Kuidas protesteerida lennujaama turvanõuete vastu

Turvakaamerasse jäänud intsident St. Peterburgi Pulkovo lennujaamas.

Kui järjest on vaja läbida mitu lennujaama ja kontrolli, võib see kohati tüütuks muutuda küll. Samas jääb rahulolematu reisija 99% olukordades kaotajaks. Sel mehel näis hästi minevat, aga tõenäoliselt on mõni trahv ikkagi soolas.

Ühel viimasel turvakontrollil reageeris värav taskusse jäänud pea tühjale tubakapakile. Mis imetehnoloogia abil see selle suutis tuvastada? Õhuke foolium sees reageeris? Samas vöörihm ei olnud järgmisel lennuväljal probleemiks.

Reageerivad küll nii suitsupakile kui ka nätsupakile. Kunagi Frankfurdis suutis aga turvakontroll isegi minu pisut närvi ajada. Nimelt olid topelt turvaväravad, lisaväravad olid taxfree poodide ja lendudele minemise väravate tiiva vahel. Surusin poes kotti pandud pudeli oma käsipagasi kotti, oleks imelik sellega ringi kõndida. Aga väravas sai sellest tõeline hit. Uuriti poe plastikkoti kinnitusega serva lausa millimeeter haaval, mitu minutit. Nojah, muud ei juhtunudki. Aga kui see kott oleks mikromeetri võrra kinnitusest avanenud, siis oleks turvamees vist küll minestanud. Või kõhuli pudeli peale viskunud.

Turvavärva reageerimine suitsu- või nätsupaki peale? Tundub ulme valdkonnast. Ise lennanud viimase 2 aasta jooksul 20x ja täismetallist prilliraamide tõttu pole ükski värav piuksugi teinud.

Teadupärast on võimalik turvaväravate tundlikust reguleerida ning ilmselt seetõttu ka mõni värav suitsupaki peale ei pruugi piiksuda.

Ma alles praegu tulin selle peale, et need võivad olla prilliraamid, mille peale turvaväravad vahest piiksunud on, siiani pole suutnud välja mõelda. Enamasti küll ei piiksu, kuid üksikud väravad kuskil on piiksunud.

See on ju hea kui põhjalikult kontrollitakse, kas oleks siis parem kui mõni pommiga hull pardale pääseks?

Peale turvakontrolli saab tax-free tsoonist osta nii mõndagi, millega lennuki pardal korralik tulevärk tekitada.