Klassilõpu reis. ABI!

Nimelt tahaksime klassiga minna 9'nda klassilõpureisile bussiga, ehk oskate pakkuda kuhu(väljaarvatud. Venemaa,Läti,Leedu) tahaks natuke kaugemale. Võibolla ju viimane väljasõit meil kõik koos? kui palju läheks maksma? ja mis firmaga saaks odavaimalt? Ja selline abi oleks tore kus oleks olemas kõik mida teha ja külastada. Klassijuhataja meid sellejuures ei aita kuna ei viitsi korraldada.

Oleksin tänulik igasuguse abieest.

Stockholm - laevaga, Praha bussiga. Muud reisid läheksid juba kallimaks. Itaalia La Stradaga 4000 kanti. Aga see et Leedu ei huvita? Kas tõesti Palanga, Klaipeda - Nida käidud?

http://www.vmreisid.ee/content/koolireisid.html

Kuid kas selleks peab sõitma välismaale, et olla viimast korda kõik koos?

Naabrimees - Sul on õigus, ei pea! Aga asi selles, et me tahaks. :) Variandid .. - klassiga oleme juba käinud laevaga Helsinki-Stockholm. Ja Leedus ka.

Kas kõik klassikaaslased saavad reisist osa võtta?

Me teeksime reisi vist koos paralleel klassiga kokku tuleks meid kuskil üle 34'ja :)

Siis ei oleks see reis ju "kõik koos".

:D Ma arvasin, et sa küsid selle põhimõttega, et mida rohkem inimesi seda soodsam .. Klassis rääkides on praegused vastused kõigil jah, et tuleksid. Meil pole terve aasta ühtedi reisi olnud ja kõik on oma raha ka kogunud.

Klassijuhataja meid sellejuures ei aita kuna ei viitsi korraldada.

Appi... uskumatu. Aga mis teha, ega inimest sundida ei saa. Ehk on tal muid tugevaid külgi siis...

Võtke lapsevanemad appi. Ideid võite muidugi ise pakkuda ja valida ja uurida, aga päris korraldamisega võite jänni jääda, kui tublid te ka poleks.

Siinsamas tripis on klassilõpureisidest kirjutatud ka, ning igasugu ideid antud, otsige :)

Minu tuttava lapsed käisid eelmisel aastal klassiga Poolas, seepärast soovitan: Varssavi, Krakowi vanalinn, Zakopane, Wieliczka soolakaevandus, Jasna Gora klooster jne. Käiakse ka Krakowi veepargis. Reis kestis 5-6 päeva.

Aga tehke stiilikas - näiteks Taani Legolandi (bussiga läbi Rootsi) või hoopis Muumimaale või külla Jõuluvanale, mis siis, et suvel. Poola mererannik oma kuurortitega on kindlasti mõnus. Ainult et seal hotellides nad kooliekskursioone juba kardavad...

Ma mõtlengi päris stiilikat - riietute armsalt lapsikult, võtate pulgakommid kätte, patsid pähe ja möllate...

to seesealt- väga vägev idee. Eks ma koolis räägin.. Aitäh teile pakkumiste eest!

Pole sel klassijuhatajal häda midagi. Arvestades tänapäeva trende, on lausa loomulik, et klassijuhataja ei hakka organiseerima laste joomareise. Aeg-ajalt ilmub ajakirjanduses artikkel nendest halbadest öömaja omanikest ja töötajatest, et segavad latsekeste läbustamist, lõhkumist või lihtsalt korralikku joomingut.

Kas kõik reisile soovijad on oma vanematega reisist rääkinud? Kõigepealt uurige välja, kui kallis reis on jõukohane. 5-6-päevane Poola või Tšehhi reis läheks maksma ca 3500, kui osaleb vähemalt 40 inimest. lisaks veel taskuraha (lõuna-, õhtusöök, vaatamisväärsuste külastamine jne). Kas iga lapsevanem suudab 5000 krooni maksta. See, et lapsed tulla tahavad, ei tähenda, et reis nende vanematele jõukohane on. Arvestades praegust majanduslikku olukorda võiksite minna hoopis Jurmala veekeskusesse.

Vabandust Toivo, olen samuti lapsevanem ja võin sulle kinnitada, et selliseid klassijuhatajaid siiski on ja kuna meie pubekas tol ajal klassivanemana hädas oli, aitasin teda ise. Nüüd saab ta juba ise hakkama reisikorralduse algteadmisi õppides gümnaasiumi viimases klassis. Vat sedaviisi :D.

Kahju et Venemaa nimekirjast välja jääb.. Mis sest et nad on lähedal ja naabrid - muu maailm sõidab just sinna! Kuigi ma muu maailma eksootikat kah üksjagu näinud olen, eriti ei viitsigi kuskile enam reisida, või kui ehk pensionieas jälle, siis mulle on kõik mu Venemaa reisid küll palju selgemalt meelde jäänud kui suhteliselt ilmetu ja praeguseks juba nii eesti-sarnane Euroopa. Peterhofi purskkaevudele ja Peterburile oma Neevaga on siiski raske võrdset leida, või Pihkva-Mihhailovskoje kant, kus kirjutas luuletusi Pushkin, mis küll on ehk kauneim sügisepoole - hommikuhallas lagendikud üksikute suurte puudega, maiku ainult Venemaal võimalikest suurtest avarustest, sügisvärvides salud, külad kus kirikuväravas vanamutid müüvad nii suuri õunu et ämbrisse mahub neid ainult 5 tk... mingid päris vahvad puithooned ööbimiseks (kuna sinna sõidab neid kirjandustundidest ajendet klassiekskursioone sügiseti üksjagu kokku). Laevaga Peterburi vist hetkel ei saa? muidu soovitaks ühena küll seda.

Koostage reis ise! Nii tuleb ainult teile omane reis ainult teile ette tulevate ja meelde jäävate juhtumistega. Küsige nt Czech Airlinesilt pakkumist 34 inimesele, teile kehtivad veel alla 25aastaste sooduspiletid ja tuleku-mineku saate sättida nende vähem koormatud päevadele. Vaadake, kuhu lendavad Eestist soodsalt odavliinid ja broneerige varakult. London lennukiga võib nii osutuda lähedasemaks ja ka odavamaks kui Vilnius bussiga! Kuigi ärge nii suurt sihtkohta valige - liig palju kulutate transpordile aega ja vaadake et sihtkoht teie koosolemisele liig suureks konkurendiks ei saaks ;) - Londonis hajuksid tüdrukud kohe shoppama :P jne. Valige mõni väiksem imponeeriv sihtkoht ja tehke veidi veebitööd - et mida seal veidi vaadata on ja leidke ka mõni odav hostel ööbimiseks. Kui eesmärk on peamiselt viimast korda koos olla, siis ei tasu ju seda rõõmu rikkuda hirmsasti mingile maailmakuulsale vaatamisväärsusele sabatamisega. nt Amsterdam võiks olla kena, piisavalt intiimne, haaratav, käige ära Van Goghi kunstimuuseumis, seal viimasel korrusel on lisaks ka teisi tema kuulsaid kaasaegseid - Monet nt, see võib jääda mõnele teist ainsaks selle taseme kunstielamuseks kogu eluks! Ja ülejäänud aja jalutage piki kanaleid ja väljakuid ja nautige kevade lõhna õhus. Mõni teist eksperimenteerib maagiliste seente või oopiumikoogiga :-O on mida hilisematel kokkutulekutel vanas eas meenutada :). Euroopa ilusaimaid kinosid, umbes Vene Draamateatri stiiilis uhke ehitis http://www.pathe.nl/tuschinski näitab viimaseid filme.. nb! filmi keskel on puhvetipaus! :) Amsterdami ööklubid on piisavalt uudsed ja erilised, üks vist asus mäletamisi kirikus, st kunagise kiriku allesjäänud seinte vahel. Tänavakohvikuid lademes.. Ehk keegi lapsevanem veidi aitab korraldamise ja läbimõtlemisega. Säästate selle raha mille mis tahes reisikorraldaja muidu oma tasku paneb ;), kuigi alati võite ka küsida võrdlevaid pakkumisi firmadelt - küsimine ei maksa midagi! ;) ja see annab perspektiivi.

Lõpuks: makske igaüks paarsada krooni rohkem, kellele see probleem pole, tehke reis välja mõnele klassikaaslasele kes seda ise ei suuda lubada (aga vääriks :). Andmisrõõm ei küsi vanust!

Ma ei ütle midagi kasulikku, aga öelda tahaks eelmisele kirjutajale - hästi öeldud, eriti lõpuosa. Respect! PS! Amsterdam on kindlasti väärt koht, kuigi... ;)

Nile Delta, väga huvitav ette paneks. Ja samuti see lõpulause oli väga hea, polekski vist ise sellepeale tulnud kui keegi juhuslikult tulla ei saaks :) Eks ma hakkan nüüd uurima!

Praha - Karlovy Vary - Karlštein

2890.- EEK. 05.06. – 10.06; 13.06. – 18.06; 11.07. – 16.07; 12.08. – 17.08.2009

http://www.virureisid.ee/

olen ise virukatega reisinud ja ainult positiivsed kogemused. Ma küll ei tea, kas nad kooliekskursioone teevad - aga küsida ju võib ikka.

Uuri, uuri moosipall, aga otsige endale tõesti üks lapsevanem abiks. Paar aastat vanem inimene võib vahest jube head nõu anda, usu mind :D!