Krabi või Phuket pikemaks peatumiseks

Kes on käinud ja tunnevad rohkem Taid, kumba valiksite pikemaks peatumiseks? Kas Krabi või Phuketi? Pikem peatumine oleks siis 1,5 kuud, kokku plaanime Tais olla 2 kuud, millest umbes esimes kaks nädalat BKKd ja Chiang Maid avstame ning peale seda randadesse suunduksime. Kuna reisime perega, kaasas on väike laps, on oluline, et tegemist oleks vaiksema kohaga, mis samas ei oleks ka tsivilisatsioonist täiesti eraldatud (kui on vaja kiiret arstiabi või midagi sellist). Majutuse plaanime kohapealt leida, hetkel on idee rentida midagi villa taolist või mingi korter, mis oleks normaalne summa selle peale arvestada, et ei oleks nö ülemakstud :)?

Mina soovitan valida Krabi ja Ao Nangi. Imeilus puhas loodus. Väga hea paadiühendus saartega. Phuket sellega võrreldes rahvarohkem ja räpasem.

Ao Nagi on siis rand Krabil :)? Tänan soovituse eest!

Ao Nangist põhjapoole on päris mitu vaikset hotelli, kui rahu otsitakse. Hindu kahjuks ei tea, kuna sõitsime nendest rolleriga läbi masu ajal.

Me plaanime vist siiski üürida mõne majakese või midagi kus rohkem ruumi :)? Kas kellelgi oleks Krabile selles osas soovitusi? Või mõtekam oleks vist vaadata kohapealt?

Kohapealt kindlasti mõtekam vaadata, erit kui veel pikalt kohapeal olla soov. Mida pikemaks ajaks hotelli, korterit, bungalot jms. rendid seda soodsam peaks tulema hind. Rannapuhkuseks Krabi linn ise niiväga hea valik ehk polegi. Korraliku peesitamise ja ujumise randa seal ju pole. Punkel pidas ehk silmas Noppharat Thara randa, mis iseenesest Ao Nangi kõrval. Rahvast seal rannal vähem ja kant ise ka rahulikum. Ujumisega jah ei oska pakkuda kuidas lood, korra ise seal tagumises otsas vette minnes ja väikse saareni ujuda soovides tundus, et sügavaks ei lähegi(ujukad jäid kuivaks, ilmselt oli mõõna aeg kah). Üs. vii interneti läbi enast hindadega kurssi(kohapeal hinnad osutuvad ilmselt odavamaks) ja google maps kah abiks, aru saamaks kus mis asub ja kuidas nendesse kohtadesse üldse saab(igale poole sealkandis mööda teed ei saagi).

Google maps on abiks ja ning hindu olen ka uurinud veidi, erinevatest blogites ning foorumitest. Mul veel mõni rumal küsimus siiski Krabi kohta. Räägite siin kahest rannast Ao Nagi ja Noppharat Thara kas nende randade lähistel siis pole selline nö suvitusrajoon, kus saaks pikemalt hotelli/bungalosse/korterisse peatuma jääda? Miks Krabi puhkuseks hea valik pole? Siin varemalt just kirjutati, et hea ühendus saartega jne :)?

....ja veel kord suured tänud kõigile, kes vastavad, suureks abiks olete ;)

Krabist tunni kaugusel praamiga on Koh Lanta saar.Hea rahulik,vähe turiste.Rannad ilusad ja palju väikesaari lähedal.Hinnad peaks ka soodsamad olema. www.lantalanta.com

Ao Nang kujutab endast ühte pikka rannapromenaadi, mis põhja pool läheb üle Nopparathara nimeliseks asulaks. See on samas ka küllalt elava liiklusega tänav kaubanduse, restoranide ja turismifirmadega ja nende taga majutuskohtadega. Ilusam ja vaiksem osa jääb ranna lõunapoolsesse ossa, kus on ka häid majutuskohti ja kuhu tänav ei ulatu. Majutuskohti on ka merega risti oleval tänaval hulgliselt. Ilusad vaiksemad rannad ja majutuskohad jäävad lõuna poole, aga sinna pääseb ainult paadiga. Krabi linn on tavaline Aasia linn oma kära ja askeldustega, linnas on ainult jõgi ja mere äärde Ao Nangis on paarkümmend minutit kastitaksoga sõitu.

Koh Lanta peale oleme isegi mõelnud, ainult et asi selles, et me läheme väikese lapsega, tahaks et igaksjuhuks oleksid haiglad ja võimalus liikuma saada olemas. Mitte, et ma oleksin mingi ülemõtleja (loe: olen maiakaalne ülemõtleja) kuid nii igaksjuhuks ju võiks äkki? Ao Nagi on siis Krabist siiski suhteliselt kaugel kui mõnikõmmend mintsa sõitu? Ja mis on kastitakso :D? Kas kellelgi on autorendi kogemusi ka seal, vist ei tohiks väga kallis olla?

Elasin just Krabitownis kuu aega, ütleme nii, et mandub ära seal(midagi erilist teha pole). Ao Nangi ei viitsinud ka igapäev sõita, sinna on 15km ja takso 50thb/nägu. Ja rannad ei ole seal just kõige paremad. Ao nangi rand on ennast täiesti ammendanud, kaugematele saartele minnes muidugi leiab väga ilusaid valge liiva ja puhta veega randu, kuid see jälle maksab ja minek nõuab aega. Nopparathara rand on puhtam, aga ei midagi erilisemat kui mõni eesti rand. Ao Nang ise ainult nö turistilõks, elada ei oleks seal tahtnud. Nüüd oleme nädal aega juba Phuketil olnud ja meeldib tunduvalt rohkem kui Krabil. Elame Kathul, kus on lähedal haiglad, suured toidupoed/kaubanduskeskused ja randa(Patongi lühike tee ~6km) Muidugi Patong on ka täiesti turiste täis ja rand rahvarohkem aga sümpatiseeris rohkem kui Ao Nang(rand puhtam, selgem vesi). Meie korteri üür 12000thb/kuu, kindlasti saab ka odavamalt, kuid me oleme rahul, sest kõik uus ja majal bassein ja jõusaal.

12000 thb kuus on ju päris hea, või on see palju Tai kohta? Kathu kanti mõtlesin ka ise, enne kui lugesin Phuketi hirmujutte vene turistidest, selleks hakkasingi Krabi peale mõtlema.... Phuketist vea liikuvus kusaile sellistesse ilsatesse randadesseja saartele ka :P? Äkki mõni saaresoovitus ka, mida peaks kindlasti külastama (midagi mis poleks turiste täis ja selline mõnus vaiken :)?)

Saartele minekust niipaalju, et sellised kaugemad saaretuurid kuhu minnakse kiirpaadiga (fastboat) peate ilmselt kolmekesi minemisest loobuma (võimalus ükshaaval käia). Laps nagu aru saan Teil selline aastane, Ta ei pea seda loksumist ja põrutamist lihtsalt vastu. Endalgi tegu, et istmel paigal püsida, kui laine vähe vale nurga all paadiga kokku saab. Turiste on sellel ajal igalpool ja sellist saart, kus ainult Teie ei julge küll välja pakkuda.

Kas mingit muud võimalust pole saartele saamiseks? Suuremat sorti kaater või lennuk? Vabandust kui nüüd väga rumal küsimus tuli :D

Phi Phile läheb Phuketist minu arust ka vähe suurem laev, ning sealt juba vöimalik vötta longtail boat saarte vahel liikumiseks. Ao-Nang on töesti ammendunud, täielik pettumus oli üle 3 aasta sealt läbi käia uuesti. Ning ka seal kuulis vene keelt ikka päris palju.

Hmmmm, ei teadi siis mida teha.... Äkki teisele poole vaadata, sinna kus Koh Samui? Need vist jälle väga tillukesed ja nö tsivilisatsioonist eemal (mõtlen haiglaid ja nii?)

Mhhm.. Kusjuures olen kordi käinud "mõlemal poolel." Arvan, et Samuil peaks olema vähemalt üks korralik haigla - see ju üsna turistikas saareke. Arvan, et selle informatsiooni saab kergesti ka netist kätte. Ise Phuketi küll ei tahaks pikemaks ajaks peatuma jääda. Lanta on muidugi hea, aga ka samas ei mäleta, et oleksin seal silmanud korralikku haiglat. Samuil olen olnud vaid korra, tegelikult ei ole tegemist ju tillukese ja mahajäänud kohaga. Ja, kui seal peatute, siis on võimalus külastada Koh Phangani ja Koh Taod. Viimane on imelisel kombel minu eriline lemmik.