Kui lähen ujuma, sukelduma, kes valvab asju?

Tere.
Plaanis minna egiptusesse. Kui tahan abikaasaga kahekesi ujuma minna, kaasas võtmed, rahakott muidu asjad, kas on turvaline jätta need valveta? Seda siis hotelli ranna alal. Või on seal võimalik kuskile asjad jätta? Sukeldumisega vist pole probleemi, üks kindel paat, üks seltkond?!
Tänan vastamast!

Me oleme juba pool aastat ringi reisinud ja oma asju peitnud igale poole st.padja sisse, pildiraami taha ja teleka alla jne.jne. Nyyd palun mitte naerda - k6ige rahulikumalt tunnen ennast kui panen olulised asjad pisikesse veekindlasse kotti ning selle omakorda WC-poti veepaaki. Aah, kui hea ja kindel tunne, parem kui mingi odava kylalistemaja seifi andes.
M&M

Hotelli randa ei ole vaja võtmeid ega raha kaasa võtta. Toa võtme võid jätta retseptsiooni ja teenused paned nagunii ju toa arvele. Kui sukeldumisklubi arvet toa arvele panna ei saa, võta täpselt nii palju raha kaasa, kui reisile / varustusele kulub. Vetsupoti-trikki pole küll vaja tegema hakata, kui toas seif on.

Brasiilias tehti meil kreeditkaardid tühjaks toa sheifist.
Sheifidel on alati olemas "masterkey"
Muidugi pole see reegel ja minuga pole seda ka mujal enne kuskil juhtunud.
Panen selle poti variandi kõrvataha ;)

Aga kas riideid ei taheta varasdada?

Kas tegu ei ole mitte natuke pseudoprobleemiga või siis on Siblik algaja reisija.
Egiptuses (nagu ka mujal) käib hordide viisi inimesi ja kindlasti paljud käivad neist ujumas ja jätavad oma asjad randa. Palu nt. mõnda usaldusväärse olemisega naabrit, et ta su asjadel pilku peal hoiaks.

Või kõige õigem on see, et ära üldse võta üleliigseid asju randa kaasa. Mõnikümmend naela raha ja võti pole küll asjad, mille pärast pabistada. Ja vaevalt keegi riideid hakkab varastama.

Olles ise käinud päris paljudes kohtades pole mul vargustega kunagi probleeme olnud ja ma ei hoia oma asju paaniliselt südame lähedal, pigem olen lohakas. Peaasi, et pangakaart-pass on kindlas kohas ja muu on juba lihtsalt elu...
Minu jaoks asjade potti peitmine on juba paranoia, aga võibolla mõnele jälle ei ole...

kohta on üks tõestisündinud lugu idanaabritega, kes peitsid suurema summa dollareid ventilatsioonisahti Türgis hotellis olles. Remondimees,kes kontrollis süsteemide korrasolekut, oli selle üle üliõnnelik, aga prouhenil jäi nahkmantel seekord ostmata.

Vargad valvavad Teie asju :-))))

Soovitus võta reisile kasa ämm ja pane ta asju valvama.Kui ära varastatakse siis koos ämmaga ja tulu misugune.

Ei ole see pseudoprobleem midagi. Küllalt randadest asju kaduma läinud. Ja midagi võtab inimene sinna ikka kaasa, natukenegi raha, mingid rõivad ikka, aga teinegi kord ka fotoka, pleieri jms kallimat kraami. Kõige kindlam on käia vees ükshaaval - teine valvab träna. Järgmise variandina saab paluda kellelgi silma peal hoida, aga siin on muidugi vaja tervet mõistust selle "kellegi" valimisel - kohalik rannapoiss ei ole hea mõte, naabertoas elav turistipaar on parem. Väiksemas paadis, kust sukeldutakse vms, on asi sellevõrra lihtsam jah, et kaugemalt tulijaid ei saa otsekui olla, aga seal ei tee paha näiteks mõne kaasturisti nähes osutada teenusepakkuja esindajale, et näe, siin on mul sellised asjad, passi peale, siis on võimalikuks jamaks vastutaja ja tunnistaja.

Mitmetes kohtades on just rannad, eriti üksildasemad paigad, need, kus röövimist (ka vägistamist) esineb, sellistes tasub üldse eemale hoida või tervet mõistust rakendada.

Algaja olen tõesti. Olen palju kuulnud, et Egiptuses varastatakse ja lausa tullakse tuppa röövima. Sellest pigem ettevaatlikkus kui hirm.
Aga tänud vastajatele!

Mida odavama kotiga randa minna, seda parem. Raha, telefon, võtmed hoidke kotis ja ujuma minnes pistke rannalina alla, ei lähe sinna keegi sobrama. Eesti randades röövituks osutuda on palju tõenäolisem.

kuidas sa Eestis rannas käitud?..... no tee seal samamoodi

Eestis ei käigi rannas. Aga sealset veemaailma tahan uudistada küll.

Võta oma võtmed ja rahakott vette kaasa! Paned need plastikust veekindlasse kotti ja riputad näiteks kaela. Mina piinlesin ka sama probleemiga, et kuhu autovõtmed koos signa puldiga panna kui sukelduma lähen, uksi kaldal lahti ju ka ei jäta, ja siis panengi võtme kaela ülikonna alla.

Läinud mul üks tuttav kord ujuma ning peitnud kella kivi alla. Tagasi tulles tulnud tõdeda, et rannas on "oi krt, kui palju kive!". Kell jäänudki leidmata. Seega ettevaatust ka liigse ettevaatuse suhtes ;-)

..pole Egiptuses kunagi midagi ära varastatud. Olen ise ka selline igaks juhuks raha peitja. Kord peitsin aga nii ära, et alles siis, kui mitu korda enda asjad läbi sobratud ja hotelli juhatajale kaevatud, leidsin lõpuks üles ja oi-oi milline häbi oli oma lühikese mälu tõttu.
Rannas pole ka varastatud, kuigi pole kunagi üksi käinud ka. Reeglina on kaaslased päevitamas samal ajal kui ma ise tundide kaupa vees kalu taga ajan.
Igaks juhuks muidugi nüüd - kolm korda üle vasaku õla..

TUleb üksi ujumas käia ja vee all onaneerida. Samal ajal õib keski kohalik kaldal kotte valvata.