Korfu eluolu

Tere,
Lahkume puhkusele antud saarele Kavosesse. Koht sai valitud lihtsalt viimase hetke pakkumisena. Nüüdseks on googeldatud ja leidsin antud linna kohta, et tegemist nagu las vegasega (24/7 pidu ja suur midagi muud seal polegi teha).
Nüüd uurimegi teadjamate käest mida teha ja avastada antud saarel?
Reisi enda pikkus on 12p.
Huvitab just vaatamisväärsused, autorent, üleüldine turvalisus (on neid pagulasi sinna ka voorinud?),
Kohalikud hinnad poes/baarides/restoranides.

Kes on viimase paari aasta jooksul antud saarele sattunud andke nüüd palun nõu

Oh my god. Sügav kaastunne. Kavost nimetavad kohalikud idiootide külaks, sa oleks nagu lahkunud Kreekast ja sattunud Uk-sse. See on briti noorte peoküla sellest ka nimetus idiot´s village.
Igas teises majas on arstipunkt ja apteek, hinnad on esitatud naeltes jms.
Isegi pita gyrosel on kohalikud söögikohad asendanud suurepärase kreeka jogurti odava vist mootoriõlist tehtud majoneesiga, sest see on nendele koduselt mugav. Milleks suurepärased kreeka maitseained kui võib nagu Mcdonaldsis kõik majo ja ketsupi seguga üleujutada ja selle cocaga alla loputada. Kreekast ei ole seal külas midagi järel, isegi enamik suveniire olid minumeelest Uk-ga seotud.

12 päeva seal ei ole midagi teha. Loodetavasti on teil vähemalt kellelgi juhiluba. Parem hakka kohe autorendi pakkumisi lappama. Ülejäänud Korfu on super.
Meie olime seal vast paar tundi ja sellest piisas. Läksime ka ainult sellepärast, et seda küla omasilmaga näha, ei oleks uskunud, et selline asi olemas võiks olla muidu suurepärasel saarel. Autoga olge külas ettevaatlikud kuna purjus brittidel on kombeks valel ajal auto ette tuikuda.

Wow, hea teadmine siis.
Õnneks on load olemas.
Samas olen natukene juba uurinud seda autorendi asja ning enamasti soovitatakse kohapeal auto võtta?!
On kellegil kogemust broneerimiseta autorendi osas antud linnas/linna lähedal?

Ma ei tea kas see ka alati tõele vastab, kuid olen kuulnud kohalikult reisiesindajalt, et Kavosi autorendifirmad võivad nõuda ka tagatist krdiit kaardilt, mida muidu mujal saarel ei harrastata. Võib-olla see on sõltuvuses rahvusest....

LiisM kirjeldas üsna täpselt Kavose eluolu - tegemist on Briti noortele mõeldud pidutsemiskohaga, mis näeb välja nagu miniatuurne Vegas. Kui õigesti mäletan, siis põhihooaeg on seal pigem sügisest kevadeni, vastupidiselt ülejäänud saarega. Eelmisel septembril sõitsin sealt läbi, siis oli seal üsna vaikne, suur osa majutus- ja söögikohtadest olid tol hetkel suletud, kuna polnud hooaeg. Ehk ongi parem, saab rahulikult rannas lebotada :)
Soovitan kindlasti rentida auto ning mööda saart ringi sõita, näiteks:

  1. päev avastada saare läänekallast, kus on liivasemad rannad. Mulle endale jättis hea mulje Palaiokastritsa. Seal on hea võimalus teha mõni romantiline paadisõit. Lisaks, sõit kitsastel teedel läbi pisikeste mägikülade on elamus omaette.
  2. päev - külastada Achilleioni paleed, avastada idarannikut (näiteks õhtustada Benitseses)
  3. päev - Sõita saare põhjarannikule. Populaarne ja ilus koht on canal d'Amour (mõne jaoks isegi kõige ilusam koht saarel). Kui tagasiteel aega on, siis võib turnida kõrgeima mäe Pantokratoni otsa (autoga saab tippu sõita), seal on ilus vaade, kõrgust veidi alla kilomeetri.
  4. päev - Võite näiteks avastada saare kirdeosa, Kassiopiat.
  5. päev - Shoppamine pealinnas Kerkiras ning selle avastamine võtab kindlasti terve päeva. Parkimiskoha leidmine on väljakutse omaette muidugi :)
  6. päev - Soovitan kindlasti teha väljasõidu Albaaniasse, Sarande linna. Ülesõidu pilet maksab 25€ (+10€ sadamamaks). Tegemist oli katamaraaniga. Sõit võtab üsna vähe aega. Albaanias olles saab bussiga (ühistransport) sõita Butrinti varemetesse (Rooma-aegne asustus). Bussipilet maksis üsna olematu summa. Sadama lähedal saate raha vahetada (eurod lek'ide vastu). Mulle see Albaania tuur väga meeldis. Ka mitmed reisifirmad pakuvad seda reisi, aga tunduvalt kallimalt. Eks vaadake ise kuidas mugavam/sobivam on.
    Ülejäänud päevadel siis võite veel risti-põiki saart läbi sõita ja külastada neid kohti mis enim meeldisid, või siis lihtsalt puhata ja pikutada rannas :)

Meie kasutasime paar nädalat tagasi Korful auto rentimiseks kohalikku https://corfuexplorecarhire.com, asub lennujaama kõrval, tasumine sulas kohapeal.
Mina soovitaks kohe terveks perioodiks auto ära võtta, kuna saarel avastamist piisavalt. Kindlasti soovitaks Palaiokastritsat, super loodus ja rannad, meie rentisime kaatri 6h 100€, paljudesse randadesse pääsebki ainult meritsi. Kaatrilube pole vaja.

Paadirent on tõesti väga väärt meelelahutus seal, ise sõidad ja oled oma aja peremees, väga fun! Lihtsalt kui varasem kogemus puudub, siis tuleb eeskirjad täpselt meelde jätta ja keelatud kohtadesse mitte sõita. Veealuste kivirahnudega peab ka ettevaatlik olema, et kusagil nende otsa kogemata ei sõida.
Parkimise jaoks Corfu vanalinna juures on ka tegelikult lahendus - kindluse ja vanalinna vahel suure muruväljaku juures on tasuline parkla, seal on alati mõni koht olemas.

Kui olin Dassia kuurortis siis autorendis tädi tõmbas Kavosele risti peale ja ütles,et sinna pole mõtet isegi sõita.Keelatud asi on huvitav käisin vaatamas,aga veerand tunnist piisas,keerasin otsa ringi ja tulin tagasi.Kõik kes olid elus olid mingi laksu all.

Autorendiks kasutasime Enterprise Rent-A-Car, kohalik firma, autod OK, tagatisraha sai jätta ka sulas, oli vist 150.-, rent sisaldas täiskaskot. Käisme Palaiokastritsas, soovitame, Pantokratori mägi, sai autoga tippu, tasus ka kindlasti keerutamist mägiteedel. Kassiopi lahesopp vanalinnaga oli lahe koht. Acharavi( kus elasime), selline räsitud moega rannalinn, samas vesi soojem kui lõunas. Rannaäär kivine, mõne meetri pealt meri liivapõhjaga. Söögikohti piisavalt, hinnatase mõistlik,lihtsalt linnake ammendas end 2 päevaga. Tuli siis auto rentida ja tuld...Sidari tõeline klanitud turistipesa, kuid ilus pikk liivarand, Armastuse kanal seal kõrval -must see-. Pealinnas äge vanalinn, mägedes jäid jalgu teedel tuterdavad kilpkonnad ja hiiglasemõõtu konnad.´´ Minu pere ja muud loomad´´ sai võetud lugemiskavva peale Korful käimist. Kitsad tänavad mägikülades, valgusfooriga reguleeritud läbipääs linna, st. kõigepealt liikusid autod ühest suunast läbi linna, pärast vastassuunast. Tee laius 2,7 m, ise mõõtsin.