Kopenhaagen meestele

Tere! Olen minemas tuttavatega Kopenhaagenisse. Lubasin välja mõelda, mida huvitavat võiks neile seal näidata (enamus neist on meeste seltskond). Lugesin läbi ka eelnevad postitused. Ja panin nii mõndagi kõrva taha. Mõtlesin ise Christiania peale, Ny Carlsberg Glyptotek (kuigi nad vist pole nii muuseumi-huvilised). Hea taani õlu... Aga kas keegi oskab veel midagi head soovitada. Aitäh juba ette, olen alati siit häid ideid saanud.

...asub otse pearaudteejaama (CPH central station) hoone taga =)

Vähemasti vaatamist ja uudistamist jagub mõneks ajaks

Alustuseks küsi nende oma meeste käest, mida nad tahavad, või siis mida eelmisel reisil tehti. Tivoli (avatakse vist mai alguses), kogu kesklinn, Ümar Torn, Gamla Stan, Merineitsi, Parlamendihoone jne. Sõitke Helsingöri, Hillerodi, Roskildesse. Raudteetransport on väga hea ja kiire.

Andke nendele moslemitest märatsejatele kere peale:P

Kui lähete peale 17. aprilli, minge kindlasti Tivolisse. Merineitsi juures on huvitavad pigem teised turistid, kes pildistamiseks mööda libedaid kive merineitsi poole ukerdavad.

Vahakujude muuseum, õuduste osa peaks neile kindlasti meeldima :P

Kõigepealt vii nad loomaaeda ja pärast kohvikusse...

Loomaaed on tõesti päris huvitav, seal meestele tegevust jätkub. Nimelt saab seal teha mitmeid inimkatseid. Nt. lõvipuuri juures on silt, et lõvi möire on kuni xx detsibelli. Samas võib iga külastaja röökida mõõteseadmesse, et saada teada oma hääle valjus. Samuti võib mõõtu võtta ahviga kangil rippumises, känguruga hüppamises, elevandiga kaalumises jne. Lapsed vaatasid loomi ja emad-isad kargasid ja lõugasid.

Raekoja platsilt Tivoli poole jääb tänav, mille nimi peaks olema Vesterbrogade vms. Selle äärde, paremale poole tänavat, mitte kaugel Raekoja platsist ja enne Scala keskust jääb kolmest kõrtsust koosnev "kompleks". Tänavalt vaadates on kõik eri nimede ja välimusega, kuid keldrikorruse kaudu on nad omavahel ühenduses. Endale meeldis sealt kõige rohkem koht, kus asub oma pruulikoda. Õlu on küll törts kallis, aga see-eest hea. Tavalise carlsbergi-tuborgi taolisele lagale (minu hinnangul) ei soovita end pühendada. Pigem proovige kohalike väiketootjat toodangut. Christiania on üsna vaadatav, aga pärast narkoäri keelustamist siiski võrdlemisi kahvatuks jäänud. Kui aega rohkem, siis on mõtet Helsingöri sõita ja seal veeta päevake koos lõunasöögi ja hea kesvamärjaga. Aga sellist igamehe reisi ei annagi soovitada. Parem selgitage enne isekeskis välja, mida ja kui palju te tahate saada.

Lisan veel, et omaette vaatamisväärsus on terve Vesterbrogade, mis algab nagu mainitud Raekoja platsilt ja lõpeb kes teab kus. Möödub kohalikust "Balti jaamast", selle äärde jääb linnamuuseum, arvutul hulgal poekesi, kõike. Algab ta euroopaliku suurtänavana ja viimases otsas asuvad juba halal lihunike poekesed. Igatahes kõndige läbi, kui on huvi näha üht huvitavat osa sealsest linnakeskkonnast.

Aitäh kõigile heade soovituste eest! Eriti tänulik olen Kipparikallele - selliseid kohti oskab vaid linnaga hästi kursis olev inimene soovitada. Kuskilt bukletist poleks seda leidnud. Ma arvan, et mu meestest koosnev seltskond jääb hästi rahule.