot ja Panamat. Mehhikosse lennata otse Cancuni ( Yucatani ps ) ja kerge kombineerida sealt ka trip Belize. Oluliselt odavam kui Costa Rica.

Meil laps 3 ne, hea info et lastega ok koht

No mehhikos ja columbias ei julge vist lastehoidjat vôtta blondile lapsele, kui tahta vahepeal ise merel vms käija vms sukeldumas :)) liiga palju dok-e vaadanud vist :)
Ok uurime môtleme ;)
Aitâhh