Koolilõpureis

Tere! Kuhu ja millega minna 9.klassi lõpureisile? Reisi pikkus võiks olla 4-8 päeva. Reis ei tohiks maksta üle nelja-viie tuhande ja ei tohiks olla bussireis, kuna meil paljud ei kannata bussisõitu. Aeg juuni-juuli. Peamiseks eesmärgiks on meil lihtsalt viimast korda koos aega veeta, aga samas tahaks ikka midagi uut ja põnevat näha ka. Ma ise tahaksin minna kuhugi soojemasse ja eksootilisemasse kohta, aga sellise summaga vist välja ei vea =(

0
0

Põhimõtteliselt oled sa ise juba ju kõigile küsimustele vastanud :) Esiteks, kui bussiga ei taha, siis jäävad järele variandid laev, rong või lennuk, kuna autojuhtimiseks olete veel liiga noored. Soojemasse ja eksootilisemasse kohta saab vaid lennukiga ja see läheb maksma üle teie eelarve. Juuniks-Juuliks on praeguse seisuga üldse kuhugi väga ebatõenäoline saada lennupileteid, hotelli pluss söögi-elamise-kulutamise raha 4-5000.- eest, kui just vaid naaberriikidesse ei plaani minna. Üldse ei soovitaks ma lennureisi klassireisiks. Seega jäävad üle rong või laev. Rongiga saab Eestist välja ainult Venemaa suunas, seega oleks see üks teie variantidest või siis teine variant laevaga Skandinaavia suunas. Üleüldse soovitan aga uurida reisibüroodest, kes siis paneksid teile kogu reisi kokku nii, et see oleks vastavuses teie eelarvega, transpordisooviga, sihtkohasooviga ning te ei peaks muretsema, kuidas saada punktist A punkti B :)

0
0

bussisõitu ei kannata, aga laeva- ja lennukisõitu kannatavad? see küll imelik. ilmselt tegemist ärahellitatud pubekatega, kellele lihtsalt bussireis ei kõlba. muidu tuleks kõne alla bussireisid nt leetu, tšehhi, austriasse, ungarisse, saksamaale. kuhugi soojale maale nii väikse summa eest lennukiga terve klassiga tõesti ei saa. ilmselt peate siis minema laevareisile skandinaaviamaadesse.

0
0

Mina ka ei kannatanud väiksena bussisõitu. Kuid mina olin oma klassis ainuke ja bussisõitu kannatavate ja mittekannatajate suhe oli 30:1. Et sama porobleem oleks paljudel ühes klassis, on kahtlane. Kahtlustan laste eelarvamusi bussisõidu suhtes. Bussisõit pole in. Tegelikult on hea seltskonnaga väga huvitav bussis aega veeta. Bussi eelis on privaatsus, mida laevas ja rongis ei ole. Tundes tänapäeva noori ja tehnilisi vidinaid, ning võrreldes meie bussireise tänapäevaste reisidega, on järeldus selline. Lõbusa seltskonna ja laulu asemel on bussis 30 kõrvaklappidega last. Peatustes joostakse ostma uusi patareisid ja laadima tualetis 10 minutiks akusid. Kellel vähegi võimalik, on võtnud kaasa sülearvuti ja üritab tabada wifi tasuta internetti. Kui see on olemas, saavad bussis olevad lapsed omavahel suhelda. Kui ei, algab mossitamine ja virisemine. Peamised jututeemad on uute patareide hankimine ja milline muusika on kellegi i-podis.

Kui teha klassieksursioon, siis kollektiivi liitmise ja privaatususe huvides oleks bussireis ainumõeldav lahendus. Rongis võrduks see terve vaguni broneerimisega. Laevas veedetakse öö tantsusaalis. Ajaliselt sobiks Poola, Tsehhi, Ungari. Saksamaa on suhteliselt leierdatud piirkond ja enamus tänaseid noori sõidavad täiskasvanuna Saksamaa nagunii risti ja põiki läbi. Tsehhi puuduseks on odav õlu. Puudus sellepärast, et tsehhi on tuntud odava õlle maa. Laste vanus on täpselt selline, et mehepojad üritavad oma vägevust ja tarkust näidata läbi hõlma all kulistatud alkoholi. Umbes 5 aastat tagasi kirjutati klassiekursioonist, kus osa lapsi end purju jõid ja täis oksendasid. Pärast olid vihased ja šokis motelli töötajate peale, kes neid korrale kutsusid ja puhkuse ära rikkusid. Võin eksida, kuid vist olid Põltsamaalt pärit noored. Kui otsida eksootikat, siis Tsehhi, Slovakkia, Ungari, Bulgaaria ja Ukraina (Krimm ja Karpaadid)oleksid suurepärased kohad klassiga ringi hulkumiseks.

Väike nostalgiline meenutus NL-i aegsetest asutuste bussieksursioonidest Kaukaasiasse, Krimmi ja Kesk-Aasiasse. Kliimaseadmeta LAZ, harvemini PAZ lõi hääled sisse ja kihutas lõuna poole. Päeval sõideti, öösiti magati või võeti viina. Üks tuttav mees rääkis, et sõidust ei mäleta ta midagi. Öösel jõi, päeval magas. kaineks sai siis kui buss tagasi koju jõudis

0
0

8 päeva, 4000 krooni, ehk siis 500 krooni päev? Sellega ei saa isegi Eestis elatud - kuipalju odavamate turismitalude majutuse hind ongi....?

Sellistel tingimustel teeksin mina rattamatka Lätti või Leetu. Kui transa leiab, siis ehk Gotlandile või Soome. Klassi koos-olemise mõttes kindlasti kõvem elamus kui lennukiga soojale maale.

0
0

Okei, tegelt ma ise ka kahtlustan, et need kes "bussisõitu ei kannata" on lihtsalt liiga mugavad, aga need paar tüüpi on just need, kelle järgi enamus klasssist oma arvamuse kujundab. Aga aitäh abi eest, uurin veel reisifirmade pakkumisi ja proovin leida kõigile sobiva lahenduse

0
0

Bussiga läheb Slovakkiasse kaks päeva, Karpaatidesse... kolm, neli? Läheb pikale, pool reisist sõiduks võtta on ju ka tobe. Eelarves püsimiseks peaks ainult kaasavõetud toidust elama ja ise hommikuti putru keetma, mis on iseenesest tore, aga vist mitte noortepärane.

Mulle ka meeldivad bussireisid, aga 4 või ka 8 päeva on selle jaoks narrilt vähe. Ning - bussireisi õnnestumiseks on vaja sigahead seltskonda.

0
0

Ehk peaks alustama nende "paari tüübiga" rääkimisest? 9. klass on juba mõtlevad olendid. Et piirangud - raha, aeg, teie ise - on sellised, mis te ise tahaks teha? Kui klassi arvamusliidritega vastuollu minna, läheb mistahes üritus p-sse. (Mitte et ma mingi härg pedagoog oleks või lastega töötamisest miskit jagaks... A see lihtsalt tundub esimene asi, millest alustada)

0
0

Siiski on ka sellega võimalik reis teha. Rongiga Musta mere äärde ja 2-3 päeva pärast tagasi. Riga kaudu. Osa rahast läheb aga viisadele. Muidugi on imelik, et te autosõitu ei kannata. Oleks saanud väikebussiga Česko-Slovensko teha. Raha jääks ülegi muudeks ostudeks ja pillerkaaritamiseks. Saaks ka Magyari otsa võtta. Veel üks lahend: Laevaga Suomisse ja rongiga mööda Suomit edasi-tagasi. Kena loodus, saab pidu panna ja ostelda. Või Stockholmist Norgesse. Valikuid on selle raha eest tegelikult palju.

0
0

"Peamiseks eesmärgiks on meil lihtsalt viimast korda koos aega veeta, aga samas tahaks ikka midagi uut ja põnevat näha ka."

  1. Eelistada tuleks bussi või laeva, või mõlemat korraga. Klassiekskursiooni puhul on VÄGA oluline, et kogu klass sellest osa võtaks. Kui te ise just Saaremaalt pole, võiksite minna neljaks päevaks Saaremaale. Lõuna-Soome ja Põhja-Läti tuleksid samuti kõne alla. Praha on väga tore reisisiht, kuid selle võiksite jätta gümnaasiumi lõpuekskursiooniks.
  2. Ükski büroo teile nii odava hinnaga lennureisi ei paku, omal käel on 30 odavpileti ostmine mõeldamatu. Lisaks vajate giiditeenuseid, öömaja.
  3. Peate õpetajatega läbi arutama, mida nemad välja pakuvad ning kuidas nad asjale kaasa aidata saavad.
  4. Kaugete maade ekskursioonid jäägu selles eas pereüritusteks.
0
0

Karums,

kas sa oled selle klassi õpilane?

0
0

Olen õpilane ja muide, meid oleks koos saatjatega kokku 20, mitte 30.

0
0

Näites koolireisid välsimaale:

http://www.ritareisid.ee/?217 http://tiitreisid.cma.ee/index.php?main_id=35&lang=est&PHPSESSID=2280285059cb4dc6285a3f9f933731d4 http://www.scandinaviantours.ee/?lang=est&m1=1&m2=8&m3=koolireisid

Teil peaks rohkem olema eesmärk, et saaks lõbusalt ja huvitavalt (aktiivselt, seltskondlikult) koos aega veeta. Peale selle vaja ka taskuraha 500-1000 kr päeva kohta. Kas kõik klassikaaslased suudavad seda endale lubada?

Näiteks mingi reis linna (Praha, vms.) kujuneb ikka nii välja, et jagunete väiksemateks gruppideks.

0
0

paar aastat tagasi käisime prahas lennukiga,läks 5200 inimene maksma kesklinnas hotellis , oli meid ~10

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased