Kõike Montserratist

Tere!

Plaan on minna Montserrat'i mäele. Lugesin ja uurisin pikalt nii kodulehte kui ka TripAdvisorit, aga ma ei suutnud suurest infotulvast välja lugeda kõige põhilisemat infot. Ehk oskab keegi valgustada.

Esiteks, ma saan aru, et maksma peab, kui tahad mäetippu saada trammi või "cable car'iga" ning rongiga Barcelonast kohale. Aga kas maksma peab ka selle eest, kui ma tahan lihtsalt kloostrit ja kirikut vaadata? Kuhu täpselt see transport mäe otsas välja viib? Kui ma tahan lihtsalt sõita mäe otsa ja vaadata vaateid ning ringi matkata, kas ma siis pean ka maksma ja ostma mingi paketi? Või kui ma otsustan, et ma vaatan ainult loodust ja matkan seal ringi ning siis otsustan ümber, et tahaks ikkagi kloostrisse ka sisse astuda, kas ma seal kuskilt nö ukselt ka pileti saan osta? Teiseks, kas nende tasuliste asjade külastamiseks ongi ainult sada erinevat paketti? Ei suutnud ma leida lihtsalt piletihindu. Ja mis oleks kõige odavam võimalus, kui ei huvitu kõigest lisateenustest, vaid tahaks lihtsalt vaatamisväärsuseid vaadata?

Aitäh, kniks ja kummardus!

1
2

Mäel tuleb tasuda ainult parkimise ja transpordi eest. Ninn nänn döök jook ka :) Igasugused külastused jalutused on tasuta. Ise käin seal päris tihti. Mõnikord jalutan üles-alla. Kui soov üleval rohkem kolada, siis trammiga üles ning jalgsi pärast alla. Või siis trammiga, kuis keegi soovib. Paljud käivad seal justkui lihtsalt söömas-joomas. Menüü 16 eur rootsi lauas, piiramatult veinid-õlu hinnas.. Mõnusat kolamist !

1
0

Vist igal tööpäeval kell 13 laulab kirikus kaks laulu maailma vanim poistekoor (asutatud 1307) . Tasuta saab kuulata, kohale minna tuleb tunnike varem, et sisse ära mahtuda. Soovitan. Veebis tasub üle vaadata ajad.

1
0

Vaata montserratvisita.com. Soovitan Montserrats mõneks päevaks elamine võtta ja mägedes matkata. Kindlasti Sant Jeromile kõrgeimasse tippu. Muuseumis kuhjaga kuulsuste maale. Kloostri juurest näha mägi, mille otsas olev Monestir de Sant Llorenc del Munt väärib külastamist, kui rattad all. Auto saab jätta parklasse ja siis paari tunniga üles mäkke. Kohtasin saksa penskaritest matkaselle, kes sealt päevaga Montserrat`sse kõmpisid. Seal elades saab hommikul-õhtul rahu ja vaikust nautida ning madonnat üksinda külastada ja selleks ajaks, kui päevaturistide jõugud saabuvad jõub matkaradadele minna. Ka õhtusel missal laulab poistekoor ja selleks ajaks on turistidemassid läinud. Kloostri külastus on tasuta. Pikemalt seal olles tasub osta sobiv pakett. Aktiivsel puhkajal seal igav ei hakka. Kel oskusi saab kaljuronimisega tegelda. Varustust selleks saab laenutada. Soovitan. See koht on pikemat külastust väärt. Hale oli vaadata neid päevaturiste.

2
1

Käisime ise eelmise aasta oktoobris ühistranspordiga Barcelonast. Piletid ostsime Plaça Espanya peatusest ja sealt sai ka rongireis alguse. Ostsime sellise variandi, mis maksis peaaegu 32 eurot ja selle hinna sees oli rong Montserrat jalamile ja tagasi + cable car või funikulaar mäkke ja tagasi (selle pead juba otsustama kohe kombo-piletit ostes, kas sõidad üles cable cari või funikulaariga) + 2 edasi-tagasi väikese funikulaari piletit, millest üks viis päris tippu ja teine allapoole. Lisaks on selle hinna sees ka 2 metroopiletit Barcelonas kasutamiseks, aga meie saime selle kaardiga teha pärast Barcelonasse naastes rohkem kui 2 metroosõitu. Siin on päris hästi asi lahti seletatud https://www.barcelona-tourist-guide.com/en/tour/barcelona-montserrat.html ja see on ametlik leht http://www.cremallerademontserrat.cat/en/rack-railway/timetable-prices/ Kloostris käisime tasuta, aga muuseum minu meelest maksab (muuseumis me ei käinud, seetõttu ei tea). Kindlasti vaata, et udu ei lubata, siis vaateid nautida ei saa. Meil oli Barcelonast reisi alustades ilm ilus, aga Montserratile jõudes oli udu, mis õnneks tunni aja pärast hajus (kuigi ka udus oli päris müstiline seal uidata).

2
0

Tänud vastajatele! Pilt on kohe peaaegu selge, aga siiski küsin veel, kui palju saab jalutada mäe peal looduses või radadel, ilma et kloostri juurest edasi sõita? Kas mäetippu muidu jalgsi eriti hästi ei jõua? Või kus on kõige huvitavamad vaated? Mul pole kahjuks võimalik üle ühe päeva seal veeta ja ma tean, et vaatan alati kaua ringi, nii et kardan, et aeg surub peale. Muuseumit ma ka plaani vist ei jõua võtta, muidu kardan, et ühe päevaga küll toime ei tule. "These funicular rides give you access to different parts of the mountain and you will be able to visit the top of Montserrat mountain as well as visit Santa Cova cave." https://www.barcelona-tourist-guide.com/en/tour/barcelona-montserrat.html Kas see mäetipp, Sant Jeroni, on eksole see kõige kõrgem mäetipp?

0
0

Sant Jeroni on kõige kõrgem. Sõidad kloostri juurest funikulööriga üles. Seal viidad matka ajaga. Poole päevaga igale tervele inimesele jõukohane.Enne viimast tõusu on koht, kus elas Caravaggio, kes seal oma patte olevat kahetsenud. Alla tulles soovitan pärast umbes poole tunnist kõmpimist vasakule pöörata, et vaheldust oleks. Viit näitab ka seal kloostri peale. Enne kloostri juurde jõudmist on pikk treppidest laskumine. Kerget jalga!

0
0

M.M. Ülemise funikulööri finišisse saab ka kloostri juurest algavat laia ilusate vaadetega teed mööda. See võtab aega tunnikese. Samas esmakordne sõit üles on ka huvitav. Matkaradasid, mis algavad ja mööduvad kloostrist on erineva pikkuse ja raskusega piisavat.

0
0

Monserrat kloostri juures on Hotell Abat Cisneros. Broneerisin sinna järgmiseks suveks ööbimise, aga parkimist öömaja ei paku (parkimine tänaval). Hotelli kommentaarides on eestlaste kirjutisi, seega on teisigi kaasmaalasi seal ööbinud. Palun infot, kuidas auto parkimisega seal lood on kui omad öömaja hotellis?

0
0

Booking.com eestlaste arvustusi ei ole parkimise kohta selles hotellis .Küll aga on sellest kirjutatud venelaste poolt. Samuti on parkimise kohta kirjutatud inglise keeles.

0
0

Parkimise kohta ei ole tõesti "Bookingis" eestlaste kirjutisi, aga ma ei kohanud esmapilgul ka venekeelseid ning ei tulnud pähe ka teistes keeltes vaadata. Kas inglise keeles on parkimisest "Bookingu" kommentaariumis?

0
0

On küll nii vene kui inglise keeles Bookingus. Tripadwisor.com kirjuta hotelli nimi, seal on hotelli kohta 304 reviewsi. Seal kus on "Show reviews that mention" pane "parking", saad selle parkimise kohta 5 lehekülge. Jõudu.

1
0

Hotelli juurde sa autoga ei pääse. Kui tahad üles sõita, siis jätad auto tasulisse parklasse, mis seal üleval tee ääres on, hetkel on hind 6.50 € päev, 10.50 € kuni 3 päeva. Kui kiirelt teed, siis saad äkki tee ülemises otsas ringil kohvrid koos kellegiga maha visata ja ise allapoole tagasi parkimiskohta otsima minna. Hotelli koduleht soovitab jätta auto Monistrol-Vila jaama kõrvale tasuta parkimismajja ja sõita üles rongiga. Rong on hotelli broneeringuga tasuta. See on tõenäoliselt ka tunduvalt mugavam variant, sest raudtejaam asub kloostrile palju lähemal kui parklad. Kui saad parkimiskoha kuhugi rivi alumisse otsa, siis on paras matk üles mäkke enne kui raudteejaamani jõuad.

1
0

Autoga üles minnes saab elamise bronni ette näidates tõkkepuudest mööda ja ca pool tundi aega, et kodinad elamisse viia. Kloostris on hotell ja apartemendid, millel ühine retseptsioon. Sealt saab ööbija küsides soodusparkimise. Monistrol-Vila jaamast, kus prii parkla saab tasuta piiramatult cremallerat kasutada kloostris elamise ajal vaid kloostri kodulehelt bronni tehes, mis tavaliselt veidi kallim, kui näiteks booking.com ist. Lisaks kloostri koduleht tihti ei lase bronni teha. Kes pikemalt seal soovitan montserratvisita.com ist osta paketi "All Montserrat by car".

1
0

Lisan veel, et hotellis on Michelini tärne omav restoran. Kui bronn teha saidilt besthoteloffers. net on võimalik saada näiteks Amomast FB või HB alates 43 eurot kahele. SUPER!!!

0
0

Ma tänan "vatse" ja "Ivan Juhm". Ma sain hotelli "kodukalt" kommentaare lugedes selgeks, et autoga saab juurde sõita asjade maha panekuks, kuid teie soovitused on samuti väga head, aga ühtlasi pean asja ka edasi uurima. Mu sinna saabumise aeg ei ole just kõige parem, juulis ja hommikul alustan Andorrast sõitmist, st umbes kell 12 kloostri juures. Sellel ajal peaks olema seal palju turiste ja hotelli saab sisse kella 14-st alates.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased