Kuidas mitte petta saada välismaale ettemaksu tehes nt korteri eest?

tere! vajaksin väga kiirelt infot, kes vähegi oskavad aidata. Nimelt sõidame Itaalisse juuni lõpus. Leidsime toreda korteri pealtnäha korralikult pakkujalt vähemalt. Nagu ikka, soovivad ettemaksu, mis meie puhul on 120€. Eraldi mingit lepingut vms ei sõlmitagi. Saatis nüüd oma panga andmed. Mille järgi või kuidas kontrollida, kas kõik õige? kas peaks tegema lepingu? sel juhul millise? Siin ka link, kust korteri valisime, kuidas leht tundub?

(ei oska linki panna, vabandust, kui välja ei tule)

aitäh, kes viitsivad aidata!

Eks nad taha igal pool seda va ettemaksu. Kui olete kindlad minejad, siis pangaülekande väljatrükk kaasa ja teele. Kui juhtub, et ei saa minna, siis bronni tagasisaamine on suurem õnnemäng. Korralik majutaja ei riski musta nimekirja pääsemisega ja ei kao teie ettemaks kuhugi, kui te just Nigeerias koostatud majutusleheküljele ei sattunud, tundub olema tavaline UK sait.

Tänud vastuse eest. Loodama sellele, et see UK sait tõesti ok on ja kohale minnes võtme saame:)

Olen selle veebilehe kaudu juba 3 korda korterit üürinud ja pole ainsatki probleemi olnud. Leping on ka alati saadetud, enamasti juba enne ettemaksu. Lepingud on olnud alates ühest lakoonilisest A4 lehest kuni 10-leheküljelise juriidilise ja ülidetailse lepinguni välja. Alati on lepingu lisaks ka kogu korteris oleva inventari nimekiri. Nii et võid saabudes pilgu peale heita, kas kõik suuremad mainitud kodumasinad on olemas ja näevad ka terved välja - siis ei teki lahkudes probleeme deposiidi tagasisaamisega. Positiivse poole pealt - kõik korteriomanikud on olnud ülitoredad inimesed, kes on lisaks koostanud nimekirja vaatamisväärsustest ja toidukohtadest, mida nad soovitavad vaadata, millisest poest millistel kella-aegadel süüa saab osta jne. Ja nad on alati telefonikõne kaugusel, kui sa seal linnapeal kuskil hätta jääd.

Homelidays on usaldusväärne firma, mis küll ei välista, et tema kaudu mõni suli asju ei aja. Homelidaysil on ka süsteem, et kliendid kirjutavad korteri(omaniku) kohta arvamuse ja korteriomanikud üürilise kohta. Üle 1x petta ei saa. Kontrolli, kas selle üürileandja kohta on midagi kirjutatud, igaüks ju ei viitsi.

Olen ca 10 korda Homelidaysi kaudu korterit üürinud ja ehk maksimum kaks korda on seda ka lepinguga vormistatud. Vahel on küsitud tagatisraha bronni tegemiseks, st ette, vahel olen maksnud tagatisraha kohale jõudes, vahel pole küsitudki. Ja mitte kunagi pole mul olnud selle süsteemiga mingeid probleeme. Ja pole nagu ette mingit usaldamatust ka tundnud või paanikahoogu saanud. Homelidays pisut jälgib ka, et üürile andjad ja üürijad ikka oleks OK.

Tegelikult alati, igal pool ja iga asjaga on üks kena reegel: veendu usaldusväärsuses! Internet pakub imepäraseid võimalusi taustauuringute tegemiseks, ja pisut tuleb kahtlemata usaldada ka isiklikku naba.

Homelidays on üks põhilisi süsteeme, mille kaudu reisiks elamisi otsin, tavaliselt nii 4- 5 korda aastas ikka tuleb ette, et kasutan. Probleeme ei ole olnud, ptüi, ptüi, ptüi... Lepingut on vormistatud tõesti vaid paaril korral, mõnel korral on küsitud ettemaksu, tavaliselt on tagatis makstud kohalejõudmisel ja vahel ei küsita üldse. Tagatise tagasisaamisega probleeme ei ole olnud. Omanikke on igasuguseid, suurem osa on väga toredad, korra oleme ka väga kummalise tegelase otsa sattunud, no kõik sujus, aga selline veidi paranoiline tüüp ja vaatas ikka tõega kõik nurgad üle, oli naljakas :) Kusjuures allahindlusi on üsna lõdva käega tehtud, ise ei ole tinginud aga vahel kui oled midagi pikendanud, siis on ikka mõnusalt pool või rohkemgi hinnast maha tõmmatud, meeldiv üllatus alati :)