Kreeka toit - mida proovida?

Olen peagi Kreekasse minemas ja koostasin enda jaoks slaidid erinevate roogadega, mida soovin kohapeal proovida (või vältida, vt küsimärgiga rooga). Alati pole kohapeal menüüs tõlget või on tõlge vigane ja seetõttu koostasin endale nimekirja, sest mõni söök tundub nii isuäratav, et ei tahaks seda proovimata jätta. Google Drive'i PDFi link on siin. Koostasin selle selliselt, et oleks telefonis mugav avada. Kuna ammutasin infot välismaa blogidest, siis on kogu dokument inglise keeles. Loodan, et sellest on kellelegi teisele ka kasu. Head isu!

Minu lemmikud--moussaka( kuigi kohati üsna rammus), horiatiki ehk nn kreeka salat, spanakopita,  dolmades ja Tzatziki

0
0

Minu lemmik on Kreekas vaideldamatult lammas.Kindlasti ka dolmades.

Lammast tasub proovida suurest linnast väljas külades.

1
0

Minu lemmikuks eelpool toodule on Kreeka Stifado (Greek beef stew) Kahjuks paljud tavernad seda ei paku kuna Stifado valmistamise protsess on ajakulukas. Aga võimalusel tasub proovida.

0
0

Kui kohalik salat kõrvale jätta, mis samuti pea kohustuslik osa sealsest söögikorrast, siis minu selge eelistus alati seafood. Grillitud kaheksjalg, kalmaar jne. Kala Kreekas väljas süües veidi kallivõitu, aga mereannid valge majaveiniga alati kindel valik. Eriti kui pool liitrit majaveini maksab tavalisel 4-5 euro ringis ja erinevalt Eestist on kaheksajalg, kalmaar jne. pea alati menüüs. Ja värsketest tomatitest ning fetast salat laual juurde ning kõik heaks eineks ongi olemas!

2
0

Mulle meenuvad praetud kalad (mingit pisemat sorti) koos sidruniga suvakohas kusagil Kreeka saarel. Tavaliselt kehtib reegel, et kui hakata hirmsasti spetsiaalselt otsima, võib tihti pettuda. Lased soovitada ja tavaliselt on väga hea.

1
0

Ma jätsin need pisikesed praetud kalad meelega välja, sest neid olen saanud. Eks need slaidid peegeldavadki minu soove ja mõned maitsvad road on kindlasti puudu. Spetsiaalselt lähen otsima mõnda üksikut asja, nende jaoks ka kohtade nimekiri valmis, nt souvlaki O Kostases. Suures pildis väga nõus, internetis videot vaadates võib enda ootused nii üles kruvida, et kohapeal veidi kehvema koka peale sattudes on pettumus suur. Seepärast ma liialt kauaks toite vahtima ei jäänud - see nimekiri on kahe artikli põhjal koostatud.

0
1

Rabbit stifado, lamb kleftiko, grilled sardines ja anjovis- minu lemmikud.

0
0

Kõige maitsvam avastus oli küpsetatud feta juust mee ja seesamiseemnetega. Tzatziki on ka superhea määre nt. saiale!

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased