Koeraga lennukis üle ookeani

Sooviksin lugeda kogemusi, kuidas on kulgenud ookeaniülesed lennud lemmikloomaga reisijatel. Nimelt on plaanis see teekond ette võtta ning just väikese koeraga (kääbussnautser). Kas koer on sõltumata suurusest alati pagasiosas, kas see on erinevatel lennufirmadel erinev, kui kallis see lend võiks olla (teie kogemused), mis on olnud probleemid. Hakkan uurima ka konkreetsete lennufirmade lehekülgi, aga praegusel hetkel huvitaks just kogemuste kuulamine.

Soovitan sama küsimuse esitada www.koertekoda.ee

Sooviksin lugeda kogemusi, kuidas on kulgenud ookeaniülesed lennud lemmikloomaga reisijatel.

Hästi on kulgenud. Mitte küll ookeaniülene aga Tai ots, ümberistumisega Frankfurdis.

Nimelt on plaanis see teekond ette võtta ning just väikese koeraga (kääbussnautser).

Parem kui koer maha jätta.

Kas koer on sõltumata suurusest alati pagasiosas

Jah.

kas see on erinevatel lennufirmadel erinev

Ei.

kui kallis see lend võiks olla (teie kogemused)

Seda pead lennufirmast küsima. Neil on kindlad tariifid. Ei mäleta palju läks.

mis on olnud probleemid

Pole olnud.

Hakkan uurima ka konkreetsete lennufirmade lehekülgi

Mõttetu tegevus. Parem helista.

Kas sul lemmiklooma pass on ja kõik vaktsineerimised tehtud?

Edu!

Tere! Ei ole küll kogemust, kuid olen natukene uurinud seda teemat, kuna endalgi väike koer. Kuni 8 kg koerad (lemmikloomad) saavad salongis kaasa sõita, kuid peavad olema puuris. Hindade jm kohta ei oska öelda, kuid kindlasti on palju paberimajandust. Kui endal käidud, siis jaga kogemust:)

Siin natuke finnairi tingimustest, aga alati parem helistada lennu firmasse. Pole küll üle ookeani lennanud koeraga, aga Euroopa sisesel lennul oli 8 kilone taksi pagasis.

If a pet (a dog, cat or rodent) plus its transportation box weighs 8 kg or 18 lb. or less, it can be transported on scheduled flights with the passenger in the cabin, except in Business Class on the Boeing MD-11 and Airbus A340, where no bags are allowed under the lie-flat seats. Animals over 8 kg or 18 lb. are always carried in the hold, as are animals travelling alone as cargo and animals travelling on Leisure flights. Only a limited number of animal are allowed in the cabin and in the hold of the aircraft. S

To some countries, such as Great Britain, Ireland, Hong Kong and Australia, pets are allowed only as cargo due to local restrictions. See also Pets.

What does it cost to transport an animal on a flight? The price of transporting an animal depends on the route and the weight of the animal. Price information for the transport of an animal travelling on the same flight as the passenger can be obtained from Finnair Customer Care Center in Finland, tel. +358 600 140 140 (3.04 euros /answered call + local network charge), and for the transport of an animal as cargo from the Finnair Cargo telephone service in Finland, tel. +358 9 818 501 .

What vaccinations does an animal need? The embassy of the country in question will know about the necessary vaccinations. Information about vaccinations for animals imported into Finland can be obtained from the Finnish Food Safety Authority.

Other guidelines about animal transportation An advance booking is always required when transporting an animal. The animal can be booked on the same flight as the passenger by calling Finnair Customer Care Center, tel. +358 600 140 140 (3.04 euros/answered call + local network charge) and an animal being transported as cargo can be booked through the Finnair Cargo telephone service in Finland, tel. +358 9 818 501 . As only a limited amount of pets are allowed on the same flight, it is advisable to reserve space for the animal when you book your own flight.

See also Cargo Internet pages for further information about transportation of animals as cargo.

Kirjuta kindlasti, nagu Kurimoor soovitas, koertekotta, seal on kodaline siimline, kes rändab kogu aeg oma koertega üle lombi.

Mina olen oma väikese koeraga usas käinud, mul oli ta salongis. Salongi lubatakse sõltuvalt lennukompaniist kas kuni 6 kg või kuni 8 kg koeri. Ainuke probleem mille võiks välja tuua on see, et lend on pikk ja koera ei saa pissitada. Seega, on parem koerale, kui ka endale, et on öölend, siis ta ka rahulikum ja magab.

Kui ma lendan sinna ütleme 12 tundi, kas see on eetiline, et kiisuke või kutsuke peab oma pisikeses puuris selle aja sirutamata veetma? Kui ta teeb oma loomulikke hädasid, kas see kaasreisijaid ja ka sind ennast ei häiri siis? Poopy saad küll tualetti viia, kuid pissihais käiks küll ju üle salongi. Seletage täpsemalt, kuidas see lennureis möödub.

Ei ole küll kogemust, kuid olen natukene uurinud seda teemat, kuna endalgi väike koer. Kuni 8 kg koerad (lemmikloomad) saavad salongis kaasa sõita, kuid peavad olema puuris.

Ei ole küll kogemust aga targutada tahaks kangesti, eks? Kuhu sinu arust lennuki salongis see "puur" minema peaks? Kui välja mõtled, anna teada!

Ja mis "paberimajandusest" sa ajad? Koeral peab pass olema, vaktsiinid tehtud ja sihtkohas pead mingile paberile allkirja andma. Kogu "paberimajandus".

Kui ma lendan sinna ütleme 12 tundi, kas see on eetiline, et kiisuke või kutsuke peab oma pisikeses puuris selle aja sirutamata veetma?

Eetiline? Kas on eetilisem koer hüljata? Kassidest ma ei räägi, neil on niikuinii suva, need võid rahuga maha jätta. Aga koer.

Pealegi, kui koeral just mingit põiepõletikku pole siis enne lennukit tühjaks lastes jõuab ta 12 tundi põit kinni hoida küll, number kahest rääkimata.

Kui ta teeb oma loomulikke hädasid, kas see kaasreisijaid ja ka sind ennast ei häiri siis? Poopy saad küll tualetti viia, kuid pissihais käiks küll ju üle salongi.

Loomulikult häirib kui mingi kassikusehais üle lennuki käib. Koertega seda häda pole.

Seletage täpsemalt, kuidas see lennureis möödub.

Paned koera kasti, sulged ukse, viiakse lennukisse, pannakse "trümmi", tuli kustub, koer jääb magama ja tal on mugavam kui sinul turistiklassi salongis. Ta saab pikali olla ja lebotada. Mis siin nii müstilist on?

Rahu, ainult rahu. Kõigepealt ei tasu unustada, et erinevatel riikidel on lemmikloomaga reisimisele erinevad nõudmised. Näiteks Rootsi ja Inglismaa nõuavad antikehade tiitrimist tunnustatud laboris, Soome nõuab enne reisi sooritatud ussirohu andmist jne. Täpsemat infot saab: http://www.vet.agri.ee/?op=body&id=57 Kindlasti tasub lennufirmalt täpsed tingimused üle küsida, eriti pikkade reiside puhul.

Mul mõned kogemused kassidega lendamisel, vahest on abi. Kanadasse lendamisel Czech Airlines-ga kassi lisatasu sinnasõidu eest oli ca 2000 EEK. Kass peab olema puuris või pehmes lemmiklooma kotis, mis mahub eesoleva istme alla, tavaliselt suurusjärgus 303040cm, seda tuleb iga lennufirma käest täpselt järele uurida. Lennu ajal peaks lemmik olema puuris või kotis. Veel on kogemus lendamisel kassidega KLM-ga Holland-Eesti. Kassi lisatasu on kg hinna alusel ning jäi 1000 EEK kanti, kassid olid pehmetes kottides ning salongis. See muidugi oluliselt lühem ots kui üle Atlandi. Lähitulevikus plaanis minna kolmeks kuuks USA-sse ning ka üks kass kaasa võtta. Lend seekord SAS-ga ning kassi lisatasu on ühe suuna eest 150 USD. Kindlasti tuleb lemmik enne lendu ja soovitavalt vahetult pärast piletite bronnimist piletile lisada, seda tavaliselt otse lennuliini infotelefonile helistades. Kohe seetõttu, et paljudel lennufirmadel on kombeks lubada max 2 looma salongi ning seetõttu kes ees, see mees. Reisibüroo kaudu ei soovita seda asja ajada, kipub olema muret oluliselt rohkem kui vaja. Kasside puhul on meil olnud küll liiv väikese kastiga nende jaoks kaasas, kuid elu on näidanud, et nad eelistavad oodata, kuni on jõutud hotellituppa :)

Mina lendasin oma 4 kg puudliga LAst Frankfurti ja tagasi Air Indiaga. Koer oli salongis plastmass puuris. Vahepeal votsin ta sealt valja (see ei ole lubatud) ja ta magas minu korval istmel teki all ja keegi ei pannudki tahele, et lennukis on koer. Ta on ka aareltult rahulik koer. Arst soovitas talle enne lendu yhe rahusti anda, aga seda polnudki vaja. Ta magas kogu aja. (lend ca 10 t + ooteaeg). Maksma laks yks ots $120, salongikoera arvestatkse kui lisapagasit. Ja istuma peab koige viimases reas. Kuna lend on pikk siis ei soovita koerale vahetult enne juua/syya anda, et ei tekiks vetsuhada. Samas igal lennukompaniil on erinevad reeglid ja koik ei luba koeri salongi. Pagasisse on aga koera anda ohtlik, sest on olnud juhtumeid mil koer ei ela seda kogemust yle ja reisi lopuks teda lihtsalt pole enam.

Samas pead enne pileti ostmist jargi uurima, et kas seal lennukis juba pole bronnitud koeri, sest tavaliselt lubatakse salongi vaid 2-3 koera. Ja kindlasti peavad koik arstipaberid korras olema, aga seda pead uurima juba riigi konsulaadist, mida vaja on. Saksamaale (EUsse) minekuks oli vaja mikrokiip ja lisaks igasugu pabereid.

Head reisi.