Kindlus(tus)tunne...

kas tundub Teilegi, et kindlustustasud on tõusnud? kes kui palju üldse kindlustab ennast reisides...ja mille vastu? tänapäeval/hetkel. On see kontinenditi erinev?

Kindlustan enda reisile minnes alati. Hinnatõusu ei oska kommenteerida.

Teen aastase kindlustuse, kogu maailm, max äraolek Eestist 1 kuu. Ja hinnavõrdlus tasub võtta, on võimalik ka täiesti normaalsetel tingimustel ja norm tasu eest ennast kindlustada.

aasta...mida see hõlmab? elu/pagas/tervis/jne?

Jap, ikka kogu kupatus. Olen juba aastaid seda varianti kasutanud.

pole muidugi sobilik...aga mõni soovitus(kindlustusfirma)?...tänan :)

Olen seda linki ka eelnevalt pannud http://www.iizi.net/ Küsisin sealt pakkumist ning saadeti 4 erineva firma pakkumised, mis lähtusid minu erisoovidest. Väga hea teenindus oli, mailidele vastati kiirelt jne.

veelkord tänada...Kurimoor :) vaatan üle.

Minu meelest pole oluline ainult see, kas ja millist kindlustust keegi teeb, vaid nt. kas Kurimooril on ka esinenud kindlustusjuhtumit ja kas asi on sellisel juhul töötanud. Enamusel, kes end kindlustavad, neil siiski midagi ei juhtu, aga huvitav oleks lugeda, kas kindlustuse puhul on ka esinenud probleeme. Ise olen lastega reisimisel rakendanud tervise-, reisi katkemise ja pagasikindlustust. Tervisekindlustus on oma vajalikkust ka tõestanud. Pagasikindlustuse puhul oli mul aga selline situatsioon, et Finnmatkade reisil lõhuti kohver ja hoolimata oma siinsest pagasikindlustusest pöördusin ma ikkagi Finnmatkade poole ja nad hüvitasid mulle uue kohvri maksumusest eelmise kohvri hinna.

Mul sama lugu mis Kurimoorilgi, aastane kindlustus, üle terve maailma, ühe kindlustusmaakleri (ma ei mäletagi millise täpselt) vahendatud aga originaalis Seesamilt. Katab tervise, tõrke ja pagasi ning lisaks ostsin ka ohtliku spordi sinna juurde, sest käin lauaga lumistest ja liivastest mägedest alla laskmas.

Arvestades minu reisimise profiili (aastas vähemalt: üks kuuajane reis kusagil Euroopast ära, üks lumelaua reis Alpidesse, mitu väiksemat otsa tööga seoses Euroopas) siis aastane kindlustus on odavam kui neid kõiki üksi kindlustada ning oluliselt mugavam.

Kindlustus on hea vahend enesetunde parandamiseks, aga oma finantsolukorra kindlustamist see ei pruugi tähendada. Juhtus nii, et abikaasa plaanilise operatsiooni aeg määrati päevale, milleks olid ostetud Londoni piletid. Kaalusime, kas mitte lükata operatsiooni edasi, sest me ei saa koos sõita muul ajal kui just koolivaheajal, aga kartsime ravikindlustusrahade vähesusest tingitud võimaluse operatsiooni toimumise lükkumist lõputusse tulevikku ja jätsime reisi ära. Nüüd menetleb kindlustusfirma juhtumit juba tükk aega ja suhtub meisse kui kindlustuspetturitesse. Edaspidi enam kindlustust ei tee ja võtan riski enda kanda, sest paistab, et kindlustus riske ei kanna

Citybird - sellepärast ongi hea saada pakkumine ühest kohast, aga erinevatelt firmadelt. Valiku tegin koos kindlustusmaakleriga ning loomulikult tasub eelnevalt läbi mõelda, millised on sinu prioriteedid ja kui on eelnevaid kogemusi kindlustuskeissidega, siis lähtuda nende lahendamisest.

Sinuga täiesti ühel nõul. Tähtis on väga hoolega lugeda ka ridade vahelt ja peenikest kirja:) Nt. analoogne tervisekindlustus ei pruugi katta sääskede hammustuste tagajärjel tekkinud tervisekahjustusi. Aga mul siis ka küsimus, et kas Sul esineb ka reaalselt tekkinud kindlustusjuhtumeid ja kas need on leidnud normaalse lahenduse. Õpetlik on muidugi alati lugeda teiste negatiivseid kogemusi (kuigi see kõlab halvasti).

Pagasijuhtumit mul olnud ei ole, küll on olnud üks päris korralik tervise juhtum välismaal, mille käigus rakendus ka tõrge ja samuti tervisejuhtum kodumaal, mille käigus rakendus ainult tõrge. Kindlustusseltsid olid If ja Ergo ning mõlemad juhtumid leidsid (enamvähem) positiivse lahenduse.

Negatiivne oli Ergo puhul see, et kuigi ravirasti määruse kohaselt tohtis vigastatut ainult lamades transportida, siis Ergo ostis koha äriklassi, kus vigastatu, kes ei tohtinud istuda pidi lennuki maandumiseks ja õhku tõismiseks ikkagi istuma. Et tegemist oli selgroomurruga, siis vigastatu ei tohtinud 4 kuud istuda - st tegemist ei olnud mingi mugavuse küsimusega meditsiiniliselt vaid reaalse ohuga.

IF-ile etteheiteid ei olnud. Ergo kiituseks võib samas seda öelda, et mind, kui kindlustusvõtjat usuti. Kogu asja kompenseerimiseks piisas ainult avaldusest ja ühest selgitavast telefonikõnest. Ning kompenseeriti isegi selliseid pisikesi detaile nagu mäepilitist kasutamata jäänud osa.

Ma pean õnne tänama, siiani ei ole pidanud kindlustusfirmadega reisikindlustuse osas maid jagama. Valikute tegemisel olen lähtunud sõprade-tuttavate kogemustest.

Kas see 940.-, mis iizi.net lehel pakuti, kindlustusandja QBE, on hea hind ühe aasta reisikindlustuseks?(pole varem aastast kindlustust ostnud, seega ei tea seda õiget hinda) Kas QBE saab usaldada?

QBE olen varasemalt kasutanud, jättis täiesti ok mulje (teistest suurem tervisekindlustuse summa + lisad). Tasuks vaadata eraldi üle, kas antud pakett kehtib USAs - QBE osade pakkumiste puhul ei kehti (minule oli just oluline, sest mitu USA reisi oli kavas).

Endal on hetkel Seesami aastane läbi iizi.net (maksis koos pagasi ja tõrkega 1000 - kogu maailm).

Mida peaks kindlasti jälgima on see, et mida kaetakse pagasi varguse puhul (või millegi varguse puhul pagasist). Konkreetne näide, et Itaalias turul varastati mõlema sõbrannal mp3 ära, üks kindlustusfirma kattis küllaltki suure osa selle maksumusest, teise firma kindlustuse makse oli küll kordades suurem, kuid ei katnud mitte midagi (oleks katnud ainult paketireisil hotellitoast varastatu vms). Lugege tingimusi ja küsige üle!

Mina soovitan reisikindlustust võtta Ergo Kindlustusest, neil on kõige laiem kate ja kõige vähem välistusi. Välistuste osa on just see, mida tuleks eriti hoolega lugeda, kui mõne seltsi kasuks otsustad.

Hilineva transpordi tõendamiseks piisab enamasti ka nt fotost, kus on näha rongi/lennuki ajagraafik ja näidatud, et see hilineb.

Aastast reisikindlustust tasub võtta kui reisid vähemalt 2-3 korda aastast. Kord aastas puhkajale see nii mõtekas ei ole.

Tänaval apteegist abi saamise kohta - pead olema kindel, et tead, mida sul vaja ja et sinust ka õigesti aru saadakse. Muidu võid ka täielist suvalist kraami saada, mis su probleemi kuidagi ei lahenda vaid pigem hullemaks teeb.

Isiklikult kõige paremad kogemused seni If reisikindlustusega. Nüüd aga kasutan Swedbanki reisikindlustust, sest nende tingimused tundusid IF omadest paremad ja välistusi vähem. Samuti sisaldab kindlustus nii meditsiiniabi kindlustust (suuremas ulatuses kui IF) kui ka eraldi õnnetusjuhtumikindlustust.