Kreeta saar ja autoga trippimine

Tere tripi pereEsmalt ütlen ette ära, et olen tõesti nii palju, kui olen osanud ja suutnud selle foorumi läbi otsida, kuid siiski pole nii spetsiifiliselt enda küsimustele vastust saanud, kuigi infot üles märkinud hulgaliselt.Minek on Kreeta saarele (Malia linna).  Soov oleks aga kaheks päevaks rentida auto ning minna nii ida- kui ka läänerannikule (kummaski otsas juba leidsin 1-2 huvitavat sihtkohta). Küsimused järgnevad:1. Kui rentida 2 päevaks auto, siis millise hinnaga auto kõige soodsamalt on võimalik saada? Lugesin siit foorumist, et 20 eurot päev, kuid kõik autorenti pakkuvad lehed, mida olen hetkel läbi otsinud, määravad hinnaks 60 eurot päev (kõige odavama auto eest), kui võtta ainult kaheks päevaks.2. Kui esimesel päeval sooviks minna lääne poole ja lõpuks Balose randa, siis mida kindlasti teepeal külastada soovitate veel lisaks? Mitte ei suuda leida sellist huvitavat infot marsruudi kohta, kust lisaks lõppsihtkohale oleks pakutud ka veel teisi võimalikke peatuspaikasid teel.3. Kui teisel päeval sooviks minna ida poole ja lõpuks Vai randa, siis jällegi sama küsimus. Täiesti pooljuhuslikult leidsin kusagil sellise koha nagu Richtis Gorge Waterfall, mis jääb enamvähem tee peale. Aga äkki on veel midagi soovitada, kuhu põige teha.4. Kui palju peaks arvestama kogukuluga rent + kütus, kui on soov kaks päeva hommikust õhtuni sõita ja kindlasti tuleb kokku seega üle 500 kilomeetri.Vabandan, kui minu küsimused kedagi pahandavad, aga pole siin foorumis varem postitanud ja seetõttu ka ei tea täpselt, kuidas kõige õigemini leida kõige täpsemini enda küsimustele vastus.Aitäh!

1
23

1. Autorendi hind sõltub palju sellest, mis ajal lähete. tipphooajal kindlasti 2 0 euri päevas midagi ei leia.2. Peate hommikul väga vara startima kui tahate rohkem kui Balost näha. Balose lõppu jätmine tähendab, et teile on seal korralik vastuliiklus ja ka ilma liikluseta on sinna minek päris pikaajaline.. Kas soovite ilusat vaadet vaid ülevalt vaadata või minna alla randa ja ka seal aega veeta? Kui täiskomplekt siis palju rohkem ei jõuagi.. Soovitan pigem alustada Balosega ja tagasitulles minna Chania vanalinna.3. Vai mingeid erilisi muljeid pole pakkunud aga maitseasi (Preveli on minu arust ilusam ja huvitavam kui just palmide vastu huvi on) Aga sinna sõites Ag. Nikolaos ntx. Malia kandis Zeusi sünnikoobas ja Lasithi platoo on huvitavad.4. Küte on kallis, mägedes eriti. Linnades kuskil 3.8 eur/l. Selle aasta hinda ei tea..Arvesta, et mägedes võtab klliklemine tunduvalt kauem aega kui siledal maal ja kui ka kilomeetreid tundub vähe ja vahemaad lühikesed siis tegelikult võtab sõit päris palju aega :)  2 päeva on ringi vaatamiseks väga vähe ma pigem soovitaks ühel reisil võtta üks saare pool ja trippida sealpaar päeva vähemalt jutti ning tulla järgmisel aastal uuesti :) Kreetal on nii palju imelist ja 1 päevaste trippidega ei näe eriti midagi :)Toredat reisi! 

0
0

Minu kogemus nüüd juba mitme aasta tagune aga rent oli  oktoobris, tänavalt järgmiseks päevaks 45 € päev. Mõtlesime ka sõita Vai randa aga sinna me ei jõudnudki, jäime kuhugi lähemal olevasse kenasse randa pidama. Vaatasin google maps näitab Malia-Balos 3,5 tundi, reaalselt sõidad sa seda kindlasti kauem.

0
0

Kas tõesti kütus 3.8 eurot / liiter? Ma pole midagi sellist mitte kunagi enda elus kuulnud. Vau! Praegu vaatan mingilt kreeta gasoline price lehelt, et 2019 mais 1.66 eur / l umbes. Ja nii palju kui foorumites olen uurinud, siis ka iga aasta on see hind alla 2 euro jäänud. Seega ma hetkel ei saagi aru, kas tegu näpuveaga või kust selline ulmeline summa pärineb, sest 3.8€ liitri kohta oleks ikka ülemõistuse hind.Aga tõenäoliselt jääksime üheks ööks läänerannikule kuhuhi ka ööbima, kuna muidu tõesti on vaid sõit sinna ja tagasi. Stardiksime hommikul kell 5 või 6 Maliast ja jääme ööseks sihtkohas, selleks arvangi, et jõuame teepeal ka üht-teist siiski näha ja kogeda veel.Tahaksime Balose puhul minna ka alla randa lisaks ülevalt vaatamisele. Ja minek oleks järgmine nädal, siis vist juba hooaeg või veel mitte? 

0
0

Väike update: otsustasime, et kuna tõesti nädal on lühike aeg ja ainult autos ei tahaks seda mööda saata, siis võtame ette ainult idapoolse osa (Agioas Nikolaos, Sitia, Voulisma beach, Richtis Gorge Waterfall, Vai beach. Hetkel need nimekirjas, just parasjagu ka tegelen kava paika panemisega, seega oleksin meeletult tänulik, kui keegi sinna sisse veel mingeid ideid aitaks tuua.Huvitab kõik: nii ilusad linnad, erilised rannad, kohalik elu-olu jne. Niiet kõike head ja huvitavat võite julgesti pakkuda.

0
0

Veel üks küsimus (oi kuidas ma spämmin vist juba).Kas keegi oskab soovitada, millistelt tänavatelt või kust linnaosast võiks kas Malias või Agios Nikolaos linnas leida selliseid imelisi kitsaid tänavaid lillede ja muu taolisega. Google Mapsist vaatan, siis on kõik hall ja tuhm, aga samas google on imeilusaid pilte kitsastest ja minu jaoks erilistest tänavatest täis.Pean silmas midagi sellist:

0
0

Mõistlik jääda ida Kreetasse jääb lihtsalt rohkem aega ja sõitmist vähe A.Nikolaos ilus järve ümbrus(jääb kesklinna).Vai rand.Iepatera linn-Napolioni maja laevasõit Crisi saarele.Spinalonga saar(pidalitõbiste saar).Üldiselt nii,et Ida Kreetal midagi suurt ajaloolist või mütoloogilist vaadata pole,aga loodus ilus.

1
0

Meil oli ka auto 2 päeva, aga võtsime meelega pigem kallima, st oleks endal mugavam väikese lapsega sõita. Rent koos kindlustusega oli umbes 200 EUR kanti, autoks Audi A4. Kütus peaks maksma ikka mingi 1,6-1,8 EUR kandis liiter.Esimesel päeval nagunii auto kättesaamine võtab aega, siis me otsustasime teha lühema otsa - käisime Lassithi platool ja ronisime üles mäkke Zeusi koopasse, tagasi tulles tegime lõuna mingis kohvikus mäe jalamil, kust oli vinge vaade ja käisime ka Knossose paleed vaatamas. Platoo ja koobas on lahedad, aga palee suht mõttetu, kui just ennast ei huvita Vana-Kreeka kultuur/ajalugu. Meie jaoks oli igav. Teine päev käisime Vai rannas ja tagasi tulime lõuna kaldalt, mis on täitsa omanäoline. Neid kohti ja sellist ringi julgeks soovitada küll. Hotelli tagasi jõudsime hilisõhtul, auto võisime jätta hotelli parklasse, kust rendifirma ise ära viia selle.

1
0

Malia lähedal (bussiga ligipääsetav) on Hersonissos, kus Old Hersonisoses oli küll taolisi tänavaid. See jääb siis mäenõlvale, mitte mere äärde. Hersonissoses on mitu bussipeatust (need olid nummerdatud) ja sõitma peaks siis Malia poolt minnes viimasesse peatusesse (äkki nr 15) ning meri jääb siis paremale ja Old Hersonissos vasakule. Usun Ag Nikolaosest leiad ka lillelisi tänavaid.

0
0

Auto võtsime õhtul hilja, enne rendi sulgemist, siis sai hommikul vara liikuma. Tagastasime siis järgmise päeva õhtuks. Nii ei pidanud hommikul asju ajama

0
0

Paariks päevaks auto võtta on suht mõttetu - see teeb 40-50 eurot päev.Kui nädalaks võtta, siis saab sama auto 26 eurot päev. Ikka tahaks ju suuremates poodides toiduvarusid käia täiendamas, kuskile kaugemale randa sõita jne. Mõttekam on maksta seitsme päeva eest 180 eurot, selle asemel, et kahe päeva eest 90-100 eurot.Ise olen kasutanud seda: https://www.gorentacar.gr/en/ - tagatisraha ja krediitkaarti ei küsita, 100% kindlustus, omavastutust pole. Neil on miiniumum 3-ks päevaks. Tulevad lennujaama vastu, silt käes, sealsamas lennujaama välisukse eest viskad paberile allkirja, autot ülevaatama ei pea - nagunii täiskindlustus ja omavastutust pole, pärast nädala pärast jätad auto rendiautode parklasse ja viskad võtmed parkla putkasse.Viimased kolm aastat neid kasutanud ja ei tõesti ei viitsi enam tänavapealsete rendiputkade tegelastega kaubelda ning tingida.Odavaima, st 1,2-liitrise mootoriga autoga kärutab mööda põhimaanteid põhjast-lõunassse ilusti ära, teise käiguga veab mäekallakutest üles. Viimasel ajal oleme 1,6-liitrise auto võtnud - meil rahvast ka auto peal rohkem ja auto raskem.

0
0

Kas keegi on siit autot rentinud? Siin maksab küll auto vaid 27€ / päev, isegi kui 2 päeva ainult rentida.https://cretamotor.gr/

0
0

Jeltzik, ära näe vaeva :)Kui sa vaatad hinda, siis on näha, et ilma kindlustuseta (*Basic Price). Kas sa soovid ilma täiskindlustuseta autot, soovid oma krediitkaardi andmeid jätta, tagatisraha maksta ja olla iga (juba olemasoleva või mõttelise) kriimu eest vastutav? Vaielda veel pärast selle üle, et kas paak oli 1/3 täis nagu alguses või oli 1/4 täis ja krediitkaardilt läheb nädala pärast mingi X summa maha? Kes see soovib, ei keegi. No siis jõuad ikka selle 40-50 euroni päev kui ainult mõneks päevaks rendid...Põhiteema on neil selle lühiajalise rendiga see, et peale auto tagastamist on neil vaja teha täielik puhastus (liivased jalajäljed, sise- ja välipesu jne) see koristus on see mis maksab ja miks ainult mõneks päevaks rentides on see hind nii kõrge.Üldse need autofirmad on seal kõik ühes mestis, selles mõttes, et tellid ühest kohast (kui tal ei ole sinu tellitud autot), siis sõber teisest rendifirmast toob oma auto kohale jne. Hinnad on suht samad kõik kokkuvõttes.  Tänaval ka - kõnnid ringi, sa võid isegi näha kuulutusi a la 17-20 eurot päev (st tähendab nädalaks või kuuks ja 1,2-liitrist autot), sinna ju lisandub kindlustus jne. Kindlustust kohapeal müüvad nad ka nii, et kui ei soovi, siis kraapige oma krediitkaart välja, võtame andmed ja broneerime mingi korraliku summa sealt pealt endale tagatiseks. Huhhh....seda küll vaja pole. Nii et ära üldse vaeva ennast odavaima rendi otsimisega. Neil on seal kõigil hinnad suht ühesugused tegelikult.

0
0

Okei, ma arvasin, et “full insurance”, mis hinnas sisaldub ongi see kindlustus. Olen nüüd siis targem, et see siiski midagi muud. Aitäh! 

0
0

Saime Kreetal  vene inimese käest väga normaalse hinnaga, vist oli 90 eurot kolm päeva koos kõikide kindlustustega.

0
0

Vabandan oli tõesti näpukas 1.8 eur/liiter ikka :)Ida poolsetest autorentidest ei tea kahjuks midagi, tutvused vaid lääne kaldal :) Kui esimest korda ja 1 nädal siis ma pigem jääks ka Ida poole ja tuleks järgmisel aastal läände. Lääne-Kreeta on ilusam ja vaadata tunduvalt rohkem, lennata tuleks siis Chaniasse ;)Ma soovitaks ka pigem pikemaks ajaks auto võtta, maksad vaid natuke rohkem aga vabadus ringi vaadata. Malia ja Hersonissos ise pole eriti huvitavad ja ma seal randades ise üle 2 päeva küll olla ei viitsiks :) Hooaeg on alles alguses nii et kauplemisruumi ja valikut autodel peaks olema :)

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased