Kuala Lumpuri lennujaam.

Tere,

Kas 80 min kahe lennu vaheline aeg Kuala Lumpur Internatinal Airportis on piisav Air Asia puhul? Kui täpse lennufirmaga on tegemist? Marsruut LON-KUL-Ho Chi Minh. Vahepeal tuleb pagas välja võtta ja uus check-in teha.

Air Asial on oma terminal ja seal toimub kõik jalgsi ehk siis lennuki pealt jalutad maha (ei mingeid busse ega asju) jne. Üldiselt kui just ise ei mune, siis saad 20-25 minutiga kinnisest tsoonist välja. Kui aga juhtub, et lennuk hilineb, siis on kogu moos. Ise olen 2x Air Asiaga lennanud ja mõlemal korral lennud hilinesid.

Neid AA teemasid on siin juba üle ühe... Siin all oleksid võinud ka küsida - http://trip.ee/node/54947

Minul on kõik AA lennud alati minutipealt täpsed olnud, aga 80 minutit on väga kriitiline, kuna Saigoni check-in suletakse 45 minutit enne lendu, seega jääb sul 35 minutit, et jõuda terminali, saada kätte pagas ja jõuda uus check-in teha. KL LCCT on muidu üsna väike, aga lennukist terminali kõndimine võttis meil kindlasti üle 10 minuti + passikontrollijärjekord + pagasi ootamine + check-ini kõndimine.

Minu STD-KLIA lend jäi igaljuhul samuti üle tunni hiljaks. Mina ei hakkaks riskima Nii väikese lendude vahe peale ei saa sa reisitõrkekindlustust samuti.

Just paari päeva eest saabusime sealt. Londonist Kuala Lumpurisse jõudis lend veidi varem küll kohale, kuid sealt edasi Denpasari hilines väljasõit küll umbes 1 tunni jagu. Tagasisõit oli minuti pealt täpne. Air Asiaga lennates peaks olema sularaha kaasas (reisile minnes on seada muidugi alati, tagasitulles ei pruugi)kui midagi lennukist osta tahad, krediitkaarti nad ei aktsepteeri. Juss

Esiteks soovitan üle kontrollida, kas edasilend läheb KLIA-st või LCCT-st. Kui kõik on Air Asia, siis muidugi LCCT-st. Endal on olnud umbes samasugune kogemus, ca 1,5h lendude vahe sealsamas, jõudsime küll napilt, kuid selle nimel kaotatud närvirakkude hulk oli ikka päris suur. Mitu lennukit oli korraga sisse tulnud ja Immigration-i järjekorras oli sadu inimesi, kellest kõigist piinlikul kombel ette trügisime. Lisaks tuleb arvestada sellega, et AA check-in hilinejate suhtes eriti paindlik ei ole. AA-ga olen lennanud üksjagu ja hilinenud pole kordagi. Kokkuvõtteks soovitan pikema vahega lend võtta või kui see pole võimalik, siis liigutada end maksimaalse kiirusega...

Kas keegi teab, kui suur on Kuala Lumpuris LCCT lennujaama ja teise KLIA lennujaama vahe? Näiteks mitu km? Ja veel küsiks, kas Tune hotell asub LCCT või KLIA juures? Palju vahemaa LCCTst võiks sinna hotelli olla?

Tune on LCCT juures, selline kerge jalutusmaa. KLIA ja LCCT vahel on päris pikk vahemaa, taksoga ikka omajagu sõitmist. Siin bussiinfo KLIA-LCCT http://lcct.klia.com.my/index.php?ch=77&pg=215

Tune Hotel paistab LCCT ukse juurde ära, jalutades nii 7 minutit vast.

Ei saaks 100% sellist varianti soovitada, sest endal on KL'is pagasilindiga olnud olukord, kus oli sellega viivitus vähemalt 15 minutit. Kõik sellised olukorrad võtavad kriitilist aega vähemaks. Lisaks sellele on tõesti ka passikontrollid jne.

Tänud! Tahan järgmisel hommikul edasi lennata Langkawile, ei tahaks kaugele minna ööks. Langkawi kohta küsiks ka, kas ongi nii, et sellel saarel on ca 25 hotelli? Kõik otsingud seda näitavad, või on hotelle rohkem, kuid lihtsalt otsingus neid pole? Hinnatase tundub kuidagi tasakaalust ära, võrreldes Kuala Lumpuriga. Ehk siis kallimad - tunduvalt.

Kui vahepeal pagas välja võtta ja uuesti check-in teha, selleks on viisat vaja? On nii?

Palun meenuta eesti keele õigekirja!!!! Trip.ee

Pagasi väljavõtmiseks ei ole viisat vaja. Ja check-ini tegemiseks on ka vaja ainult piletit ja passi :)

Malaisia on Eestlastele viisavaba. Riiki sisenedes lüüakse passi tempel mille alusel sul on õigus riigis viibida 60 (oli vist 60) päeva.

Ümberistumine Kuala Lumpuris

Tere!

Kas keegi oskab öelda, kas Kuala Lumpuris on 2h ja 40 minutit ümberistumiseks piisav aeg? Aitäh.

Palun täpsusta lennufirmasid. Kui AirAsia terminalis, siis jõuad küll. Kui aga lendad mingi muu firmaga kohale ja tahad AirAsia peale edasi minna, siis ei jõua.

Jah lennufirma on AirAsia. Lend toimub London-Kuala Lumpur, Kuala Lumpurisse peaks maanduma kell 19.00 ja sealt siis edasi 21.40 Gold Coasti. Kas keegi teab, kas Kuala Lumpuris tuleb ka pagas välja võtta? Aitäh.

Airasia on punktist punkti lennufirma ning pagasi pead igas peatuses välja võtma ning uuesti registreerima ennast järgmisele lennule. 2.40 jõuab vabalt lennukeid vahetada, kui esimene lend oluliselt ei hiline.

Sain just täna Airasialt alljärgneva info: We’d like to introduce to you FLY-THRU! Now you can conveniently connect between 2 different flights via transfer hall, with a minimum connection time of 90 minutes! Fly from London (Stansted) to Singapore, Bali, Bangkok, Perth and many more destinations NOW with less hassle!

See viimane on küll täiesti uus, aga väga tervitatav info. Naasime regioonist just 12. jaanuaril ja see oli ainus tüütu asi kogu muidu v. hästi toimuva AirAsia businessi juures (et pead võtma oma asjad, minema täiesti välja ja siis uuesti sisse tagasi, koos kõigi kaasnevate formaalsustega). Mis hilinemisi puudutab, siis minu kogemus oli, et kümnekonnast lennust 2 hilinesid, kumbki alla tunni. Kindlapeale vahe lendude vahel (kui järgmised on strateegiliselt olulised ehk pikad lennud) on ikka 2-3 tundi