Koeraga Türgisse

Tere. Sooviksin teada, et kas keegi on oma lemmikloomaga Türgisse reisinud, sooviksin teada mis vaktsineerimised ja dokumendid on vaja korda ajada. Kas siselennu ajal võib Türgis koer süles olla(või istme all, oma kotis) ja kas on probleeme olnud. Mõtlesin, et uurin ennem natuke maad, kui lennujaama infoliine kulutama hakkan. Tänud.

Sooviksin ka mainida, et koer on väike 3kilone.

Lennujaamaga pole midagi teha, konkreetse lennufirma reegleid tuleb teada.

To marks66. vabandan oma võhiksuse pärast, plaanis esimest korda lennata. Ja t'naud koertekoja lehe eest.

Kardetavasti ükski lennufirma ei luba koeral salongis lahtiselt süles olla. Väikesed koerad palutakse minu teada paigutada siiski transpordipuuri - mõõtmed saab (ja tuleb kindlasti enne puuri soetamist) küsida lennufirmalt. Kindlasti tuleb väga täpselt lennufirmaga läbi rääkida nende tingimused looma transpordiks enne piletite ostu, sest usun, et Te poleks väga õnnelik, kui saate viimasel hetkel teada, et koer läheb puuriga pagasi juurde (kus on keskeltläbi +5 C). Nõuete küsimisel soovitan kasutada e-maili, sest siis on, millele toetuda - telefonivestlus võidakse "unustada". Euroopa Liidus reisimiseks on minimaalselt vajalik: mikrokiip, europass, kehtiv marutaudivaktsiin. Need on vajalikud just peamiselt hiljem Eestisse tagasipöördumiseks kuivõrd Türgi jääb EList väljapoole. Edasi saab juba uurida sihtriigi nõudeid nende enda tolli koduleheküljelt. Võib ka üle küsida lähimast veterinaarkeskusest. Loodetavasti saate reisi muredeta planeeritud!

Trixibelli juttu saab vaid kinnitada, Loomad ei tohi lennu ajal tõepoolest salongis viibida.

Tegelikult päris nii ei ole, et loomad salongis viibida ei või. Alla 8 kg- seda siis koos puuriga võivad salongis olla. Üle 2 looma ühele lennule ei võeta. Tallinnast näiteks Itaaliasse maksis selline looma koht 50 euri. Broneerimisel pead teatama, et soovid loomale kohta. Muidugi on igal lennufirmal omad tingimused.

Salongis võib, aga ma ütlesin, et lahtiselt süles tõenäoliselt mitte!

Omadest kogemustest - koer ei pea olema transpordiboksis, vaid võib olla ka pehmes kandekotis (see peab olema pealt suletav). Lennu ajal olen vahest võinud koera sülle võtta (v.a õhkutõusu ja maandumise ajal). Parimate firmade puhul on pakutud koerale lennu ajal ka juua. Kõik on kinni konkreetsetes teenindajates, mitte niivõrd lennufirmas.

Minu jaoks on see hea uudis et koera saab ka salongi võtta. Peab siis jälle koera võtmise peale mõtlema hakkama :)

Lisaks veel - odavlennufirmad lemmikloomi ei lennuta. 8 kg piirang on loom koos boksi või kotiga.

Odavlennufirmadest Norvegian igatahes lennutab.

Lihtsalt huvi pärast küsin et mia kuradit sa seda koera kaasa tassid? Kas pole kellegi hooleks jätta või arvad et koer on stressis ja vajab keskkonnavahetust?

Aksel, kui ma tahan, siis mul on võimalus oma koeraga ka kuu peale sõita.

See siin on foorum kogemuste jagamiseks kasvõi seapõrssaga reisimiseks/ lendamiseks :)

Vaidlus, kas lemmikloomaga on vaja reisida või mitte, läheb samasse kategooriasse, et kas titega on vaja ikka lennukisse ronida. Lemmikloomaga reisimiseks on mitmeid põhjusi ja ainult oma lemmikust mitte hooliv inimene tassib oma looma niisama kaasa (ok, on mõningaid erandeid ehk siis endalgi on kodus üks selline koer, kes eelistaks pigem minuga ringi lennata, kui kodus hoidjaga olla). Minul on koertega lendamise põhjuseks olnud näiteks Eestis haruldase tõukoera ostmine välisriigist (lennureis paar tundi, autoga min ööpäev). Samuti käin ma oma koertega kaugematel näitustel pigem lennukiga, kui sõidan mitu ööpäeva autoga mööda Euroopat ringi. Samuti kui ma elaksin välisriigis ja tuleksin pikemaks ajaks Eestisse puhkama, siis võtaksin oma lemmikloomad kaasa.

Kas ma oma lemmikjõehobu, kes kaalub natuke rohkem kui 8 kg, tohin ka salongi võtta?

Kusjuures osad lennufirmad lubavad kuni 5 kilo salongi kaasa võtta. Meie lendame ka kogu perega pidevalt Eesti ja Itaalia liinil ning kòik pereliikmed alati kaasas, nii laps kui peni! See pole üldse mingi vaidlus, MIKS keegi looma või lapse kaasa võtab. EL välja pole me veel lennanud, Euroopa siseselt piisab sellest, mis eelnevalt mainiti.