kütuse hinnad

Tere. plaan automatkale minna ja paluks reaalseid diisli hindasid nendes riikides. Eks hind ikka kõigub aga siiski,võimalikult tänane hind ja hea ,kui keegi veel teab märkida ka tanklaketi nime mille hind on antud

Ette tänades !!

läti

leedu

poola

slovakkia

ungari

rumeenia

bulgaaria

türgi

moldaavia

uurin just seda sama linki. Kas on kogemusi,et on ka reaalsed hinnad antud lehel või on olnud üllatusi?

Veikko, väga raske on võrrelda, kuna väidetavalt on need tagantjärgi riigi keskmised hinnad, mida värskendatakse kahe nädala tagant. Kui saladus ei ole, milleks sellist täpsust vajad?

ei ole saladus. Plaan ju reisile minna ja kuna reis on pikk ja kilomeetreid ka palju ,siis teen nn eelkalkulatsiooni kogu reisile. Siin lugejatest ju paljud elavad neis riikides ja seega pole ju raske siia mõni reaalne hind visata. Arvestan ju sellega et hind on kõikuv.

Juunikuus sai sõidetud neis riikides v.a.Türgi ja Moldaavi . Lisaks veel Austria ja Saksamaa . Kõige kallim kütus oli Eestis !!

Veikko, ok arusaadav. Eelarve jaoks on mulle sellest täpsusest piisanud. Reisil olles kasutan riikide hindasid põhiliselt indikatsiooniks, kas panna paak täis enne riigist väljumist või mitte.

Kasutan "apeks"i mainitud saiti kütuse hindades orienteerumiseks juba aastaid ning ei ole seni eksinud. Hinnad varieeruvad küll siia - sinna, kiirteedel ja suurematel maanteedel reeglina kallimad. Viimane meeldejäänud ostmine oli sügisel Poolas, 7 km Lomzast kõrval ja ostsin paagi 98-t hinnaga 1.178. Üldse kasutasin eelmise aasta üpris pikal reisil ainult head kütust ja arvan, et kokkuvõttes võitsin. Loetelus ei ole Austriat, kus on kütus sageli väga odav ja seal sain tõeliselt Villach bensiinijaamas hinnašoki osaliseks. Võtsin paagi kütust (alla 1.2-e) ning silm jäi pidama autopesul. Basic maksis 4.5 ja kahekordne vahatamine koos poleerimistega mingi 14! Lasin auto 6.8 euroga puhtaks pesta ja nii puhast sõidukit ei ole ma Eesti "bensukatest" veel kätte saanud.

Suur vahe on ka neis riikides, kas tankida kiirteel , või linnades ja eriti head hinnad on tavaliselt suure kaubanduskettide tanklates, telefonis Fuelio rakendus kus auto tankimine juba üle 100k km läbisõidu, kuna tangin eranditult paak kaelani siis näeb ära paagi keskmise jne, seal ka sees kaart tanklatega, kus mingi hetke hind

Aivart67! Kasutan Eestis CirkleK kaarti. Kas see äpp näitab ka selle keti koostööpartnereid (minu teada on nad olemas) ning saaksin sealt kütuse krediiti?

See näitab tanklate asukohta, nime ja hinda, tõmba alla ja tutvu

Tyrgis diisli hind on 1-1,1  euri...juba 10 aastat !

Kasutan neid kütuse hindade tabeleid juba ammu ja prindin neid vahetult enne reisu enamasti kaasa, et teada, kus riigis on bents kallim või odavam.  Need tabelid näitavad pigem hinna suhtelisust riikide vahel ja peab teadma, et kalleim kütuse hind on kiirtee ääres. Kiirteelt "sisemaale" tankima minnes läheb hind palju odavamaks ja suurte kaubanduskeskuste tanklates on ka hinnad reeglina palju madalamad nagu siin juba Aivart67 mainis.