Kreeka- Peloponnesos, kogemuste/soovituste jagamine

Tere! Kas keegi omab mõnda toredat kogemust seoses Peloponnesose poolsaarega? On keegi äkki käinud seal mõnel ekskursioonil ja teab soovitada kohalikku reisikorraldajat? Või äkki mõned soovitused mida külastada võiks? Kui on mõni tore reisiblogi või vlog, siis hea meelega piiluksin ka seda.

Vaatamist sealkandis jagub ning kant ise huvitavam ja ilusam kui näiteks liigrahvastatud Ateena.
Eelmisel aastal sai Ateenast renditud auto ja nädalaga ring Peloponnesosele peale tehtud. 

Subjektiivselt oleks linnade top 3 umbes selline (just sellises järjestuses):
Monemvasia, Nafplion, Mystra.
Kastria järvede koobas oli ka päris huvitav.
Ja Githiose lähistel on vaatamisväärsuseks seal ligiduses vedelev roostetanud laev.

Käisime samuti eelmisel aastal omal käel ning jäime äärmiselt rahule. Väga ehe ning kaunis piirkond, milles leiab vaatamist ja avastamist igale maitsele. 


Linnadest on kindlasti Kreeka kõige ilusam Nafplion. Monemvasia on omamoodi üllatuslik ja huvitav. 

Soovitan sõita päris alla Tenaro tuletorni juurde (vist mandri-Kreeka kõige lõunapoolsem punkt, kus saavad kokku Egeuse ja Joonia mered). Tee sinna alla tekitab maailmalõpu tunde. Näiteks sõites läbi küladest nagu Vathia.

Samuti, kuna sõitsime pikalt läbi Mani piirkonna, siis veetsime kaks päeva ka matkates Virose kanjonis ning seal kanjoni serval paiknevas külas on täiesti imeline hotell ja restoran, mida peab ääretule lahke abielupaar. Kui keegi sinna kanti kunagi eksib, siis tasub kindlasti läbi astuda. 

Kokkuvõtvalt arvan,  et mida lõunapoole, seda huvitavam Peloponnesos on :) Kuigi Mükeene ja Olümpia väärivad samuti külastamist ning minu jaoks isiklikult oli ka Mystras tõeliselt huvitav avastus. 

Tundub, et Peloponnes on tripikatele veel üsna võõras piirkond. Ehk oskab keegi siiski öelda, kas 1 ööks on Kalamata rannapiirkond hea koht või on seal läheduses midagi paremat. Tuleme Monemvasiast ja Kalamatast edasi Ateenasse. Kalamatast läände/lõunasse enam ei jõua, seega võiks alternatiivne peatuspaik jääda lähedusse.


Mis mõttes "veel võõras". Käisin 20 aastat tagasi Peloponnesosel rattamatkal, väga tuttavaks ja armsaks sai. Aga tolleaegsed reisikorraldajad ei oleks selle lõime vastusena enam eriti huvitavad.

Tänan vastuste eest! Loodan, et keegi ehk veel kirjutab miskit põnevat.

Aastaid tagasi sai elatud kaks nädalat Nafplioni lähedal ja tehtud väljasõite poolsaare kiredosas.

Ära märkida võib lisaks Nafplionile kindlasti Mükeene ja Epidauruse. Lisaks Lousiose kursitiku kloostrid ja läheduses olevad vanad külad. Rongisõit läbi Vouraikose kuristiku.

Rentisin eelmisel suvel Peloponnesose poolsaarele ringi peale tegemiseks auto. Tegemist oli täiesti spontaanse tripiga, seega panen siia  logistilises järjekorras kirja kohad, mis kõige paremini siiani meeles on. 


Alguspunktiks Patras, sealt päevareis Ateenasse ning tagasitulles  oli esimene peatus Archea Olimpia, tasub kindlasti vaatamas käia, kus esimesed olümpiamängud aset leidsid!  Seejärel tooksin välja Voidokilia beachi, väga laheda kujuga rand, eriti vinge veel siis, kui droon üles lennutada. Muidu niisama jalutamiseks ja uudistamiseks ka ilus, kõrgel mäe otsas oli veel mingi koopa laadne asi ja kindlus ka, kuid ise sinna enne pimedat ei jõudnud.

Ööbimine Methoni linnakeses, sealt edasi Kalamata ja Oitylo- viimases oli ilus kivine rand mõnusalt suurte lainetega. Ööbimine Githios, järjekordne ilus mereäärne linnake mõnusate kohvikute ja butiikidega. Githiost natuke põhjapoole sõites jääb teepeale "Dimitrios" Shipwrek,  kus tasub peatuda küll.
 
Sealt rannikutpidi edasi Viklafia-sse, kust praamiga Elfonsiose saarele, siinkohal tasub ka kohe ära mainida, et Elafonsiose saar oli oma imeilusa rannaga kõige suuremaks üllatajaks! Võib "Simos Beachi" googeldada, aga tegelikkuses kõvasti ilusam. Hiljem läbi Sparta ja Tripoli Patrasesse tagasi. 

Kes Patrase lähedal peatub, siis sellel soovitan ka Rion-Antirion Bridge ületada. Ja seda mitte ainult sellepärast, et tegemist ühe maailma pikima  (ligi 3km) kaabelsillaga, vaid sellepärast, et teisepool Patrast, Nafpaktose ümbuses avaneb väga-väga palju ilusaid vaateid. 

Soovituseks ehk niipalju, et rendikat võttes valida ökonoomne auto, kuna kütusehinnad olid vähemalt eelmise suvel päris kõrged. Samuti tuleb arvestada teemaksudega. Ise teeks sellise roadtripi igakell uuesti ja kel vähelgi meeldib autoga ringi sõita ja uusi kohti avastada, siis soovitan sarnase  seikluse ette võtta küll!