Kreeta teed

Kaua sõidab autoga Agios Nikolaosest Vai randa ja millega veel peaks sinnasõites kindlasti arvestama?Kuidas on üldine Kreeta teede olukord?

Agios Nikolaosest Vai randa läheb vägagi korralik ja viisakas asfalttee.
Arvestama pead kindlasti sellega, et teed ei ole nii sirged ja lauged kui meil Eestis ning aega kulub kurviliselt teed märgatavalt rohkem kui tavapäraselt sõitma oleme harjunud.

Aind et see Vai rand oli viimati käies ikka väga tugevalt üle rahvastatud. Parkimine on ranna juures tasuline. Saab ka auto natukene eemale tee äärde jätta ja siis mõnisada meetrit jalgsi randa kõndida.

Kreeta teeolud on üliselt väga head. Saare põhjaosas kulgeval kiirteel on kiirus ikka tublisti üle saja (lubatud küll sellist kiirust mörkidega ei oile, aga enamus kihutavad). Kui aga lähed mägedesse, siis arvesta keskmiseks kiiruseks 40-50 km/h. Teed on ka seal korralikud, aga kitsad ja teepiirded kohati puuduvad. Kirjutamata seadus on, et kes liiguvad aeglasemalt, hoiavad teeserva (teeservad on seal laiad) ja lasevad kiiremad endast mööda.

ja kui rekka ja buss satuvad vastassuunas üksteisele liginema, siis 1 sõiduvahend ootab tee laiemas osas või spetsiaalsel mäkke uuristatud laiendil kuni teine suur mööda saab. Kogemus Agios Nikolaos - Sitia teelt mägedes.

Peab ikka eriline Märtin olema, et kreeta mägedes selline keskmine välja sõita, isegi viimane lõpp Vaisse annab 40-50 keskmist saada ja pole seal mägesi suurt ollagi. Siin inimesed ohivad, et TLN-TRT maanteel 60-70 keskmist saada.

Agiosest läheb Vai randa kaua. Mäletan, et aastaid tagasi sai ka kaardilt vaadatud, et pole pikk maa, anna ainult gaasi :)
Aga kurvilistel teedel, eriti kui esimest korda nn mägedes oled siis võtab ikka kaua aega.

Käisin 2 aastat tagasi. Teede olukord päris hea. Põhja kiirteel sõideti üpris kiiresti. Kas ikkagi mingi märgiga ei olnud seal rohkem lubatud?
Väiksematel teedel keskmine kiirus 50 kanti.

aga kui minna ekslema,tuleb ikka hea auto võtta,selles mõttes et me saime 1,0 se Wolksi ja paarist mäest ei läinud hästi üles,päris jama oli,hirm tuli ka peale.tõus äkiline,aga kust sa oskad arvata,et mis viga on,auto jõudlusest juttu ju polnud..)))

Agiosest sõidab Vai randa 2 tundi, sinna on umbes 100km, teed on väga käänulised ning kitsad, keskmiseks kiiruseks 40-50kmH. Soovitan tagasisõit pimeda peale mitte jätta. Vai rannas on parkimine tasuline, muidu rand on väga ok. sinna sisenedes tekib tunne,et oled saabunud Hawai saarele.

tln trt maanteel 60 km keskmine siis sõidad 3 tundi... isegi bussid sõidavad 2,5 tunniga

Olen seda teed korduvalt sõitnud. Agios Nikolaosest alla kahe tunni Vaisee ei jõua kuidagi, pigem võiks tibake lisada. Agiosest on algul lausa lust sõita, kuid kui tee hakkab mäeahelikku ületama (serpentiinina, mõistagi), siis läheb sõit juba aeglasemaks. Täpsemalt juhtub see pärast teeristi, kust keerab Ierapetrasse. Veidi enne Sitiat läheb muidugi jälle paremaks, seal on uus tee. Peale Sitiat nii hull ei ole minu kogemuse järgi, veidike on selliseid väga kitsaid ja pimedaid kurve, aga sõita annab.
Sel aastal ma, tõsi küll, seda teed ei sõitnud, sest peatusin lõunarannikul ja oma lemmikrannas Itanoses käisin teist teed pidi. Ootan pikisilmi, millal Agiose ja Sitia vehele ka tee-ehitus jõuab. Või on juba jõudnud?

Kui kaua võtab aega sõit Heraklionist alla Matalasse ning Rethymnonist alla Prevelisse? Elame ise Hersonissose lähedal ja plaan natuke saart avastada. Haniasse sõit tundub liiga pikk, siis tekkis mõte teha ring Rethymnon-Preveli-Matala-Heraklion-Hersonissos. Või kas keegi oskab soovitada häid nippe sellise plaani jaoks? aitäh!