trip-krainetrip-ukraine-dark
Koh Chang

Kas keegi märtsi algul Koh Changis?

Veebruari lõpuni Koh Chang, siis Ko Kut

Jah, kuni 13.03. Koh Changis ja teistel ümbruskonna saartel.

Pistrik...kirjutasin sõnumitesse.

Enamus hotelle ei paku hommikusööki. Mis hinnaklassis on saarel toitlustamine?

Hommikusöök on kindlasti pea kõigis hotellides olemas. Toitlustamine on Changil seinast seina ja läbisegi, ei ole koondunud kalliteks ja odavateks piirkondadeks. Võid süüa oma nuudleid 250 bahtiga eliitrestoranis, võid süüa seal kõrval 150 bahtiga vähemviisakas kohas, paar maja edasi 100-ga pererestoranis või otse eliitrestorani eest tänavalt võtta 50-ga sama asja.

50-ga sööd sa naatriumglutamaati, tõenäoliselt ka 100-ga ja isegi 150-ga. 250-ses nö. eliitrestoranis on muidugi ka võimalus seda süüa, häbematusel pole ju piire, aga vähemalt oskavad nad vast öelda, millest just nende nuudlid koosnevad. Ja ehk isegi ei valeta.

Eks loomadele antaksegi igatsugu s***ta.

Peaaegu võimatu on Tais süües naatriumglutamaati vältida. Kaks ainsat võimalust ongi eliitrestoranid, kus osatakse piisavalt inglise keelt, et neile selgeks teha, et sa seda ei soovi (kuigi 100% garantiid see ei anna, sest Tai kokkade arust toit ei maitse hästi selleta). Teine võimalus ongi just tänavatoitu süüa ja paluda, et Rotdeed (naatriumglutamaadiga maitseainesegu, mida kamaluga lisatakse kõigile toitudele) ei pandaks - ja jälgida, et kokk seda tõesti ei teeks. Siis seda natuke ikka saab, sest eks pann oli eelnevalt koos sellega, aga vähemasti mitte nii tapvas koguses nagu tavaliselt.

Ja kolmas võimalus on lihtsalt vaikselt leppida sellega ja mitte mõelda, et Tai toidud on head naatriumglutamaadi pärast.

On plaanis olla saarel 6 ööd. Broneerisin kolm hotelli: Pingpong's House Koh Chang, Kohchang Privilege, White House Bailan Resort. Viimane on ainukene, kus hinnas on hommikusöök. Kas oskate soovitada, mille juurde peaksin ma jääma? Või soovitate olla 3 ööd ühes ja 3 teises hotellis?

Kuna Chang-il on 6 ööd on suts liiga palju olla, siis soovitaks vähemalt päevad erinevate randade vahel ära jagada, ehk siis erinevad hotellid võtta. Puhtalt isiklik arvamus.

Mitu ööd siis oleks mõistlik saarel olla?

Olime just 12 ööd ja tundus ka mõistlik, aga maitse asi muidugi.

Kui puhata ka tahad,siis nädal ongi normaalne. Piisab ühest hotellist ja sealt ringi sõita rolleriga või juhiga autoga. Muidu ju ainult kolid ja pakid.

Sõltub sellest palju asju endaga kaasas vead. Tegelikult jätkub kahest kolmest pesu, T-särgi komplektist, kui ise pesemist ei pelga.

Lapsed ja suured kohvrid soosivad jah suht paikset olemist. Endal tavaliselt siis 3..4 ööd olnud paras väiksema saare avastamiseks ja siis jälle alati mingi uue koha ette võtnud. Saarte vahel näiteks laevaga trippamine pigem puhkuse mõnus osa. Kellele mida...

Et oskaksin oma eelarve enam-vähem paika panna, siis kui palju maksab rolleri rent ja kui palju juhiga auto? Kas keegi on olnud minu broneeritud hotellides? Sõidame neljakesi ja lapsi ei saa enam ka lasteks nimetada, kuna on täiskasvanud mehed (üliõpilased).

Keegi siin mainis, et rolleri rent jälle Changil nagu vanasti 150BHT ööpäev, muidu tavaliselt 200, aga näiteks märtsis Phanganil algas 250st, edasi 200. Auto renti juhiga ei tea, võtsime ilma juhita, hinda ei mäleta. Tegelikult oleks õige esimestel päevadel võtta juhiga auto, kes viib vaatamisväärsetesse kohtadesse ja teistel päevadel ise rollluga seigelda.

Siin on miskipärast 2 Koh Changi tekkinud- kas sa Veigo neid liita ei saaks? Minagi olen mõlemas juba kommenteerinud.

Plaan minna perega Koh Changi. Soovitage majutust? Vaatasin, et majutust pakutakse peamiselt kahestes tubades. Peretube on väga vähe ja hinnad on vaata et kallimad veel kui Eestis. Plaan minna märtsis 2018. Teine küsimus veel. Lugesin, et väga palju seal teha ei ole. Meil on planeeritud reis 11 ööd. Seega kui minna nt Koh Changi viieks ööks, siis milline oleks sealkandis järgmine mõnusam koht, kus olla ülejäänud pool reisi?

Kui plaan istuda ühes rannas kogu aja siis seal tõesti midagi teha pole.. olime poolteist nädalat kohapeal ja selle ajaga jõudsime saare enam-vähem ära avastada.. kõrvalsaared jäid täiesti avastamata.. ja seetõttu läheme detsembri algul uuesti 2 nädalaks Koh Changile, et oma seiklused "lõpuni viia" ja lõpus 5 päeva ka lihtsalt niisama "lebotada". Aga eks perega reisides ei saa ka meie moodi "seigelda" ja avastada... Changilt tehakse reise ka näiteks Kambodžasse.. Majutuse hinnad on jube kalliks läinud saarel võrreldes paariaasta taguse ajaga.. Sel korral peatume ise KC Grande Resort & Spa`s. Kui tahate rahu ja vaikust ja tõelist idülli.. siis soovitan Amber Sands Beach Resorti, kuid seal tõesti üle 3-4 päeva midagi teha pole.. kunas asub "nö valel pool saart". Parimatest odavamatest ööbimisvõimalustest tasuks kaaluda Pajamas Koh Chang või Ramayana Koh Chang Resorti.