Küpros

Tere! 

Kas keegi on praegu või hiljuti käinud Küprosel? Meil laupäevaks piletid, aga suurenevad covid nr teevad natuke murelikuks. Kuidas kohapeal elu on? Meil tagasitulles vaja ka koroona test teha, et Lätti (piletid riia kaudu) saada, oskab keegi selleks kohta soovitada? Ise mõtlesin võimalikult palju looduses viibida ja rahvarohkeid kohti vältida, niiet ka sellesosas on soovitused teretulnud. Rendiauto on meil olemas, seega saame vabalt liikuda.

Kas keegi on veel viimase paari ndl jooksul tulnud Küproselt või praegugi ehk seal? Kuidas olukord arenenud on? Numbrid näitavad juba mõnda aega langevat trendi, aga kuidas kohapeal tundub? (Minek Paphosesse pühapäeval, kõik reisisellid vaktsineeritud.)

0
0

Meie tulime nädal tagasi - oleme vaktsineeritud ning lennujaamas testima ei pidanud (ei oska ōelda, kas vaktsineerimata reisijad seda tegid vōi ei). Restoranidesse ja poodidesse sisenemisel küsiti safepassi ning siseruumides oli maski kandmine kohustuslik:)

0
0

Olin Küprosel 26.07-01.08. Mineku ajal oli Eesti veel roheline, st et sain riiki ilma testita. CyprusFlightPassi täitmine on kohustuslik ning selle ettenäitamisel saab vabalt poodi, muuseumitesse, ka mõni hotell nõuab seda. Suurlinnades peab poodi sisenedes seda näitama, väikelinnades/külades kedagi ei huvita. Mask jah vaid siseruumides kohustuslik, linnatänavatel kandma ei pea. Minnes Küprosele koroona kõrghetkel olin valmistunud hulleimaks, kuid kõik oli väga ok. Võib-olla ka seetõttu, et pigem trippisime rendiautoga ise ringi ning ööbisime rohkel apartmentides kui hotellides. Väga soovitan Küprost :)

1
0

Aitäh värskete muljete eest. Mingist kohalikust lehest lugeisn eile, et isegi ühistranspordis tuleb oma koroonatõend ette näidata... Ja veel üks asi, mis silma jäi, oli see, et flightpass kehtib kuni 7 päeva pärast riiki saabumist, seejärel tuleb hakata teste tegema. Eeldan (jaa, loll mõte, ma tean), et see käib siis ikkagi ainult nende kohta, kes tulevad neg testi alusel riiki ja ei puuduta vaktsineeritud/läbipõdenud inimesi?

1
0

@Jaanapr- jah, kes vaktsineeritud ja/ või läbipõdenud ei pea peale 7 päeva teste tegema- info pärineb tuttavalt, kes elab Küprosel

1
0

Nähes kui pealiskaudselt kohalikud seda Flightpassi kontrollivad, siis julgen kahelda, et lisatestimist tegelikult nõutakse

0
0

Veel üks infokild, mis kellelegi edaspidi ehk kasulikuks võib osutuda. VM Reisitargalt lehel hüüumärgiga kirjas, et sertifikaat peab olema flightpassi üles laetud, sama infot leidsin ka mujalt. Lugu selles, et vähemalt vaktsineerituna flightpassi täites ei tekigi üldse võimalust midagi üles laadida. Eile õhtul dokumente täites tekkis hetkeline ärevus, et kuidas siis nii, et peab, aga ei saa, kuid täna flightpassi helpdeski helistades kinnitati, et vähemalt vaktsineerituna ei ole vaja serti üles laadida (ma muude tõendite kohta ei küsinud).

0
0

Eesti lisati nüüd punasesse nimekirja. Kas saan õigesti aru, et nüüd peavad isegi vakstineeritud tegema testi 72h sees enne reisi?

0
0

Vaktsineeritutel ei muutu midagi - https://cyprusflightpass.gov.cy/en/vaccinated-passengers

1
0

Okei, ma lugesin siit teistmoodi välja https://www.tourism.gov.cy/tourism/tourism.nsf/All/DD7857A7BF9C55A6C225872600281212/$file/COVID-19_Destination_Protocol_Cyprus_02_08_2021_En.pdf?OpenElement&fbclid=IwAR29y1_NFibHgPBfbyXW3utyJumzF2WNdpEbXlkSZmuLehQB1XXi1MD30_M

Kuigi reisitargalt lehel on ka toodud, et vaktsineeritud või läbipõdenu ei pea tegema testi.

0
0

Samas dokumendis vaata punkti Q3.

1
0

Kui minna 15.08. Üks reisija läbi põdenud ja ühe vaktsiini saanud ning teine reisija ainult ühe vaktsiini saanud. Siis see teine reisija peab tegema 72h sees testi ja vajadusel ka saabumisel. Esimene reisija saab kasutada oma läbipõdemise passi. (Põdes läbi 4 kuud tagasi, ja siis tegi esimene vaktsiini juuli lõpus ning teine tuleb septembris - anti valida kas tahad teist kah, ehk läbipõetud + 1/2 vaktsiinist).

0
0

Esimesel piisab jah EL-i tõendist läbipõdemise kohta. Teist tõendit pole vaja näidatagi.

Teine teeb testi enne reisi, lisaks saabudes ja lisaks tasuta test Küproselt tulles Tallinna lennujaamas.

0
0

Meil piletid sept keskel Küprosele, Tln-Riia-Larnaca. Kuidas selle Flight passiga on, kui reisime 2 täisk ja 2 last, kas kõigil tuleb eraldi passid teha, või tehakse üks pere peale? Vaktsiine tehtud ei ole ja põdemisest ka siis just 6 kuud mõõdas, kas pean ka Riiga lendamiseks mingeid pabereid täitma?

0
2

Tere, ma pole veel täielikult vaksineeritud. Küprose lennujaamas tegin testi saabudes. Kas lahkumiseks on ka vaja test teha? (sarnane nagu tallinnas et tulemus oleks 72h jooksul enne ära lendu) 

Või probleeme ei teki ära lendamisega?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased