Koeraga Läti-Leedu

Hei!

Ehk oskab keegi abiks olla ja soovitada kohti kuhu minna näiteks Leedus aga, et ka koer oleks lubatud :)

Tundub, et välismaal need reeglid natuke rangemad ja sooviks saada natuke eel infot, mis võib meid ees oodata. 

Kindlasti kui oskate soovitada ka ööbimiskohti, mis oleks loomasõbralikud on ka need tere tulnud :)

1
2

Chihuahua või rotveiler? Hiljuti Läti karavanparkides oli neid igasuguseid.

1
0

Vaata Bookingust kas lemmikloomad on lubatud. Ise käime koertega näitustel ja teistmoodi ei saagi. Tavaliselt on lemmikloomad lisatasu eest, olenevalt suurusest.

1
0

Kui öömajadest jutt, siis on asi lihtne, bookingu valikutes on ka lemmiklooma lubatavuse kohta võimalik märge teha, nagu päike juba ütles, aga enamasti küsivad looma eest suurusest olenemata ühesugust lisatasu, nii chihuahua kui rotveileri eest sama hind. Meil on pomeranian, see ka nagu taskukoera mõõtu rohkem, aga mingit hinnaalandust küll kusagilt ei ole täheldanud. Isegi juhul, kui broneerimisel öeldakse mingeid lisatasusid mitte kaasnevat, tuleb majutusasutuselt ikkagi peatselt teade, et loom läheb maksu alla.

Muude atraktsioonidega on nii ja naa. Kirikusse ja spaasse koeraga ei üritagi, kontserdile ja teatrisse vist ka mitte. Mõnel juhul saab koera paariks tunniks ka hotellituppa jätta, eeldusel, et ta seal omapäi karjuma ei hakka ja toateenindajat nahka ei pista. Sellisel juhul oleks viisakas toa uksele jätta vastav teade, paljudes hotellides on ukselingi külge riputatav infolipik olemas. Näiteks spa protseduuri ajaks. Me ei ole koera ka hommikusöögile kaasa võtnud, seal ta hakkab lunima, aga toas istub omapäi rahulikult, pärast saab hea käitumise eest preemiat.

Muuseumites esineb erinevaid suhtumisi, isegi mõnda vabaõhumuuseumi ei taheta koera lubada. Loomaaed peaks vist kah olema arusaadavalt keelu all. On olnud ka nii, et muidu koera ei lubata, aga pistan ta kõhukotti, siis pole probleemi. Näiteks ühistranspordis või mõnes muuseumis.

Üldiselt tuleb endale aru anda, et koeraga reisimisega kaasnevad teatud piirangud, aga loodusmatkad, vabaõhuüritused ei tekita probleemi. Eelkõige tuleks loomaga reisi planeerida selliselt, et see ka koerale midagi pakuks. Koer pole tundetu rekvisiit, ikkagi hingeke oma soovide ja vajadustega. Meie kutsale on uute loodusradade avastamine alati väga põnev olnud, seetõttu me sobime koos reisima. Muude planeeritud huviväärsuste kohta saab eelinfot nende veebidest.

5
0

Unustasite lisada et kaasas peab olema lemmiklooma pass ja tehtud vastava riigi nõuetele vaktsiinid, kuigi piire pole pole välistatud et teid peatab liikuv piiri patrull või tark politseinik

2
0

Lätis ja Leedus koeri vist päris ära ei sööda, aga on kohti, kus seegi võimalik.

1
2

Koreas süüakse kindlasti ja kui koeral on tervisehädad, siis on uus ülemaailmne pandeemia tulekul!

1
3

Kui soovite Riias ka peatuda, soovitan soojalt Two Wheels nimelist kohta - kontrollitult koerasõbalik, muidu ka hea hinna-kvaliteedi suhtega koht, hommikusööki saab ka ja on ägedas piirkonnas. https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g274967-d4878382-Reviews-Two_Wheels-Riga_Riga_Region.html

2
0

Pass sai tehtud ja vaktsiinid ka olemas. 
Nagu aru saan siis majutuse koha pealt pean igal juhul ette helistama ja uurima, et mis lisatasu eest nad koeri lubavad (isegi kui see infos puudub). 
Oleme ise ka pigem sellised inimesed kes pigem liiguvad ringi vabas looduses kui seinte vahel kuskil :) 
Soovikski teada, et ehk oskate soovitada kohti, kus on kas terviserajad või vaatamisväärsused väljas mida saaks koos koeraga külastada. 

Näiteks kas ristimäele võib minna koeraga?

0
0

Ristimäele vaevalt, et koeraga lubatakse. Need teed seal mäel mis kulgevad ristide vahel on ikka väga kitsad-kaootilised, ristid ripuvad maani jms.

0
0

Üleeile broneerisin hotelli Klaipeda lähistel. Eile tuli majutusasutuselt teade, et soovivad koera eest 10EUR/öö lisaks. Selline juhus oli mul esmakordne, et iga öö eest võetakse, tavaliselt on koeramaks ühekordne kogu perioodi kohta, vahemikus 5-15 EUR, kui üldse. Muidugi kui iga öö ise kohas veeta, siis pole vahet, pikemal peatumisel on erinevus sees. Mitte et see midagi muudaks ja ma selle lisa tõttu reisi ära jätaks, aga lihtsalt infoks, et on erinevaid suhtumisi.

Üldiselt näib seis nadi olevat, 90% hotellidest on juba kuu varem täis broneeritud ja valik üpriski kitsaks jäänud. Rahvas on nähtavasti reisipisikust hullunud ja teevad kõik tagantjärele, mis varem tegemata jäi.

Ristimäe künka otsa pole koera kaasa vedanud, jalamil tiiru oleme teinud, siis jääb autosse ootele, aknad muidugi lahti. Hakkab veel mõne risti peale jalga kergitama, ei tundu viisaka mõttena.

Koeraga olen veel käinud Lätis Münchauseni loodusrajal, Sigulda looduspargis koos Turaida lossiga ja Tervete looduspargis, Leedus pole koeraga varem käinud, aga nüüd plaanin põigata Neringasse. Kui kuhugi sisse tahan astuda, läheb koer kotti või ootab autos. Pikalt ma tal oodata ei lase, tundideks ära ei kao.

Söögikohtadega on nii ja naa, suvel tarvitan nii ehk naa enamasti vabaõhurestosid ja -kohvikuid, aga on ka nendegi hulgas leidunud koerakeeluga kohti. Õnneks on söögikohti kõikjal piisavalt ja lähen lihtsalt  järgmisse, enamasti ollakse ikka koerasõbralikud.

2
0

Otsisin ise just samasugust infot, kuhu minna koeraga ja leidsin sellise huvitava kaardi:

http://www.dogintravel.com/en/map-locations/?fbclid=IwAR1hSG-EhJqXSuYalhBIuYMRxt8VhcSk5IB-9rz6FL4OXuNspcot-G84XhM

Läti ja Leedu kohta just vägapalju pole (suuremad linnad olemas). Aga infot kui on plaanis kaugemale sõita on päris palju.

0
0

https://www.travelnuity.com/dog-friendly-lithuania/ vaata siit alt paar kohta kuhu näiteks saaksid minna. Ristimäele võid ikka koeraga minna aga ole ikka ettevaatlik seal. Ja nii palju kui ma mäletan, on Läti ja Leedu suhteliselt koera-sõbralikud aga eks muidugi oleneb ka, kuidas su koerad käituvad ja kasvatatud on.

0
0

Booking.com tuleb valikuks panna "lemmikloomaga lubatud" ja siis tulevad need majutused, kuhu võib koeraga minna. Edasi peab vaatama, kas peab kirjutama neile koerast või mitte, osad kohad võtavad raha, paljud mitte. Jurmalas on Lielupe Semarah, nemad lubavad koeraga, aga võtavad öö eest raha.  Palangal on Meguva Resort spa, seal on hea koeraga olla, palju ruumi ja jalutamise kohti.  Restoranidest rääkides,  kui sõidate autoga Läti poole, siis Ainazi tee ääres on restoran ja hotell Plavas, nemad lubavad koeraga nii hotelli kui restorani, saab nii õues kui sees istuda. Soovitan seda kohta, suurepärane toit ja teenindus. Riias on vähe restorane, kuhu ei lubata koeraga, seal ei ole meil kunagi probleeme olnud. Need restoranid, kus on väljas terrass, nemad lubavad alati seal koeraga käia. Suured kiidusõnad Ventspilsi linnale, see on üks koerasõbralikumaid kohti kus oleme Baltikumis käinud, palju hotelle kuhu lemmikuga minna ja need restoranid, kus oleme käinud, toovad küsimata koerale alati veekausi.

1
0

Palanga lähistel, mõni km Klaipeda poole, on kohe spetsiaalne koerte rand, kavatseme seda külastada, polegi varem taolist nähtust kohanud. Ma loodan, et kahejalgsel lubatakse ka seal sulistada:)

0
0

viktor54  ei tea palju sa oled koertega reisinud, aga mina olen alati maksnud iga öö eest ka koerad eraldi , meil oli 3 koera ja kümnekas on hea hind, 15-25 per koer pole ka üldse haruldus[

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased