Küsimused Prantsusmaa ja Pariisi kohta

Tere.

Mul oleks mõned küsimused Prantsusmaa kohta aga enne seda kirjeldaks ma veidi oma reisiplaani, et anda väike ülevaade.

 • Tegemist on autoreisiga.
 • Kaardiks saab olema GPS navi seade
 • Lõuna Inglismaalt Torquayst -> Prantsusmaale Cote d´Azuri lähedale rannikule. Suvaliseks punktiks olen siin valinud St Tropezi
 • Kestvus - 10 kuni 11 päeva (nii palju kui puhkust saab sebida)
 • Reisi aeg - alates 2-st augustist
 • Kahekesti (mina ise ja mu elukaaslane)
 • 1 juht (mina ise)
 • Kämpimisekothades telgiga
 • Eelarve (kokkuhoidlikult)
 • Kaasas mini läpakas
 • Planeeritud 1-2 päevane peatus Pariisis

Oleme selline lõbus 25-ndates aastates paarike. Üldjuhul kui me kuhugi rändama lähme, siis tavaliselt ma teen iseseisvalt põhjaliku eeltöö, et kõik läheks sujuvalt ja huvitavalt. Alates sellest, kus miski asub, lõpetades väikeste tõlgetega nende kohtade ajaloost, mida kavatseme väisata. Mulle meeldib teha nii, et kõik oleks huvitav. Seekord aga tuli see väike reisiplaan väheke ootamatult ja suhteliselt valel ajal. Nimelt on mul väga palju tegemist korteri vahetuse ja töö asjadega. Mul lihtsalt pole füüsiliselt väga palju vaba aega ja energiat, et teha tavapärane põhjalik eeltöö. Hetkeseisuga olen paaril viimasel päeval umbes 10-15 tundi neid asju uurinud. Kindlasti pean ma üht teist siiski veel enne reisi vaatama. Plaanis on kusagilt mõned Lonely Planet Prantsusmaa ja Cote d´Azur PDF versioonid alla sikutada. Arvatavasti vaatan veidi veel ka ringi kämpimise kohtade kohta. Üks lehekülg mida olen varasemalt korduvalt UK-s ringikolamiseks kasutanud on www.ukcampsites.co.uk Seal on kasutajate poolsed ülevaated erinevatest kämpingukohtadest. Soovitan soojalt. Vaatan et seal samas on ka mõned teised maad esindatud http://www.ukcampsite.co.uk/sites/county.asp?region=Overseas

Osa tavapärasest eeltööst olen ma ära teinud. Nimelt olen paika pannud teekonna. Tegin väikesed kalkulatsioonid erinevate variantide kohta, et näha milline moodus tuleks odavaim. Kuna ma juba investeerisin selleks 4-5 tunnikest, siis võin ma oma saadud tulemused ka siia ära märkida. Vahest on kellegil teisel ka neist kasu. Nimelt uurisin teekonna läbimiskulusid võttes arvesse tavalise sõiduauto koos kahe täiskasvanuga. Kalkulatsiooni on sisse arvestatud praami pileti, bensiini ning tolli kulud. Bensiini ja tolli kulude kalkulatsioonid on tehtud ViaMichelini kaudu, võttes aluseks tavalise sõiduauto ja 1,3 GBP per liiter bensiini hinna. Teekond on Inglismaalt üle väina Prantsusmaale ja siis St Tropezi. Toon eraldi välja sadamad, kas teekond on läbi tasuliste kiirteede või mitte, sõidule kuluv aeg (oma väikeses uurimuses on mul kõvasti igasugu muid andmeid aga kahjuks ei saa siin Trip.ee-s väga edukalt exceli pealt copy paste teha). PS! Kuluvas ajas on sisse arvestatud ka praami ülesõiduks kuluv aeg ja väike ajaline ning rahaline kulu Torquast antud sadamatesse. Märkuseks ka see, et tegemist on ühe suuna kulutustega. Nii et sisuliselt tuleb need summad ja ajad kahega korrutada.

Dover -> Dunkirk -> Pariis -> St Tropez (mööda tasulisi kiirteid) £178.89, Sõidu aeg kokku 18 tundi Dover -> Dunkirk -> Pariis -> St Tropez (vältides tasulisi kiirteid) £132.49, Sõidu aeg kokku 24 tundi Plymouth -> Roscoff -> St Tropez (mööda tasulisi kiirteid) £315.03, Sõidu aeg kokku 19.5 tundi Plymouth -> Roscoff -> St Tropez (vältides tasulisi kiirteid) £253.50, Sõidu aeg kokku 24.5 tundi Poole - Cherbourgh -> St Tropez (mööda tasulisi kiirteid) £335.91, Sõidu aeg kokku 14.5 tundi Plymouth -> Roscoff -> St Tropez (vältides tasulisi kiirteid) £283.23, Sõidu aeg kokku 21 tundi Plymouth - Santander (Hispaania) -> St Tropez (mööda tasulisi kiirteid) £601.63, Sõidu aeg kokku 31 tundi Plymouth - Santander (Hispaania) -> St Tropez (vältides tasulisi kiirteid) £563.32, Sõidu aeg kokku 36.27 tundi Mõned sadamad on siiski veel, aga ma juba sain enam vähem pildi ette, et enam eriti odavamalt nüüd küll ei saa.

Puht majanduslikel põhjustel valisime Dover -> Dunkirk -> Pariis -> St Tropez Lisaks soodsamale kulgemisele annab see valitud tee ka hea võimaluse Pariisist läbi põigata. Nagu näha on kui soovime mõlemat pidi mööda kiirteid sõita siis läheb see meile tollide näol umbes £100 naela ekstra maksma. Ma siis mõtlesin, et äkki sõidaks ühe otsa niipidi, et väldiks tasulisi kiirteid ja teise otsa mööda kiirteid. Mõni võib mõelda, et kuule mees, mida sa siin üritad £50 säästa aga minu jaoks on ka see suur raha. Niikuinii tuleb mustmiljon muud kulutust veel otsa. Ma veel pole jõudnud mõeldagi kui palju meil kulub raha kämpingu kohtades telkimiskoha eest, pluss söögid, joogid jne. Mõtlesin, et panen Pariisist lõunasse sõites GPS navi seadme "Scenic route´ile" ja "avoid Tolls". Tagasi sõidul " Optimal Route" ja allow Tolls" sest arvatavasti on tagasisõit nagunii väga vastumeelne. Siis on kindlasti mõnusam mööda kiirteid kiirelt ja mõnusalt kodu poole liikuda.

Ehk siis Lõunasse minnes oleks meie tee selline Aga tagasi tulles tulles hoopis selline Nendel mõlemal leheküljel on võimalik kaardile klõpsata ja siis lähedamalt vaadata. Varuma peab vaid veidi kannatust sest see kaardi lähedamalt vaatamise protsess ei lae väga kiiresti.

See on siis see, mille ma oma vaevaga suutsin välja uurida. Kuid ma paluks natukene teie abi. Kindlasti leidub kogenud reisiselle, kes antud kandis on ringi kolanud ning leiab võib-olla 5 minutit, et omi kogemusi ja ideid välja pakkuda. Veidi lähemalt, mis meile huvi pakub. Meile mõlemale meeldib loodus. Huvi pakuvad matkarajad, mis viivad kuhugi konkreetsesse kohta, kus avaneb maaliline vaade loodusele (näiteks mõnus jalgsimatkarada, mis juhatab mõne kose, mäe, kaljunuki, oru, jõe, järve, ranna, lossi või lossi varemete äärde). Muuseumid meeldivad ka aga pigem sellised väiksema poolsed (vahest kuskil kindluses või nii). Suured muuseumid, mis on koondunud kuskile suurlinna (sellised meeletu pileti hinnaga turistilõksud) eriti ei meeldi. Kunstigaleriid ja muu see sugune meile huvi eriti ei paku. Eesmärk on suurem osa teest lõuna Prantsusmaale suhteliselt kiirelt pool joostes läbida (välja arvatud juhul kui mu esimesele küsimusele tuleb vastuseks midagi, mis meile huvi pakuks). Seejärel sooviks koha peal veidi rahulikumalt aega parajaks teha. Mõned päevad kuskil rannas vedeleda. Koha peal nii umbes 100km läheduses olevaid kohti külastada. Võib olla vaikselt edasi liikuda veetes öö või kaks erinevates kohtades. Pariisist kust soovime kah läbi põigata oleme hetke seisuga ära otsustanud, et Eiffeli torni peab küll nägema.

Ma nüüd kasutaks võimalust, et üht teist küsida. Nummerdan need küsimused ära. Siis saab, kes iganes vastata ükstaspuha, mis küsimusele, mistahes järjekorras.

 1. Mu peamine küsimus ja ootus ettepanekutele on järgmine. Kuna see Pariis -> St Tropez teekond on päris pikk (kliki lingile, et lähemalt näha), siis oli mõttes see võib-olla kaheks või enamaks jagada. Teeks võib-olla kuskil ühe päevase pausi. Ei tahaks nagu kuskil suvalises kohas pausi teha. Selle päevase pausi teeks hea meelega kuskil selle teekonna keskel aga tingimusel, et seal võiks midagi huvitavat olla, mis vääriks seda pausi. Kahjuks mul pole endal ka õrna aimu, mis selle teekonna keskele huvitavat võiks jääda. Pole ka aega, ega oskust, et sealt iseseisvalt midagi avastada. Äkki aitab mõni kogenud hea vandersell mõnda kohta soovitada.
 2. Pariisis kavatseme Eiffeli torni vaatama minna. Mida huvitavat on veel selle torni läheduses (või vähemalt metroo tsoon 2 läheduses), mida oleks patt mitte vaatama minna?
 3. Saan ma sellest metroo piletite süsteemist õieti aru - saab osta üksikuid pileteid €1.60, 10-st piletist koosnev pakk pileteid €11.60 ja siis päeva pilet "Mobilis" €5.90. Saan ma õieti aru, et selle tavalise piletiga saab lihtsalt üle tõkke ning siis võid kuni teatud tsooni ulatuses kasvõi terve päeva ringiratast sõita. Kuid nii pea kui kusagilt maa peale ronid siis on see pilet edasiseks kehtetu. Sellisel juhul tundub see päeva pilet €5.90 on küll palju mõistlikum kui tead et pead metroosse sisenema rohkem kui kolm korda.
 4. Kuidas on Pariislastel lood Inglise keelega? On nad abivalmid aitama? Või nad eriti ei taha sinuga Inglise keeles rääkida.
 5. Oskab keegi mulle soovitada mingit kindlat parklat, mis oleks soodne, piisavalt turvaline ja kuskil Eiffeli torni lähistel. Ma nagu ei mõtlegi, et kohe torni lähedal kiviviske ulatuses. Peaasi et kusagil metroo tsoon kahe sees. Ühtlasi võiks olla mitte rohkem kui kaks ümber istumist, et liikuda sellest parklast torni juurde. Võiks olla kusagil kuhu autoga kerge põhja poolt tulles läheneda. Ma juba üsna hulluks minemas. Otsisin kasutades interaktiivset metroo tsoonide kaarti ja Parkopediat. Ma nagu ühe leidsin Les Sablon peatuse lähedal €14.50 eest. Tundub et metrooga läbi kahe istumise mingi 14 minsa kaugusel. Rohkem olen mures selle liikluse koha pealt.
 6. Liiklemine autoga Eifeli torni lahistel. On seal väga hullu liiklust oodata?
 7. Oskab keegi väita või ümber lükata, et parkimisautomaadid on kõik arvatavasti ainult Prantsuse keeles?
 8. Soovitage odavat toidupoodideketti, kust saab soodsalt süüa ja juua. No selliseid Lidls või Tesco tüüpi poeketikesi.
 9. Soovitage kiirtoidukette kust saab kõhu täis võimalikult soodsalt.
 10. Mida peaks kindlasti ära proovima, sööma, jooma kui juba Prantsusmaale satub.
 11. On kellegil kogemusi, millist raha küsitakse telkimiskohtades.
 12. Kuidas on Prantsusmaal lood tasuta Wifi-ga? Tean, McDonaldsites peaks olema tasuta nett. Kuidas on lood mujal?
 13. Kas kaardiga maksmine on Prantsusmaal laialt levinud? Kas automaadist raha võttes või poes läbi terminal makstes võtavad pangad oma protsendi?
 14. Kui keegi teab mõnda lehekülge, või kohta kust saab Prantsusmaa, Pariisi või lõuna ranniku kohta kohta alla tirida PDF vormis mõnda huvitavat Eesti keelset raamatut või muud sarnast teos, siis see oleks väga bueno. Või vahest on kellelgi endal midagi omavalmistatut, mida raatsiks meiega jagada.

Igasugused vastused, kommentaarid, ideed ja info on igati teretulnud.

Noh, hoidke siis meie reisiplaanidele pöialt.

Palju palju päikest, Summu

Kuna planeerin ise ka reisi läbi Prantsusmaa, siis leidsin ühe hea lehe telkimiskohtade kohta. Väga mugav kasutada. Telkimiskoht ca 20 eurot. Tundub, et seal on lisaks platsile hinna sees ka erinevaid lisasid. Samas kasutaja Infinity soovitas ööbida F1 hotellides. Hinnad ca 30 eurot tuba.

http://www.campingfrance.com/UK/ http://www.hotelformule1.com/

Muideks, eelpool mainitud F1 hotellid on ka Pariisis olemas odava hinnaga, kus on võimalik samas autot ka hotelli hoovis parkida.

Teistele küsimustele otsin isegi vastuseid.

Ise planeerin St Tropezist kandis umbes 6-7. augustil liikuda. Lisaks, tahan Millau viadukti näha. See jääb teil ka suht tee peale. Teil tuleb ca 70 km ring sisse ja viadukti ületamiseks tuleb nutsu ka ilmselt maksta.

http://en.wikipedia.org/wiki/Millau_Viaduct

Edu.

0
0

Kas tunnel Inglismaa ja Prantsusmaa vahel poleks odavam läbida?.Prantsusmaal on tasulised kiirteed siniste viitadega.Tasuta kiirteed on roheliste viitadega.Samas, head on mölemad.Soovitan külastada Monako kääbusriiki.Vapustavad loodusvaated lauskmaa inimestele.

0
0

Kas tunnel Inglismaa ja Prantsusmaa vahel poleks odavam läbida?.Prantsusmaal on tasulised kiirteed siniste viitadega.Tasuta kiirteed on roheliste viitadega.Samas, head on mölemad.Soovitan külastada Monako kääbusriiki.Vapustavad loodusvaated lauskmaa inimestele.

0
0

Inglise keelt nad ei oska vöi ei taha rääkida...

0
0

See, et prantslane oma ülbusest ei taha inglise keeles rääkida on müüt. Elan ise Prantsusmaa külje all ja satun sinna kolm neli korda kuus igapäevaseid toiminguid tegema ning korra kuus teeme ka pikema, mitmepäevase reisi. Kuigi saan prantsuse keelega rahuldavalt hakkma jään siiski mõnikord ka hätta. Kui teenindaja (poemüüja, ettekandja, hotelliteenindaja jne) aru saab, et mu sõnavara jääb väikeseks ning kui inglise keelt ta oskab siis läheb ta meeleldi sellele üle. Inglise keelt ei räägi prantslane siis kui ta seda ei oska. Kui oskab, siis ka räägib.

0
0
 1. Tasub osta mobilis, kui kavatsed palju metrood kasutada, ja carnet, kui tahad linna ka vaadata (s.t. jalutada ühest kohast teise)
 2. Eiffeli torni lähedal on Les Invalides, kuppelkirik ,kus on Napoleoni haud. Väga kaunis kirik. Ja peaaegu selle kõrval on August Rodini majamuuseum, kus on nii majas kui aias Rodin'i olulised tööd ja nende eskiisid. Sinna peaks kindlasti minema!
 3. Monoprix, Casino
 4. Pariislased (ja prantslased üldse) on väga abivalmid. Hea oleks enne reisi omandada pr. keelsed viisakusväljendid, siis on suhtumine hoopis teine. Pariislased räägivad (vähemalt teeninduses) väga hästi inglise keelt, probleeme pole.
 5. Piknik. Ostke poest veini, juustu, puuvilju ja bagett ning pakk salvrätte ja istuge parki muru peale maha neid nautima. Pariisis eelistatud Cité saarel (kui murul vaba koha leiate).
 6. Kaardiga maksmine on vägagi levinud.
 7. Tripis on ixxx väga palju kirjutanud selle kohta, mida vaadata, kus sõita ja kus parkida Lõuna-Prantsusmaal.
0
0

Tere, meil plaanis minna juuli lõpus ja augusti 1 nädalal kahe perega Lõuna-Prantsusmaale ja Itaaliasse autodega. Kas veel mõni pere liigub samal ajal seal? Teeks koos midagi huvitavat?

0
0

Tänud vastuste eest. Igasugune info on teretulnud.

"liifer"mõningad lehekyljed

Kuna planeerin ise ka reisi läbi Prantsusmaa, siis leidsin ühe hea lehe telkimiskohtade kohta. Väga mugav kasutada. Telkimiskoht ca 20 eurot. Tundub, et seal on lisaks platsile hinna sees ka erinevaid lisasid. Samas kasutaja Infinity soovitas ööbida F1 hotellides. Hinnad ca 30 eurot tuba.

http://www.campingfrance.com/UK/ http://www.hotelformule1.com/

Muideks, eelpool mainitud F1 hotellid on ka Pariisis olemas odava hinnaga, kus on võimalik samas autot ka hotelli hoovis parkida.

Teistele küsimustele otsin isegi vastuseid.

Ise planeerin St Tropezist kandis umbes 6–7. augustil liikuda. Lisaks, tahan Millau viadukti näha. See jääb teil ka suht tee peale. Teil tuleb ca 70 km ring sisse ja viadukti ületamiseks tuleb nutsu ka ilmselt maksta.

http://en.wikipedia.org/…llau_Viaduct

Edu.

Tänud linkide eest.

http://www.campingfrance.com/UK/ lehele olin juba varemgi sattunud. Tundub väga asjalik leht olevat. Ainuke asi, millest ma aru ei saa on see, kas vastuseks saadavat nimekirja kämpingu kohtadest oleks kuidagi võimalik hinna järgi pingeritta järjestada? Juhul kui see on võimalik, siis ehk leiad aega ka mulle seda seletada.

Telkimiskoht ca 20 eurot. Endal nagu sellise hinnaga kohti silma ei jäänud. Arvestasid sa ikka augusti hindadega?

Tropezi kandis satume olema 4-10. augusti kandis. Millau sild on juba reisi sisse arvutatud ;) Juhtusin mingi 2 nädalat tagasi BBC1 pealt dokumentaal filmi nähtud just selle silla kohta. Kusagilt jäi kõrva, et silda ennast on alt võimsam vaadata, kui sealt pealt niisama üle sõita. Arvatavasti teeme peatuse seal all väikeses linnas. Üle vist ei sõida.

"sirle kaks"Kas tunnel Inglismaa ja Prantsusmaa vahel poleks odavam läbida?.Prantsusmaal on tasulised kiirteed siniste viitadega.Tasuta kiirteed on roheliste viitadega.Samas, head on mõlemad.Soovitan külastada Monako kääbusriiki.Vapustavad loodusvaated lauskmaa inimestele.

Kas tunnel Inglismaa ja Prantsusmaa vahel poleks odavam läbida? Kahjuks mitte. Öisel ajal praamiga ületamine liinil Dover->Dunkirk tundub hetkel odavaim. Võrreldes tunneliga on praam 3 korda soodsam. Monaco ei ole välistatud.

"johhaidii"See, et prantslane oma ülbusest ei taha inglise keeles rääkida on müüt. Elan ise Prantsusmaa külje all ja satun sinna kolm neli korda kuus igapäevaseid toiminguid tegema ning korra kuus teeme ka pikema, mitmepäevase reisi. Kuigi saan prantsuse keelega rahuldavalt hakkama jään siiski mõnikord ka hätta. Kui teenindaja (poemüüja, ettekandja, hotelliteenindaja jne) aru saab, et mu sõnavara jääb väikeseks ning kui inglise keelt ta oskab siis läheb ta meeleldi sellele üle. Inglise keelt ei räägi prantslane siis kui ta seda ei oska. Kui oskab, siis ka räägib.

Koos läpakaga saab kaasa võetud Prantsuse - Eesti keele sõnaraamat. Üritan mõned laused ära õppida. Kuid karta on, et kui ma hakkan oma olematut prantsuse keelt purssima, siis on mul võimalus ka kõhukrampides, naerust lämbuvat prantslast näha.

"ristl"3. Tasub osta mobilis, kui kavatsed palju metrood kasutada, ja carnet, kui tahad linna ka vaadata (s.t. jalutada ühest kohast teise) 2. Eiffeli torni lähedal on Les Invalides, kuppelkirik ,kus on Napoleoni haud. Väga kaunis kirik. Ja peaaegu selle kõrval on August Rodini majamuuseum, kus on nii majas kui aias Rodin'i olulised tööd ja nende eskiisid. Sinna peaks kindlasti minema! 8. Monoprix, Casino 4. Pariislased (ja prantslased üldse) on väga abivalmid. Hea oleks enne reisi omandada pr. keelsed viisakusväljendid, siis on suhtumine hoopis teine. Pariislased räägivad (vähemalt teeninduses) väga hästi inglise keelt, probleeme pole. 10. Piknik. Ostke poest veini, juustu, puuvilju ja bagett ning pakk salvrätte ja istuge parki muru peale maha neid nautima. Pariisis eelistatud Cité saarel (kui murul vaba koha leiate). 13. Kaardiga maksmine on vägagi levinud. 14. Tripis on ixxx väga palju kirjutanud selle kohta, mida vaadata, kus sõita ja kus parkida Lõuna-Prantsusmaal.

Väga huvitav. Otsustasime veel läbi põigata järgmistest kohtadest • Cathédrale des Notre-Dame • Champs elysee • Place de la Concorde • Arc de Triomphe • Grande Arche de la Defens

Tänud senise info eest. Endiselt on oodatud igasugune info ja ideed. Vastuseid ootaks endiselt küsimustele 1. 6. 7. 9. 12.

Kui keegi soovib saada lõunarannikul kokku saada, siis meile see sobib. Sel juhul teha muidugu konkreetne ettepanek. Siis saab asju planeerida.

0
0

Juuli lõpp august,oma perega 2 täiskasvanut ja laps 5+ kuna liigun auto+caravan siis tempo eriti kiire ei ole, samuti Millau, Monte Carlo kuskile Normandia ja siis tagasi.

0
0

...ehk midagi ikka ;)

 1. Eiffeli juures käisin 26. juuni õhtul 21:30-südaööni või rohkemgi veel - ei vaatanud kella. Kes see ikka sääl maal kella vahib :P. Laupäev, rahvast murdu, aga autoga sain u. 800 või nii kopikatega meetrit eemal olevasse tasulisse parklasse probleemideta pargitud. Vaatasin navist parkla ja oli ka vabu kohti. Paar tundi hiljem oleks võinud juba parkida ka tornile lähemale, sõidutee servale, sest siis autoliiklust enam pea-aegu et polnudki. Hirm oli, et võidakse masina kallal miskit nokerdada, sest VW Passat oli maast laeni kraami täis, aga õnneks läks kõik hästi. Miks kraami täis - "kolisin" säält maalt peale aastast töötamist tagasi kodumaile.

 2. Parkimisautomaatidega arvan et probleeme ei tohiks tekkida. On küll enamjaolt frangi keelsed juhised, aga kui oled vähegi rännumees, tönkad inglist, tunned nii öelda "rahvusvahelisi sõnu", siis tea, et need on enamjaolt just prantsuse keelest pärit ja keelevaist peaks pisutki abiks olema. Kui tõesti ei mõika ööd ega mütsi ja piltidest ka aru ei saa, siis alati võib paluda juhusliku mööduja abi. Aitavad! :) ... Ja kuidas veel! Rõõm on sinu poolel ja ära unusta lõpuks naeratades "merci" lausuda. Lahe rahvas!

 3. Wifi - hull murelaps. Ja veel tasuta :D, ausalt naer tuleb peale... No sai leitud neid vabu, turvamata võrke. Nädal-kaks ohtrat seilamist nendes ja siis hakkas looma... Kes kutsus politsei, kes keeras muul moel kraanid kinni, nii et polnud lõpuks enam mingit vihvit :D. Saab kohvikutest (nende restoranid), kui letist koodi küsid. MacDonaldsil võivad olla piirangud peal - MSN, ftp-d ei saa kasutada jne... Samuti ajalimiit teinekord. Vähemalt neis paigus, kus mina vahest netitamas käisin, oli.


Noh, minu reis oli tööreis. Puhtalt. Ja siis niipalju kui näpistasin, tegin ka endale ja hingele mõned päevakesed. Ja toimus see kaarega teise kanti, kuhu tavaliselt eestlasest rännumees nii lihtsalt ei satu - Akvitaania provintsi. Rohkem ju tõmmatakse põhjast lõunasse, täpsemalt koguni kagusse joon ja püütakse seda mööda läbi maa reisida ning jõuda välja Vahemere äärde. Aga on olemas ka ookean - Atlandi ookean ja vot seal, liivase Biskaia lahe idaserval mu aastased tegemised jäädvustatud ongi. Keda huvitab, siis elu ilusamad päevad on siin (tõsi, lõpetamata kujul, aga ehk jõuab): http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=19725

Ja veel: Prantsuse keel - minu jaoks null ennem sinnaminekut. Nüüd - ikka praktiliselt null :D Pole õppinud, ei räägi, siltidest ja piltidest saan aru, poes oskan lugeda mis on kurk, mis on kartul jne... Nii et ei maksa karta, käed abiks, pliiats-paber abiks ja väga suureks abiks on sõnastik ;). Inglisega saab hakkama, aga kui terves külas ei räägi mitte keegi natukenegi inglist, siis aitab ainult naerul nägu, pliiats paber ja viipekeel :D ... või hispaania, portugali, saksa keele tundmine. Neid kah ikke räägitakse, eriti levinud oli Aquitaine's hispaania keel teise suhtluskeelena (koolis õpitakse rohkem, sest piir ikkagi matadooridega :D ).

0
0

Auchan hüpermarketid ja Carrefour omad kah suht OK hindadega ning piknikukorvi juustu-saia ja odavamama veiniga saad juba miskit 5-10 eur eest. Aga ka Lidlit võib kõrvaltänavatel kohata.

Seal Defence uues linnaosas just suure uue trumfikaare Grande Arche juures suur kaubakeskus, kust ülerahvastatud C&A jms. riidepoodide kõrval sai ka Auchanis eelmisel nädalal toitu ostetud. Kui seal kahjuks parkimismajades parkimine kallis, võtavad 3 eur tunnis ehk 1,50 iga poole tunni eest. Seega oleks mõtekam shopata äärelinnas või enne Pariisi, mida meie kahjuks ei teinud.

Tänaval olevatest parkimisautomaatidest Ladina kvartali ja Jumalaema kiriku (ja usun, et ka Eiffeli lähedal) maksis 2,40 eur tund ja parkimine tasuline kuni kl. 19, kuid peale seda oli tänavaääred jälle väga täis pargitud.

Elamus mulle oli autoga sõita mööda Champs Elyseed Trumfikaarest mööda, mingi 10 virtuaalset sõidurada, st. radasid pole märgitud aga ringil olevad ootavad ja lasevad ringile pealetulijatel tulla. Õnneks pääsesin mõlkideta läbi. Sellesama Trumfikaare katusel käi kah kindlasti ära, sealt avanevad väga toredad vaated Pariisi ülesehitusele. Samuti on ilusad vaated linnale Sacre Cour kiriku juures. Aga loomulikult kõike 1 korraga ei jõua, seda enam, kui oled läbisõidul.

0
0

Triumfikaare ringristmik ongi ainulaadne, kus pealetulijatel on eesõigus. Silmad lahti ja igati lahe ja suht kreisi liikluselamus.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased